Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak szerintem depis...

Mit csináljak szerintem depis a barátnőm? Lehet ettől baja kislányának? 4 hónapos

Figyelt kérdés
Egyedül van vele mindig és nem járnak ki csak boltba és haza. Én szoktam hozzá menni délután és nem is beszélget velem csak van magának. Mindig kérdezem mit segítsek neki akkor látom hogy kicsit ideges lesz még mondja hogy ő neki nem kell segíteni pedig látom rajta hogy nem bírja egyedül
2019. szept. 26. 13:13
 1/4 VeDi84 ***** válasza:

Nagyon szép dolog, hogy segíteni szeretnél.

Valamilyen szinten én is "depis" voltam egy idő után. Segítség nekem sem nagyon kellett, annak örültem a legjobban, ha a férjem vagy a nagyszülők vigyáztak a fiamra 1-2 órát.

2019. szept. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően is fontos, de a depressziós anyának különösen az, hogy a környezet megteremtse számára a pihenés, a kikapcsolódás idejét azzal, hogy segít. Fontos a beszélgetés is, amikor az anya nyitott rá. A beszélgetés igénybevételének lehetősége legyen egyértelmű az anya számára, de nem érdemes nyaggatni őt, hogy akarata ellenére üljön le beszélni az érzéseiről. Ezzel máris tönkremehet egy esetleg éppen nyugodt napszak.Rosszalló megjegyzést tenni rá szigorúan tilos, az anya nem saját döntéséből került ebbe az állapotba. Megértéssel kell fordulni felé, nem sürgetni javulását, hanem támogatni őt a lelki felépülésben.A környezet javasolhatja a kismamának, látogasson el egy szülés utáni depressziós anyacsoportba, ahol sorstársaival találkozhat, és elmondhatják, meghallgathatják egymás érzéseit. A pszichológusi segítség ugyancsak hasznos lehet, különösen, ha minden más próbálkozás hiábavaló volt, és az anya állapota nem javul.A szülés utáni depresszióból kikerülni nem könnyű, ezért mind a környezetnek, mind az anyának saját magához türelemmel kell lennie. Idővel minden rendeződni fog.
2019. szept. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak mesélj neki arról, ami veled történik, ha érdekli, akkor visszakérdez. Ha nem annyira kommunikatív, kérdezz rá lenne-e kedve valahova kimozdulni, ahová persze tudtok menni babával stb. Vagy esetleg vedd át tőle több-kevesebb időre tőle a babát, úgy, hogy ott van ő is, de mondjuk Te babusgatod, ő pedig olvas, vagy kávézik csendben, megnéz vmi sorozatot vagy vesz egy jó kis habfürdőt... Szerintem nekem ezek hiányoztak, amíg nem mozdultunk ki. :)
2019. szept. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően nem te hiányzol oda délutánonként.

Ha a gyerek körül kéne segíteni neki, akkor a kezedbe nyomná. Bár nem teljesen tiszta mit értesz az alatt, hogy nem bírja,ha nem mond semmit.

2019. szept. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!