Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, apuka miben, mennyit...

Anyukák, apuka miben, mennyit segít nektek a babázásban és/vagy a házimunkákban?

Figyelt kérdés
Légyszi, életkor szerint írjátok, ha megy, mert egész kiskortól, újszülöttkortól érdekelne. Köszi!
2010. júl. 15. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A baba féléves, Apuka 35, mindenben segít, amikor itthon van!
2010. júl. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

18 hónapos csak hétvégén tud igazán segíteni mert sokat és sokáig dolgozik hétköznap ő van a fiunkkal (játszanak) míg én csinálom a házimunkát.

A fürdetésnél segít minden este és a vacsorázásnál.

2010. júl. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
baba 10 és fél hós,apuka 32.Háztartásban nem segít.Ha néha itthon van,akkor vele van a gyerek,míg én próbálok végre kitakarítani.Bár apuka nagyobb rumlit hagy maga után,mint a két gyerekem.A nagy már kamasz.
2010. júl. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A baba 4 hónapos, Apuka 34 és sokat van itthon és a babázásban 100%-ban segít, a házimunk inkább rám marad, bár szívesen megy bevásárolni és akár ki is tereget.
2010. júl. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
16 hónapos a lányunk, apa 27 éves. Háztartásban nem segít, a lányára vigyáz inkább, játszik vele, viszont nem is várom hogy a házimunkában segítsen, én sem takarítom ki a garázsát :)
2010. júl. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Kislányom 2 hónapos, apuka 28 éves. Keveset van itthon, de amikor csak teheti, eljátszik vele,sétáltatja, besegit az etetésébe (tápszeres) és néha a fürdetésbe. Az egyedüli dolog, amit nem vállal az a pelus megcserélése...Itthon mosogat, ha látja, h felgyűlt. Kb ennyit. Inkább a saját házunkat épitgeti, amikor szabadabb, de amikor lehet, akkor a gyerekkel is foglalkozik.
2010. júl. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lányunk 21 hónapos, Apa 32 éves. Elejétől fogva mindenben segít. Kel/kelt éjszaka, pelenkáz (na jó, a kakisat átpasszolja, mert fél, h nem törli ki rendesen :) ), etet, játszik, fürdet (elejétől fogva az ő kiváltsága, ha mamánál vagyunk, akkor átengedi a mamának :) ), amíg engedte a lányunk, addig altatta is sokszor. Háztartásban gyerek előtt is megosztottunk mindent, most is így megy. Én is lenyírom a füvet (ha lesz kertes, gyerekkoromban is nyírtam otthon), rendbeteszem a garázst stb...
2010. júl. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos nálunk nem segít az apuka semmit. Vidéken dolizik, csak hétvégén van itthon. 30 éves, 10 hós a fiúnk 6 éves a lányunk. Lányunkkal hétvégén csinálnak mindig közös programot, fiúnk még nagyon lóg rajtam...Nem nagyon segít itthoni munkában, de ez nem is az ő dolga. Néha megkérem csináljon ezt azt, mindig az a válasz h csak úgy csinálja ahogy ő tudja...na azt meg inkább ne....de jó ez így...majd a lányom már hamarosan segíi nekem...férjem meg csak melózzon!
2010. júl. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiunk 13 hónapos, Apa 30. Mi úgy beszéltük meg, hogy ő dolga a munkahelyén helyt állni, enyém a háztartás. Ennek ellenére azért segít. Mosogat, főz, mosást rak be, tereget...


Babázásban is segít, az elején nem pelenkázott a kaki miatt, aztán ahogy változott a kaki, akkor már azt is kicserélte, mikor elkezdtem a hozzátáplálást és megint változott a kaki, akkor megint nem cserélte, csak a pisiset. A baba születése óta közös program a fürdetés. Míg kicsi volt a fiunk, sokszor nem tudta Apa mivel lekötni, énekelni nem énekelt neki, de csörgőt rázogatott, drukkolt neki, mikor forogni próbált, vagy kúszni, majd mászni és most menni.

Most, hogy nagyobb jobban elvannak, megyünk játszótérre, homokoznak, Apa épít neki ezt azt.


Kis korában, mikor elfogyott a tejem Apa is felkelt éjjel etetni, altat, hasfájást csillapított....

kb ennyi.

2010. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Baba 21 hós. A férjem (26 éves) mindenben segít, mosogat, porszívóz, fürdőt takarít, port töröl, néha még vasalásra is vetemedik. Igazából többnyire együtt csinálunk mindent. A gyerekkel hétközben csak kb. 1-2 órát játszik egy nap (mivel késő ér haza), de ő fürdeti. Hétvégén általában szombat délelőtt együtt megcsináljuk a főzést, bevásárlást, takarítást, ebéd után pihenünk egyet és utána megyünk csavarogni együtt. Most hétvégén az állatkert lesz a célpont. :) Ha rossz idő van, akkor nyilván itthon maradunk, akkor többnyire együtt töltjük az időt. A picúr itt játszik mellettünk, mi meg beszélgetünk vagy ilyesmi. 24/N
2010. júl. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!