Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csökkenthetem a három hós...

Csökkenthetem a három hós babám étkezéseinek számát?

Figyelt kérdés
Tápszeres, és három óránként, tehát nyolcszor eszik naponta. Viszont éjjel egyre kevésbé szívesen kel fel, és nincs szívem felrázni, ugyanakkor nem hagyhatok ki egy étkezést emiatt naponta (sajnos egy kicsit apróbb a kelleténél, ezért orvosi javaslatra ennie kell bizonyos mennyiséget minden nap). Megpróbálhatom naponta hétszer etetni, kicsit megnövelve az adagokat? Akkor éjszaka hosszabban alhatna. Így kell ezt csinálni, vagy ekkora babánál korai a változtatás?
2008. nov. 16. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
hagyd aludni éjszaka. az én babám is hamarabb született 5 héttel, s a doktornő azt mondta, ne ébresszük fel, sőt örüljünk neki, hogy átalussza az éjszakát. ha éhes lesz, sirni fog. a mi babánk este 8h-tól reggel 6h-ig alszik, nem eszik éjjel, és gyönyörűen fejlődik, hizik.
2008. nov. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is tápszeres volt a kisfiam, igaz nem volt kisebb.

Ő sose evett naponta 8szor, már a kezdetektől fogva 6-7 alkalommal.

Ha napi mennyiséget elosztod 6-7 evésre, akkor egy alkalommal többet fog enni, és hátha nem 3 óránként lesz éhes, hanem csak 4.

Szerintem 3 hónaposan már nem kéne éjjelente felrázni, hogy egyen.

Én sose tettem! Az alvásra is ugyanúgy szüksége van, mint az evésre.

Nekem 3 hós korától kezdve csak napi 4szer eszik, és így is szépen fejlődik. A dokinő úgymond örült is,hogy ilyen hamar átállt a napi 4 evésre. Én meg annál idegesebb voltam, hogy nem-e baj. A baba tudja hogy mikor akar enni.

2008. nov. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sem kelteném fel, ha a gyarapodása megfelelő. Az hogy kicsi, még nem ad okot arra, hogy éjjel is felkeltsd. Egy ekkora baba már nyugodtan végigaludhatja az éjszakát.

Lányom kicsi kora óta este 9-től alszik reggel 8-ig, egyszer kel fel éjjel enni, de van hogy csak reggel 6 az az éjjeli kelés:-)

De ettől függetlenül megpróbálhatsz többet adni neki kicsit, ha megeszi, de ha gyarapszik, nem kell:-)

2008. nov. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne keltsd fel éjszaka, ha átalussza, akkor inkább nappal egyen többet. Az én babám 2 hónapos kora óta alussza át az éjszakákat és nekünk is nappal pótolta az éjszakai mennyiséget. Majd úgy is át fog állni a 4 óránkénti evésre, és akkor nem fog 8-szor enni. Amúgy mennyit eszik egy étkezés alkalmával?

Azt mondjuk megteheted, hogy megnöveled az étkezések adagját és akkor biztos lecsökken a számuk. De akkor elképzelhető, hogy egy kicsit változni fog a napirendetek is, ha már van egy kialakulóban.

Nyugi, lesz olyan idő is, hogy nem akar majd enni a babád, nekünk is az elején zabált, most meg örülök, hogy amit leírok azt megeszi.

Mi is tápszeresek vagyunk, mi már 3,5 hónapos kora óta maradtunk a 150 ml víz és 4 kanál tápszernél. Mi már kiváltottunk egy étkezést kompletten tejpépre és már lassan még egyet, de a tápszer mennyiségét nem sikerült tovább növelni 3vagy 4*150 ml víz és 4 kanál tápszer, nem hajlandó többet inni.

Ha kell valamilyen segítség írj privátot és szívesen válaszolok!

Boldog babázást kíván majdnem 6 hónapos anyuka!

2008. nov. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Négy és fél hónapos a kicsi lányom, és 2,5 hónapos korától naponta csak négyszer eszik, igaz 200 ml-t. Most növeltem az adagját így háromszor eszik 240 mlt-t, estére pedig 275 ml-t. Próbáltam elosztani, de egyszerűen a kevesebb mennyiségtől ordít perceken keresztül. Szerintem nyugodtan csökkentheted az étkezések számát, a baba úgyis tudja neki mennyire van szüksége, ha nem bírja megenni egyszerre a megnövelt adagot, hidd el, ott fogja hagyni.

2008. nov. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!