Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szeretem a gyerekeet....

Nem szeretem a gyerekeet. Gondolom ez nem normális. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 8,5 hónapos kisfiam és nem érzem úgy, hogy szeretem vagy szeretnem kéne.

Etetem, itatom, altatom, de csak kötelességből és nem szeretetből. Nem tudom, hogy mit szerethetnék rajta vagy benne.


Eredetileg úgy volt, hogy nem lesz soha gyerekem. Nem azért, mert karrierista nő vagyok, vagy ilyenek, hanem azért, mert nem éreztem úgy, hogy gyereket akarok.

És most se érzem úgy, pedig már van egy gerekem.


A férjem, a szomszédok, a rokonok, a családtagok, ismerősök folyton azzal nyaggattak, hogy szüljek, mert egy gyerek értelmet ad az életnek, és ha nem lesz gyerekem, akkor minek dolgozok, meg ilyenek.


A neten olvasgattam egy kicsit, hogy milyen egy anya-gyermek kapcsolat, hogy hogyan viszonyulnak azok a nők a gyerekvállaláshoz, akik nem akartak gyereket, meg ilyenek. Csupa pozitív és jó tapasztalatokat találtam a neten, egy negatív történetet se találtam.


Így hát beadtam a derekam, abba hagytam a fogamzásgátló szedését, és rá olyan 3-4 hónapra teherbe is estem.


Amit a terhességről olvastam, hogy áldott állapot stb. azokat nem éreztem áldott állapotnak. A kisbaba rugdosását, amit mások olyan megható, gyönyörű érésnek írtak le, én inkább a pokolba kívántam, mert fájt, ahogy a hasamat rugdossa.


A szülés se volt valami hű de jónak mondható,és amikor a mellkasomra tették az alig pár perce megszületett fiamat, akkor sem éreztem semmit.


A szoptatást is nyűgként éltem meg, fájdalmas volt.

Nem a férjemmel van a gond, mert ő is fel szokott kelni a gyerekhez, fürdeti, eteti, elviszi sétálni délután, hogy tudjak pihenni. Amikor nincs itt, akkor olyan jó érzés tölt el pár pillanatig, de utána eszembe jut, hogy pár óra múlva haza fog jönni.


Nem utálom, meg semmi csak olyan közönséges számomra.

És nem szeretem, ha az ölembe akar ülni vag nyújtja felfele a kezét, hogy vegyem fel.



Sajnálom, hogy ilyen hosszú lett, próbáltam rövidebben fogalmazni, de nem nagyon ment.



2019. okt. 5. 10:17
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
83%
Még annyi, hogy a 8,5 hónapos már nem üvöltő, kakis csomag. De én is azzal kezdtem kb a kommentemet, hogy még javulhat a helyzet, ahogy nő a kisgyerek.
2019. okt. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
60%

"A férj dolgozik, a nő GYES-en otthon van és csinálja 0-24-ben a gyereknevelést és a házimunkát teljesen egyedül,"


Igen és pont ugyan azt csinálja teljesen egyedül, mint anno a dédid ugye? Ja, nem.

Hogy a dédidnek kellett a segítség azt el is hiszem, mikor minden házi munka kőkemény fizikai megterhelés volt. Manapság mi van? Mosógép, mosogatógép, porszívó, robotporszívó, sokkal modernebb eszközök. Könyörgöm ne mártírkodjuk már, meg ne akarjuk megszakadni. Gondolom a kérdezőnek sem kell egy komplett tanya állatait ellátni gyerek mellett.

Szép amit ide leírtál, épp csak semmi köze a mához. Az, meg hogy a 8,5 hónapos gyerek mellett ő csak a férjével beszélget arról ki tehet? Ennyi idős gyerekkel már bővel lehet elmenni otthonról, találkozhat a barátnőivel.

Én nem mondtam hogy a kérdező egy szociopata, de bicskanyitogató, hogy nők mennyire büszkék tudnak lenni arra, hogy utálják a gyereküket, meg még sajnáltatják is magukat mellé. Mondom ezt nőként. Lásd 10-es válaszoló aki saját maga írja le, hogy egy önző dög, és hogy a gyerekeknek JÓ APJUK VAN.

2019. okt. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
90%

Sajnálom, hogy bele lettél kényszerítve. Én sem akarok gyereket, és ezen sem szüle, sem barátnő, sem életem szerelme nem fog változtatni. Inkább bánom meg azt, hogy nem lett, mint azt, hogy igen.


Én is szakemvbert javasolok. HA valóban akarod a változást, és akarod szeretni a gyereked.

Ha nem, akkor a jóisten sem tud segíteni.


Énis kb így tudnék egy gyerekkel lenni. Mindent megtudnèk neki adni, kivéve a szeretetet. Így meg inkább nem.


Kitartás!

Én megértek mindenkit, aki nem akar gyereket, viszont ha már megszülted, mindkettőtöknek jobb lenne, ha tudnád szeretni.

2019. okt. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
84%
Mi az bele lett kényszerítve? Hülye volt, most szegény gyereke issza a levét.
2019. dec. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
98%

Lassan 1 éves a kisfiad.

Változott benned valami,kérdező?

Gondolom,nem ok nélkül emelted ki a kérdést.

Ilyen korban a babák már kezdeményeznek az anyuka,apuka,a környezetük felé. Pici kortól kezdve igényük van a szeretet megnyilvánulására,de ennyi idősen már ki is tudják fejezni ezt a vágyukat,és nemcsak sírással. Ez hogy hat rád?

Én kívánom,hogy pozitívan változzon a kapcsolatotok!

2019. dec. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Akiket továbbra is érdekel a történetem:


Voltam pszichológusnál. A gyerekemet továbbra sem tudom szeretni, de viszont rábukkantunk a probléma forrására, amin változtatni nem nagyon lehet.

2019. dec. 17. 16:18
 37/49 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem túl személyes, megkérdezhetem, hogy nagyvonalakban mi az oka? A férjed hogy viszonyul az érzéseidhez?

Te hogy vagy? Hogy éled meg a mindennapokat? Sok erőt kívánok neked!

2019. dec. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
31%
Minden bántás nélkül, menj el pszihológushoz. Ez nem normális. Én sem akartam gyereket soha, mégis lett, a sztori hosszú, de imádom szeretem! És ő ad értelmet a mindennapjaimnak, le sem tudom írni h mennyire szeretem... menj el orvoshoz, valami gond van veled az tuti.
2019. dec. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
81%

Ezt nem értem. Ha megvan a probléma forrása,miért nem lehet rajta változtatni?

Ok,magán az okon nem lehet,mert gondolom,a múltban gyökeredzik,de a jelent és a jövőt tudjuk változtatni,ha akarjuk.

Írhatsz privit,ha gondolod.

Ha nem szeretnél,az sem baj.

Csak arra kérlek,gondold ezt a "nem lehet változtatni rajta" hozzáállást még egyszer. Ne add fel! Kitartást neked.

2019. dec. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
32%
Ja istenem szegény kicsi gyerek milyen anyja van .. gondolom egy őszinte ölelést simogatást puszit nem kap tőled.. sajnálom a gyerekedet te pedig egy szánalmas érzéketlen dög vagy semmi más. .
2019. dec. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!