Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nem igazán van segítség...

Akinek nem igazán van segítsége hogy bírja egy kisbabával?

Figyelt kérdés
Most 1 éves, eddig elég jól bírtam de kezdek kicsit besokkalni. Apuka max. 10-20 percet van a kicsivel de akkor is már ideges hogy neki még ezt vagy azt kellene csinálnia. Az esti fürcsit szokta még csinálni de akkor is ott vagyok. Ha valamiért el kell mennem pl. múltkor nőgyógyász, vigyáz rá de az nála kimerült abban hogy a tv elé rakja. Legutóbb mondtam neki hogy menjen ki egy kicsit a picivel addig elmosogatok meg dobok egy kis rendet kB. fél óráról volt szó. Akkor is kint a pokrócon elindította a telóján a mesét. Így nem szívesen hagyom rá a picit. Anyósom vigyázna rá néha, de ott is volt olyan hogy csapkodta anyós a legyeket és hagyta hogy a pici játsszon vele. Vagy egy nyalás krémlikőrt adott neki hogy azt is megízlelje. Szóval rá sem szívesen hagyom. Ennyi.Falun lakunk szóval itt nincs is semmilyen csoportos babás szórakozási lehetőség.
2019. aug. 28. 06:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Hát én először is úgy kidobnám a férjedet hogy csak na.
2019. aug. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Hat, én 8 éves koráig egyedül neveltem a gyerekemet, apuka még a terhesség alatt lelepett, mégis megoldottam.


Apukaval el kellene beszélgetni, hogy akar e a saját gyereke életében aktívan résztvenni, vagy még elégszik a heti lathatassal, mert így kb egyedülálló anya vagy te is.

2019. aug. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezt gondoltam hogy így lesz a férjemmel. Hajnalban kel, késő délután ér haza, egy ideje az egészsége sem szuperál és tényleg van itthon dolga mert tanyán lakunk, a benti dolgokat próbálom megoldani de a kintieket már sokszor hanyagolom. Szóval ha azt mondja mennie kell ezt vagy azt csinálni az t~nyleg úgy van. Csak erről leszokhatna( csak nem akar) hogy tévézteti a gyereket. Nem is a párom a lényeg hanem kíváncsi lennék hogy aki hasonló cipőben jár hogy bírja?
2019. aug. 28. 07:26
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
En dolgoztam is mellette otthonrol, es kelt is a gyerek rengeteget, szarul birtam, kerestem bebiszittert a gyerek egy eves koraban heti 1x2-3 orara, az picit segitett, es 2 evesen bolcsis lett, mashogy nem birtam volna.
2019. aug. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Bocsáss meg, de nem értelek. Tisztába voltál, hogy ez lesz, ilyen körülmények közé szültél, most meg jössz ide rinyálni, hogy milyen nehéz? Tudtad milyen a férjed, erre számítottál akkor mi a kérdés? Gratulálok a tudatos gyermekvállaláshoz és hogy az ösztöneid felülírták az ép eszű gondolkodást.
2019. aug. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
4 db 5 év alatti gyerekünk van, az első 2 közt 13 hónap van, a kicsik másfél évekre születtek. A férjem csodálatos apa, de csak este és hétvégeken van itthon, havi pár napot külföldön van üzleti út miatt. Én jól elvagyok velük, délelőtt csavargunk, sétálunk, játszóterezünk, vagy csak a kertben játszunk, megetetjük a tyúkokat, a kutyust, stb. Alvásidőben pihenek egy kicsit én is (könyv, sorozat, ilyesmi), aztán megfőzöm a vacsit+másnapi ebédet és megint kimegyünk a kertbe. Ugyanígy volt az elsővel is, meg most is.
2019. aug. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Én is azzal értek egyet, hogy a férjed egy szar apa. Persze az ember dolgozik, vannak otthon is elvégzendő munkánk kb. ezzel minden családos férfi így van. De ő nem szeret, nem tud vagy nem akar a gyerekkel foglalkozni, ez itt a gond. nagyon gyorsan üljetek le és változtassatok ezen, mert itt van a probléma gyökere. A gyerek gondozása, ellátása nemcsak a te dolgod, neki is ugyanúgy ez is a feladata, mint a "rendes" munkája vagy az állatok etetése.
2019. aug. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most mi a kérdés? A férjeddel nem akarsz beszélni, akkor mit vársz? Add bölcsibe a gyereket, vagy keress bébiszittert
2019. aug. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó, nem a párodról vab szó.... De akkor mikyen választ vársz? Általában másnak olyan párja van aki tud és akar segíteni Aki esetleg egyedül neveli a gyerekét, az meg kénytelen megoldani.
2019. aug. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem bántás, de tanyán laktok, nem szívja a gyerek a büdös szmogos levegőt, udvar, kert... Erre odarakja a tv elé..
2019. aug. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!