Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nincs segítsége, hogy...

Akinek nincs segítsége, hogy oldja meg, ha orvoshoz kell mennie? Viszi a babát is?

Figyelt kérdés
Apuka nem kapott szabadságot, az időpont meg már 1 hónapja megvan, így nem szeretném lemondani. Nem fognak megszólni, hogy babával megyek kivizsgálásra?
2019. okt. 1. 17:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs más megoldás. Én is vittem magammal.

Bébiszittert nálunk lehetetlen leakasztani, ez egy falu, itt ez nem szokás, hisz ki olya szerencsétlen, hogy a 4 nagyszülőböl csak 1 nagyapa él, ő is dolgozik, még 6 éve van nyugdíjig.

A közeli városban lenne aki vállal bébiszitterkedést, ha ott élnék, kiszállást nem vállalnak. 😶🤷‍♀️

Nem tudok mit csinálni. Magán orvost mindig úgy egyeztetem, hogy férjem pihenős legyen, a vért leveszi szerencsére a háziorvos asszisztense, ott 1-2 ember van csak. De volt már, hogy vittek sztk-ba a kicsit, mert nem tudtam mit csinálni, sőt volt, hogy a nagyot az ügyeletre kellett vinnem, oda is jött velünk a kicsi. Ez van.

2019. okt. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én a 6 hetes szülészeti kontrollra vittem. Magánrendelés és a saját orvosom, de minden oké volt. Az orvos foteljébe tettük a vizsgálat alatt (nem tudott leesni úgy fordítottuk), mert a babakocsi nem fért be az ajtórácson.


De egy többórát váró állami rendelésre csak végső esetbeb vinném.

Sok múlik a gyerek természetèn is.

2019. okt. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nezd, ha valoban nem tudod mashogy megoldani, akkor kenytelen leszel magaddal vinni. Nyilvan egy allami rendelesre es mondjuk nem nogyogyaszatira, hanem ahol esetlegesen fertozo betegekkel talalkoztok(haziorvos pl) nem a legszerencsesebb gyerekkel menni, de nem ertem a lehurrogokat akkor se. Megis mi mast tehetne a kerdezo?? Hagyja otthon egyedul, talan megfozi az ebedet, amire hazaer?! Ne erezd rosszul magad emiatt, ez van es kesz. #momlife
2019. okt. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
41%
Esetleg valaki kísérőt hívni magaddal (mama, batárnő) és míg a vizsgálóban vagy addig kint marad vele, tologatja babakocsiban?
2019. okt. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó, ha lenne lehetősége valakit vinni magával segítőnek, megoldott lenne a baba otthoni felügyelete is.
2019. okt. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én már többször vittem magammal orvoshoz. Volt, hogy sebészetre, varratszedésre; orvosi konzultációra, UH-ra, háziorvoshoz. Vérvételre többször is, pont ma is így volt: az ölembe ültettem, megkapta a kocsikulcsot
2019. okt. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Az lemaradt, hogy soha senkitől nem kaptam ezért egy rossz szót sem. Ha volt asszisztens, akkor átvette addig a kislányomat, beszélt hozzá, játszott Vele; ha nem, akkor ült az ölemben, én meg adaadtam Neki azt, amiről tudom, hogy tuti lefoglalja egy darabig.

Volt, hogy azt mondták, hogy készen vagyunk; én mehetek a dolgomra, de a kislányomat hagyjam ott, mert olyan aranyos volt Velük.

2019. okt. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy milyen orvoshoz kell menni. AZért mondjuk egy gasztroenterológiai vizsgálatra nem vinném magammal, inkább fizetnék felügyeletet. Amúgy kevés olyan esetet tudok elképzelni, amikor ne lenne megoldható egy baba jelenlétében a dolog.
2019. okt. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
9%

Vannak helyek, ahova nem való a gyerek. Ilyen a felnőtt orvosi rendelő is. Nem azért, mert mit szólnál hozzá. Gondoljatok már bele: a banki ügyintéző beviszi magával a gyereket dolgozni. Téged nem zavar? Hogy tud a munkájára figyelni? Sehogy. Akármit is mond az orvos, asszisztens, akárki, nem való oda a gyerek. Akinek meg nem futja arra a ritka alkalomra bébiszitterre, annál nem volt valami atgondolt a gyermekvállalás.

Külföldön elek, nem engednek be gyereket a felnőtt orvosi vizsgálatára. Se kicsit, se nagyot. Nincs ott semmi keresnivalója.

2019. okt. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
84%

Nem arról volt szó, hogy az orvos viszi a gyerekét...

Nem olyan könnyű alkalmi bébiszittert leakasztani. Órákra rábízni egy babàt.

Szerintem is itt sok minden attól függ, milyen vizsgálat és mennyire nyugis gyerek.

2019. okt. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!