Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit mondjak neki hol az apja?...

Mit mondjak neki hol az apja? Amióta jár oviba azóta kerdezgeti

Figyelt kérdés

Meghalt már akkor mikor terhes voltam.

Nem értem miért kérdezi. És az baj hogy eddig még nem mondtam neki semmit róla? És hogy mondjam el?

3 éves kislany


2019. szept. 26. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért kérdezi, mert most már felfogja és látja, hogy másnak van neki meg nincs...

Szerintem mondd el neki őszintén az igazat az ő kis szintjén. Mást nem tehetsz. Később úgyis rájön és csak rosszabb érzés lesz neki. Így viszont "hozzászokik" és nem hirtelen omlik össze nagyobb korában...

2019. szept. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Úgy tudod neki elmondani pl. Apuci felköltözött az angyalkákhoz amikor te még a pocakomban laktál és sajnos onnan nem tud meglátogatni téged, de onnan lát és vigyáz rád.


Így is hiányolni fogja, de ennél finomabban szerintem nem lehet elmondani neki.

2019. szept. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Én gyerekpszichológus segítségét kérném.
2019. szept. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ő szintjén elmondanám neki, őszintén. Nem hazudnék, késöbb kellemetlen lesz, mert csalódna benned.
2019. szept. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom azokhoz, akik azt mondják, hogy mondd el neki az ő szintjén. Kiegészíteném annyival, hogy mesélj neki róla, mutass fényképet.

Én 3 éves voltam amikor meghalt édesapám, nem tudom, mikor és hogyan mondták el, csak azt tudom, hogy én mindig abban a tudatban éltem, hogy apukám meghalt. Szerencsére nagyon sok fénykép és filmfelvétel van a családban, onnan vannak róla emlékeim. Abban biztos vagyok, hogy nem hallgatták el előlem a dolgot.

2019. szept. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el az ő szintjén!Kislányommal néhány alkalommal elmentünk pszichológushoz, mert párom anyukája meghalt, velünk lakott. A pszichológus is azt mondta jól tettük, hogy az ő szintjén elmondtuk neki, sírtunk is előtte. Nem jó titkolózni, mást mondani.
2019. szept. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a korábbi hozzászólókkal, és annyit tennék hozzá, hogy a gyerekek sokszor könnyebben feldolgozzák az ilyesmit, mint gondolnánk, mintha átalakítanák mesetörténetté. Nem tudom, értitek-e, amit írni próbálok. Ha azt mondod neki, hogy apa az angyalok közt van és onnan vigyáz rád, akkor neki ez lesz a valóság, nem az, hogy meghalt és nincs többé.
2019. szept. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
37%

Ugyan nálunk nem meghalt, hanem nem látogatja, de:


Sokfajta család van. Van, akinek kisfiú tesója van, van, akinek nagyfiú. Van, akinek kislány tesója van, van, akinek nagylány. Vannak ikrek is, akik teljesen egyformák, van, akinek sokfajta tesója van, és van olyan, akiknek nincs tesójuk.


Te olyan családban élsz, ahol xxxxx


Ugyanígy sokfajta család van. Sokaknak egy anyukájuk és egy apukájuk van, neked csak anyukád.


Ha rákérdez miért, csak akkor mondd, hogy nagyon régen, mielőtt még kijött volna a pocakodból, volt egy apukája, de nem lehetett vele, mert meghalt(biztos tudja, mi a halál, ilyenkor van elképzelésük, csak akkor ragozd, ha rákérdez). Nem ismerték egymást, de nagyon szerette őt. Mióta megszületett, ti ketten(vagy többen)vagytok egy család.


Ha rákérdez a halálra, én azt mondom, hogy már nem mozog a testük, nem tudnak felállni, sétálni, beszélni, hanem elhagyják a testet és az emlékeinkben élnek tovább.

2019. szept. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!