Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha a 7 hónapos baba még...

Baj ha a 7 hónapos baba még nem vagy nem mindig hallgat a nevére? A figyelmével kapcsolatban is kérdeznék lentebb.

Figyelt kérdés

Szerintem még nem hallgat a nevére, inkább csak ha szólunk odafigyel, de nem mindig. 7-8 napja már mászik és ha próbálom odahívni háát...sokszor nem jön, hanem inkább oda igyekszik ami nagyon érdekli. Kb mindenhova. Minden nagyon érdekli, minden újdonság után kepeszt, iszkolna. Nagyon édes egyébként, óriási felfedező. De nem érti hogy “nem” vagy “nem szabad”. Nyilván próbálnám valamennyire lassan megtanítani, mit szabad hova mehet, hova nem. Persze tudom hogy ez még extra korai, de azt olvastam hogy a “nem” szót lassan értenie kellen, illetve a nevére is figyelnie kellene. Azt is észrevettem, hogy sokszor ha hozzászólunk csak ránkpillant, aztán csinálja tovább a “dolgát”. Persze van olyan is mikor élénken figyel, de mosanában ez a ritkább. Babakocsiban pl sokszor nem figyel a hozzá-beszélőre. Ez gond lehet szerintetek vagy normális életkori dolog ennyi idősen?

Amit még észrevettem, hogy a tükörben mindig engem néz, rám mosolyog. Saját magával nem igazán foglalkozik. Elvileg 9 hónaposan kérdés, de más babák ahogy néztem már 4-5 hónaposan vigyorogtak magukra.

Olvasgattam 1-2 kérdést de nem találtam ilyesmire kitérő dolgokat, úgyhogy azért kérdezem.

És nehogy azt írja valaki hogy nem autista, mert mindenkinék volt kb ilyen válasz. Nem ezért kérdezem egy ilyen picinél. Csak nem nagyon találkozok ilyen korú babánál és kiváncsi vagyok hogy ezek beleférnek-e egy kb 7,5 hónapos babánál.



2019. szept. 23. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Most fedezi fel a világot, minden érdekesebb, izgalmasabb, mint a szülőkre figyelni. 😊
2019. szept. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hat igen, valahogy en is igy sejtettem :))
2019. szept. 23. 10:40
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Enyém is 7 hónapos. A nem és a nem szabad nálunk annyit ér, hogy rám néz, vigyorog és csinálja tovább, elveszem tőle vagy elviszem onnan akkor meg elkezd bömbölni. Nevére felfigyel, de nem jön oda ha hívom. Még korai😊 a tükör kb 1 hónapja volt érdekes játék, ütögette, nyalogatta vagy hozzávágta a csörgőjét😅de nem vigyorgott, ő is csak akkor ha engem is észrevett a tökörben🙂nyugi minden rendben.
2019. szept. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó! Tündér vagy, nagyon hálás vagyok a válaszodért!💞

Veletlenul a kek kezre nyomtam, ne haragudj. Vissza lehet csinalni? Amugy 100%-ban hasznosnak érzem a válaszod!!!

2019. szept. 23. 11:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
21 hós és letojja ha a nevén szólítom XD
2019. szept. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, megkerdezhetem, hogy azota vagy utana hogy alakultak a dolgok nalatok? Nalunk is hasonlo , mint amit leirtal. Koszonom
2023. máj. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!