Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet fogzástól lázas a baba?

Lehet fogzástól lázas a baba?

Figyelt kérdés
Kislányom 11hónapos,eddig 2foga van.Hétvégén ömlött a nyála,kipirosodott a feneke és az álla is.Ma délelőtt semmi baja nem volt,viszont délutáni ébredés után belázasodott.Kedve továbbra is jó hálistennek és az étvágya is.Hutőfurdőztettem,utána Nurophent kapott.Az a legrosszabb az egészbe,hogy házi orvoshoz nem tudunk menni,mert délig rendelt,ugyelet este 7től van.Védőnő nem veszi fel a telefont,várom hogy vissza hívjon.
2019. szept. 23. 14:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Reggel az első dolgom,hogy gyermekorvoshoz megyek,ugyelettel is beszéltem már
2019. szept. 23. 20:48
 12/18 anonim ***** válasza:
54%

Tisztában vagyok a hűtőfürdő fogalmával, akkor is barbár szokás egy lázas gyerekkel megcsinálni, amikor rázza a hideg, mert kellemetlen még a meleg,/langyos vízben is üldögélni, értelme meg az égvilágon semmi!

Viszont a gyerekorvosod a 11 hónap alatt elmondhatta volna, hogy feleslegesen nem hurcoljuk orvoshoz a gyereket, ügyeletre meg pláne nem. Lázas? Hagyd, hogy magától lemenjen, ne gyógyszerezd be. A legtögyakoribb a vírusfertőzés, amire nincs gyógyszer és 2-3 nap alatt rendbejön. Ha 3. nap is lázas, akkor már lehet bakteriális fertőzés, orvos lássa, mert akár antibiotikum is kellhet. DE, ha a lázon kívül nincs más, hasmenés, hányás, rosszullét, kiütések, köhögés, bármi eltérés, akkor totál időrablás orvoshoz rángatni a kicsit, mert SEMMIT nem tud adni, tenni. Ezt jobb helyeken minden szülőnek elmondják és megspórolnak évi jó pár orvosnál sorbanállást.

2019. szept. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ugyelettel telefonon beszéltem,kedves 3as hozzászóló.Köszönöm,hogy írtál.Nem fogok vitába szállni,de kicsit a stilussal bajok vannak.Azt gondolom senkit nem rángattál ki a fenekedből,hogy így beszélj egy idegennel.
2019. szept. 23. 22:32
 14/18 anonim ***** válasza:
54%
Csak felbosszant a tudatlanság. Akinek gyereke van, tegye már meg a mindennapos netezgetés közben, hogy az alap dolgokat megismerje.
2019. szept. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Tudatlan tudod kicsoda

Úristen!

2019. szept. 24. 16:45
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Figyi 60-as! Én is olvastam már Novák Hunort, gondolom a többiek is, sőt feltehetően igaza is van. De pl. nálam is bevált a hidegebb vizes zuhanyzás és ha indokolt lenne, magas láznál, nem hat a lázcsillapító akkor bizony alkalmaznám én is, semmi kínzás nincs benne, próbáld ki, de persze ne a 10 fokos vízbe üljél bele, mert nem úgy kell csinálni. Leviszi a lázat egyébként, mondjuk én lázcsillapítót adok, mert az egyszerűbb. Másik, hogy ilyen okoskodó hangnemben előadni magad több, mint ciki, te is csak egy honlapot olvasgattál a neten, nem hiszem, hogy a hűtőfürdöröl írtál volna könyvet, vagy bármennyire is szakavatott lennél a témában, nem kell ilyen nagyképünek lenni.
2019. szept. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 16os válaszát,végre leírtad amit gondoltam én is.Így van igazad van
2019. szept. 24. 17:47
 18/18 A kérdező kommentje:
Még mielőtt belennék állítva szar anyának,elvittem a gyermekemet a saját házi orvosunkhoz.Fogzás miatt meggyengült taz immunja és náthás lett.
2019. szept. 24. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!