Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek par napos/par hetes...

Akiknek par napos/par hetes kisbabaja van, nektek mennyit es miben segit az apuka?

Figyelt kérdés
Ha peldaul este egyutt a csalad, mit csinaltok, kinek mi a feladata, vagy hogy telnek napjaitok?

2016. okt. 1. 15:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem segít,neki is van gyereke,ugyanúgy ahogy nekem.

Ugyanúgy pelenkáz,tápszert készít,altat,fürdet stb.

2016. okt. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekágy ideje alatt főzött, mosogatott, porszívózott és a baba körül a fürdetésben segített. Nem is kellett ennél több nekem, de nagyon jó volt hogy a háztartásból ennyit is átvállalt és így teljes mértékben a babára tudtam koncentrálni.
2016. okt. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

7 éves a nagy fiú, 8 hetes a kicsi lány.

Mindkettőnél kelt éjszaka, hiába anyatejesek, de mivel császáros szülés volt mindkettő, így odahozta nekem őket, nem kellett felkelnem az elején. Pelenkáz, fürdet, altat. A nagynak adtunk lefejt anyatejet üvegből, így ő is tudta etetni olyan 2 hónapos korától (szerintem emiatt is utasította el hamar a szopizást :(, most a kicsinek még csak cumit sem adtunk, nem hogy cumisüveget).

De ahogy írta valaki előttem, nem segít, hanem mivel mindkettőnk gyerekei, ezért ugyanúgy mindent megcsinál, ahogy én (kivéve a kicsi etetését).

2016. okt. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors valaszt. En tenyleg nemtudom, de akkor csak nalunk van az hogy ugyanugy mint a babaszuletese elott is a szamitogep volt a minden mint most. Persze hazaereskor es az este folyaman van vele perceket es ennyi. Egyedul keszitem a furdovizet, magam furdetek, szopiztatom, altatom, beszelek hozza ha ebren van. Szinte ugy erzem mindent egyedul csinalok. Amugy hazaeresekor vacsit adok neki, korbejarom, felsem kell allnia a geptol. De megteszem mert imadom ot.

Csak azert estenkent jol esne pihennem rovid ideig, mert naprol napra igy megy.

2016. okt. 1. 15:45
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

lehet lusta, ha magától nem jön rá mit hogyan kéne

beszélj vele, talán nem fog neki derogálni a fürdetés sem.

2016. okt. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Ha körbeugrálod,ne várd hogy majd ő magától megemeli a se,ggét!

Gratulálok,egyből kétgyerekes anyuka lettél!

2016. okt. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden amikor tud és nem dolgozik
2016. okt. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Mit imadsz benne?
2016. okt. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha ehhez hozza szoktatod akkor soha nem is fog segiteni es nem mindig lesz am turelmed, mert nem mindig csak beszélni kell majd hozza napközben, hanem nevelni, pakolni utana, elviselni a hisztit, ápolni ha beteg, kitartani ha nyugos, lekötni a figyelmet stb. Aztán majd jol fog esni este tenyleg lepasszolni kicsit. Adj a párodnak feladatot, legyen a furdetes csak az öve. Az o gyereke is. Plusz a kötődés is nehezebben alakul ki, ha egyáltalán nincs közös programjuk. Amikor hazajön nyomd a kezébe, lehet pelenkazni, lehet csörgőzni neki, este szepen lehet egyedul fürdetni. Csak ha mar csinálja akkor ne b"sztasd ha valamit nem ugy csinal, mint te szoktad mert elmegy a kedve. Hajra, szed össze magad.
2016. okt. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

Hu, ez durva. Igazából nálunk sem változott egy gyerek után sem (2 van most, 4 és 8 évesek, plusz 38 hetes terhes vagyok a 3.-kal), de azért nem változott, mert a ház, a háztartás és a gyerekek közösek!!


Természetesen van olyan, hogy kiszolgálom, de ez fordítva is igaz, minden az adott helyzettől függ. Ha épp sokat dolgozott, fáradt, akkor egyértelmű, hogy pihenjen, de ha épp én vagyok rossz passzban, akkor nem kell mondanom, mit tegyen, hozza a kávémat, ellátja a másik két gyereket, és hagy pihenni.

Mivel minden közös, magunknak teremtettünk mindent, együtt küzdöttünk meg mindenért, amink van, megbecsüljük egymás munkáját, ezért alap, hogy közösek a problémák, a feladatok, teendők a gyerekeink és a háztartás körül.


Amit nem csinál, az a mosogatás, és a mosásindítás, meg a vasalás, de pl. porszívózni ő szokott többször, a gyereket az oviba, iskolába+edzésre ő hordja mostanában, mert én nehezen lépcsőzöm már. A füvet ő nyírja, ő rendezi az udvart, a kertet. A többi közös. Ja még a lányunk frizuráját is elintézi fésüléssel és két csattal, nem készít copfot, nem fon hajat. Erre nem képes. De reggelit ad a gyerekeknek, készít teát a suliba, kiválasztja a ruhát, ha tanácstalanok, segít az öltözésben, ha kell, a iskolatáskát is összepakolja, ha kell, bár sok kérdéssel, nehogy kimaradjon valami. Este fürdet, mesét olvas, altat, ha kell. Amíg kicsik voltak (a második iszonyat hasfájós volt) felváltva cipeltük, masszíroztuk, keltünk hozzá.

Most itthon vagyok, már nem dolgozom, így a háztartásban nem kell segítenie, megkapja a főtt ételt is mindennap, nem kell segítség, de egy alap hétköznap nem kell körbeugrálni, ételt elé pakolni. Terít, segít, amiben tud. Vagy épp lefoglalja a gyerekeket.

Ő később fekszik, így este tévézik, gépezik, én hajnalban kelek, nekem akkor van inkább időm erre.

2016. okt. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!