Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Problémát jelezhet ha egy...

Problémát jelezhet ha egy kilenc hónapos babát egyáltalán nem érdekli a tükör, sem a tükörképe?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert két nap múlva lesz a kilenc hónapos státusz vizsgálat ahol ha jól tudom lesz effajta kérdés. Van egy két kisgyerekes ismerősöm és ha jól emlékszem az egyikük mesélte hogy mennyire szereti a babája a tükörképét. Az enyémet szinte soha nem érdekelte, talán öt-hat hónaposan mosolygott benne, de az én tükörképemre és nem a sajátjára. Most viszont egy ideje abszolút bele sem néz, sem akaromból sem ha ott van előtte. Jelent ez valamit? Vagy nem annyira lényeges? De akkor miért kérdezhetik?

2019. okt. 12. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Ez szerintem egy tök lényegtelen kérdés. A kisebb fiam csodálkozva nézi, hogy a tükörben is ott vagyok, de nem fogja fel még egészen,hogy az a baba ő.

Más tükör nincs és soha nem is kereste, a nagynál nem is kérdeztek ilyeneket.

2019. okt. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

En is furcsállom, anyukámmal is beszéltük hogy ilyen kérdések velünk annak idején nem ia voltak. Ő sem érti miért kell?! Én valami szociális fejlődési dologra tudok gondolni.

Annak idején mikor nézett és mosolygott ő is csodálkozott hogy itt és ott is ott vagyok. Volt hogy rámnézett, aztán a tükörbe és mosolygott hogy mi van. Csak a kérdés valahogy igy szól: mosolyog-e, grimaszol, gagyog-e a tükörképéhez?

Na ilyen meg abszolút nincs és nem is volt.

A többi dolgot se tudja még mind (pl taps vagy pá-pá) de próbálgatja, mondjuk ahhoz is olyan pici még. De valamiért ez egyértelmű “nem” lesz és ezért is kérdeztem.

2019. okt. 12. 19:07
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Ezt már kérdezted pár napja, vagy valaki pont ezt kérdezte.

Igen, szociális érés és nem 9 hónaposan kell, hanem jóval korábban.

2019. okt. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem én kérdeztem. Sőt, nem is láttam ilyen kèrdést pedig kerestem egy keveset. Te viszont ezzel a válasszal csak ideszúrtál teljesen feleslegesen, ugyanis a kérdésre nem válaszoltàl, ráadásul még egyszer leírtad amit én magam is kikövetkeztettem👏

(Egyébkènt sok olyan kérdés van, ahol ilyen választ olvasni: “ezt már kerdezted...stb”-nem értem ezeket minek kell ideírni, ráadásul tök vádló hangnemben. Épp eszű ember 2x nyilván nem kérdezi ugyanazt, pláne nem pár napon belül. Úgy hogy még ki is lehet emelni egy kérdést x óra elteltével... komolyan emberek, ha a rosszindulattal pl gyógyítani lehetne, minden betegség eltünne...)

2019. okt. 12. 21:58
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Én úgy tudom, csak 15+ hónapos kortól érdekli a babákat a tükörképük, akkor alakul annyit az énképük, hogy felismerjék magukat. Aztán persze biztos van, akit előbb is érdekel, meg olyan is, akit felnőttként se nagyon.
2019. okt. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Nusy83 ***** válasza:
27%

Szia!

Nekem 8.5hós a babóm grimaszolni v ,,játszani” a tükörképével nem szokott de belenéz meg ha oda bohóckodok neki neveti de saját maga nem érdekli vagy hogy fogalmazzak. Pápá, taps még meg se próbálja csak les h mit akarok v mit csinálok de van hogy még azt se 😅 hidegen hagyja. Mondókázás , mesézés semmi ilyesmi. Én is mindíg aggódok de úgy vagyok vele hogy csak észre veszem ha vmi nem stimmel 🤦🏻‍♀️ a védőnőmet és dokimat is mindíg fárasztom h ez nem baj e v az nem baj e? Kérdezd meg legközelebb biztos megnyugtatnak téged is.

Ui.: Bocsi a helyesírásért!

2019. okt. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó de kedves vagy!!!!!😘

Hát nagyon köszönöm ezt a választ! Bocsi, hogy ezt írom, de jó volt végre ilyesmit olvasni🙏

Kisfiam is most mar hogy áll, bele bele néz, néha magára is 1-1 röpke másodpercre, de csak ennyi. Csapkodja a tükröt, úgyhogy mindezt csak felügyellettel. Ha én meg ott vagyok egy idő után úgyis inkább engem nézeget benne.

Taps, pá-pá.. nálunk sem. Ő most pl annyira mászik meg minden más érdekli, hogy esélyem sincs “tanitgatni”. Néha megpróbálom, de aztán hamar feladom.

Amúgy egy az egyben “te” vagyok. 😃 össze lehetne kötni, a védőnő néha úgy néz rám mint egy ufóra. Én úgy vagyok vele hogy remélem nagyon hogy minden oke, de inkább most aggódjak mint később!

Köszönöm még egyszer!😊❤️

2019. okt. 14. 15:17
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontozta le a valaszokat, én a 1-3-4. Válaszolónak mind zöld kezet nyomtam. Sajnálom hogy valaki ennyire lehúzta a válaszokat.
2019. okt. 14. 15:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia, csak meg szeretnem kerdezni, hogy utana hogy alakultak a dolgok nalatok? Remelem minden okej. Koszonom, ha valaszolsz
2023. máj. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, leirnad kérlek hogy vagytok azota
nov. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!