Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más kisbabája is folyoton...

Más kisbabája is folyoton (vagy legalább is sokszor) nyitogatja az ujjait, tenyerét? Nem problém? (8 hónapos)

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 hós. Kb 2-3 hónapja kezdte ezt a tenyér nyitogatást, akkoriban még a csuklóját it forgatta bőszen. Most már azt nem látom a mozdulatban. Viszont sokszor csinálja, és közben ilyen pödrő, forgató mozdulatokkal “pöcögteti” a játékokat, tárgyakat a kezecskéjével. Nem gondolom hogy ez szándékos pörgetés lenne, inkabb amolyan reflexes mozdulatnak tűnik. De nagyon automatikus. Ha egy tárgyat kap a a kezébe, főleg ami újdonság akkor rögtön így csinál. Az egyikkel fogja, a másikkal pörgetni/pödörgetni próbálja. De emellett nézegeti, szájhoz viszi, forgatja, vizsgálja is.

Ezek általános mozdulatot a babáknál?

Azon gondolkoztam hogy fogom így megtanítani “pá-pá”-t inteni? Próbálgatjuk már ugyanus egy ideje, esdig sikertelenül sajnos. De tudom hogy 9 hós státuszon kérdezik, így szeretném gyakoroltatni vele. Viszont nem is fogom tudni eldönteni hoy mikor direkt vagy mikor indirekt pl ez a tenyér nyitogatás?!



2019. okt. 10. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést.

Az a jó,ha nyitogatja. Így tud játékok után nyúlni,megfogni azokat,játszani velük.

Vagy úgy látod,hogy nem normálisan nyitogatja?


Gond akkor van,ha 3-4 hónaposan még sokszor van görcsösen ökölben a kis kezük.

Ez utalhat idegrendszeri problémákra.

2019. okt. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Megkerdezhetem abbahagyta e a babád?köszönöm szépen ha válaszolsz
febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!