Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy csökkenthetem az ujjzsibb...

Hogy csökkenthetem az ujjzsibbadást, lábdagadást?

Figyelt kérdés

Tudom, sómentes étrend, felpolcolás, de ezek szinte semmit sem segítenek.a jobb kezem ujjaival jóformán semmit nem érzek, a lábam meg már reggel vizes... :( Doki szerint ez normális, leleteim rendben. tudtok segíteni?

30 heteske


2011. ápr. 26. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:

hát, én csak együtt érezni tudok. nekem 18 hetesen kezdtek zsibabdni az újvégeim. 24 hetesen már nonstop zsibbadt mind e két kezem. plusz fájtak az újjaim, kiderült kalciumhiányom is van. olyannyira erős volt a zsibbadás is hogy olykor a férjem öltöztetett. a bokám, dettó dagadt. sajnos én toxémiás lettem és 32 hétre császároztak. SEMMI nem használt, hidd el, mindent kipróbáltam, maszek alapon végigjártam. azt mondták a víz okozza ezt. én 25 kilót híztam 32 hétig és le is ment rólam 20 kiló (vagy inkább liter) pár héten belül. 12 egy héten belül már!

én sokszor márcsak panadol fájdalomcsillapítóval tudtam aludni. oylanokat csináltam és az pár percre enyhítette a zsibbadást:


ha fürődtem, jégkockát vettem a kezembe és tartottam, jegeltem pár percet aztán be a vízbe a kezem. mindaddig míg el nem olvadt a kocka. szóval váltott kézzel. vagy olyat hogy vettem jégzselét. este beketem a kezem, aztán a kezemet be egy hidegvizes tálba. ezt megismételtem. de mondom ez pár percre segített, de már ez is csoda volt a 24 órához képest. és mint írtam nekem mindkét kezem zsibbadt, már fogni sem bírtam. hiába ettem sószegényen, fehérjedúsan, volt hogy ittam mert azt mondták, volt hogy nem ittam mert azt mondták!


csak azt tudom javasolni hogy kitartás.

2011. ápr. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem semmi nem segített, és a szülés után kb 3 héttel múlt el teljesen a zsibbadás az ujjaimból.
2011. ápr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Úúúú, szegény, ez gáz, amit írtál. Nekem is már kb 6 hete tart, hol jobban hol kevésbé, de most, hogy jön a meleg, még jobban vizesedem, és még hátravan ugye 9-10 hét, jó lenne vmi megoldást találni... :( azért köszi a választ:)
2011. ápr. 26. 13:04
 4/8 anonim ***** válasza:

első vagyok. én nyáron voltam terhes, és mint írtam ugye a korai császár aug. elején volt.

a lábadat póckold fel, ennyit tudsz vele tenni.

most lassan 9 hónapos a pici lányom.a mozgása le van maradva, de már külsőre nem látszik az a minusz két hónap.


mint írtam próbáld a jégzselével kicsit hűsíteni a kezedet. nekem szülés után kb. két hónappal múlt el, de ugye én súlyos toxémiás voltam. van hogy még most is zsibbad olykor az újjam ha erősen fogom a babakocsit.anno azt hittem ennek sosem lesz vége.


mérd a vérnyomásodat is rendszeresen, vigyázz magadra.

2011. ápr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy minden rendben a kicsivel, annak ellenére, hogy ilyen korán császároztak! :) Én is a toxémiára gyanakodtam, mert a vérnyomásom 125-135 közt van (a terhesség elején és előtte olyan 110-120 közt volt) de azt mondták, ez nem kóros, fehérje nincs a vizeletben, szóval, megnyugodtam, de baromi sz@r érzés... oké, veszek jégzselét, hátha! Köszi
2011. ápr. 26. 13:13
 6/8 anonim ***** válasza:

igen, ez még nem magas vérnoymás. azt szokták modnani akkor kóros ha mondjuk 140-160 a vérnyomás tartósan 6órán át. nekem a végén már 170-180 volt napi 10szem gyógyszerrel.


jégzselé bármelyik jó, én gyógyszertárban és a tescoban is vettem. remélem neked is használni fog. elvileg az is vérkeringést javítja. illetve masszírozd a csuklód és a hüvelyk új dombját. ott van az az ideg ami ezekért felelős.

2011. ápr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Aktuális a probléma nálam is. Tegnap egész délután felpolcolt lábakkal feküdtem, de még este is inkább egy elefántéra hasonlított a bokám, mint egy emberére. Ittam egy csésze csalánteát, az vízhajtó, egy órán belűl ötször mentem pisilni, de a lábamon meg sem látszott :(

Múltkor viszont a zellerkrémleves amiből jócskán belakmároztam, bejött. Másnapra teljesen leapadt a lábam, igaz egész nap, és egész éjjel pisilni jártam óránként.

2011. ápr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben jártam,éjjel szinte aludni sem bírtam,mert nem csak zsibbadtak az ujjaim,de fájtak is,bokám is bedagadt,de ez volt a kisebbik gond.Így elhatároztam,hogy kipróbálom,hogy nem eszem szénhidrátot,mert ezek elég erősen megkötik amúgy is a vizet,mindennap megiszom 3liter szénsavmentes ásványvizet,ja és rengeteg zöldséget,salátát eszek,sőt egy ideig vettem jó,házi hordós káposztát is ,na az megtisztított minden méreganyagtól.Most még van némi zsibbadás a kezeimben,de tudok aludni éjszaka,a lábaim műszak végére bedagadnak egy kicsit,de fel tudom venni a kinti cipőmet,szóval csodák nincsenek,de egy kicsit lehet javítani a dolgon.27hkm
2011. ápr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!