Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 honaposom meg mindig nem...

4 honaposom meg mindig nem nyul a targyakert, nagy a baj?

Figyelt kérdés

2019. okt. 12. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ja,hatalmas🤦🏻‍♀️
2019. okt. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom ezt az ironiat. A gyerekorvos es a vedono a heten kiidegeltel ezzel, h valami nem stimmel ezzel a gyerekkel es volt e meg a pocakomban down szures... (amugy volt es 1:40.000 lett) naná h anyosom pont velem volt, hallotta, na azota ezt szajkozza o is te jo eg miert nem nyul a kisfiam semmilyen targyert, nem tudja még maga ele tartani a kezet, a fejet is csak 1 honapja emelte meg, nem fog tudni jarni... igy ne legyen ideges az ember🤷🏼‍♀️
2019. okt. 13. 06:50
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

A Down-szindrómának külső,jól látható jelei vannak az arcon (lapos orr,mélyen ülő,többnyire kancsal szemek...stb.).

Nem értem,miért paráztat ezzel az orvosod és a védőnőd. Nyugi,nem Down-szindrómás.


Az én 4,5 hónaposom kb.1 hete kezdett játékok felé nyúlni. De mást még ő se csinál. Hátról oldalra fordul,ennyi. Nem próbálkozik a kúszással sem. És még nem mondta a védőnőm,sem az orvos,hogy ez gond lenne. Azt mondják,lassabban fejlődik,meg ő a "beszédre"gyúr,emiatt nem érdekli (még) a mozgás. A kis idegrendszerének elég egy fejlődést feldolgoznia. Ugyanis egész ébrenléte alatt gőgicsél,kacag.


A tiéd nem gőgicsél sokat? Ami a mozgást illeti,tedd sokat játszószőnyegre,tegyél köré játékokat,előbb-utóbb megfogja őket.

2019. okt. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért keverik a down kórt neked ide. Teljessn felesleges riogatás. Ha baj lenne, már a kórházban is mondták volna. Söt a zárójelentésen is rajta lenne vagy a kiskönyvben-szerintem.

Amúgy, hogy nyúl-e tárgyakért az nem is függ össze ezzel.

Nincs még elkésve vele, mostanában fogja majd csak elkezdeni. Azt csinálhatod hogy megpróbálod odaadni neki. Ilyen korban még a fekete-fehér, kontrasztos tárgyak a legérdekesebbel. De bármi amire felfigyel elindithatja ezt az irányú ismerkedést. Szerintem még egyáltalán nincs elkésve vele. Ha esetleg 5 hónapos korig nem nyúl akkor kell majd vele inkább foglalkozni. Én tovább ezzel nem várnék, de addig nem is idegeskednék.

2019. okt. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Nusy83 ***** válasza:
100%

Nekem már majdnem 5 hós volt mikor nyulni kezdett dolgokért. Meg én úgy olvastam akkor van gáz ha 5hós koráig nem csinálja egy baba de lehet tévedek. Próbálj meg ne rá stresszelni ha esetleg 1 hónap mulva se csinálja úgyis tovább küldenek vhová ahol segítenek. Addig meg próbálj ne ezen pörögni. Én is nagyon izgulós vagyok de eddig szerencsére mindíg fölöslegesen idegesítettem magam.

Ui.:Helyesírásom rossz Bocsi!

2019. okt. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, mikor kezdett vegul nyúlni a babád? Köszönöm, ha válaszolsz, úgy aggodom
2023. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!