Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nem tudja letenni a...

Miert nem tudja letenni a gyerekem a fejet?

Figyelt kérdés
Megbolondulok mar komolyan... eddig az volt a baj, h nem emelte a fejet, hipoton gyerek. Most 4 honapos, vegre elertuk, h rovid idore de tudja emelni a fejet, viszont ha elfarad akkor nem teszi le hanem ordit🤦🏼‍♀️ 3 het mulva van idopontunk a fejlodesneurologiara(maganra nem telik most...), addig kivancsi lennek a velemenyetekre hogy most feszes lett a gyerek hipotonbol v mi? Vagy annyit kintattam szegenyt az itthon tornaval (annyit es azt csinaltam amit mondtak az orvosok pedig) h szegeny mar azt hiszi nem is szabad letenni a fejecskejet soha?:(

2019. okt. 15. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem fordítod vissza a hátára? Úgy tudna pihenni és nem üvöltene
2019. okt. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt nekünk is. Hipotón volt, aztán nagyon gyorsan bekötöttek az izmai. Feszes lett. Nem tudta ő sem letenni kb. 8 hónapos koráig. Addig nem is tudott hason aludni. Jártok Dévényre? Nekünk sokat segített, de még így is vannak gondok.
2019. okt. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Bizony ez feszesség. Az én fiam élből feszes volt, így ő sem tudta letenni a fejét. Dévény tornára vidd, az majd segít. Ebben a neurológus nem fog tudni segíteni, csak ad néhány használhatatlan tanácsot. (tapasztalat)
2019. okt. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Átérzem! Nekünk ugyan mindig is emelte de letenni sokáig nem tudta, aztán meg csak középre lebuktatta. Elfáradt de nem tudott vele mit csinalni. En is aokat kinlasztottam szegényt. Mi jártunk Dévényre de nem tudom hogy az segített-e vagy az idő. Nagyon gyorsan csinált 3,5 hónapos korától mindent...5 hósan abba is hagytuk a Dévényt. Valakinek csak 1-2 kezelés kell.

Ne aggódj, kitartás!

2019. okt. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jarunk devenyre, eredetileg a hipoton nyaka, hata miatt kezdtunk el jarni. Erre most feszes lett hat nem hiszem el :(
2019. okt. 15. 15:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem a dévénytől lett feszes, hanem attól amitől hipoton is. Valami van a háttérben.

Problémamentes terhesség, szülés, adaptáció volt? Koponya uh-ja volt? Ki állapította meg, hogy hipoton? Figyelme milyen? Követ tárgyakat? Figyel rátok?

2019. okt. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ertem hogy nem a devenytol lett feszes csak fel nem fogom hogy hogy lett egy hipoton gyerekbol feszes:(

Tudjuk miert vannak ezek, 28.hetre szuletett korababa, tulajdonkeppen boritekolhato volt, h nem lesz egyszeru a fejlodese csak ez mar nagyon elkeserit, h jarunk ilyen torna, olyan fejlesztes erre tessek...

figyelme rendben van, issza a szavainkat mar visszagagyog mosolyog tapizza maga korul a targyakat bar maga ele felfele meg nem tud nyulni. Kovet mindent a szemevel, fejevel. Szerintem ertelmileg nincs vele baj csak ez a mozgasfejlodes...:( koponya uh rendben van

2019. okt. 15. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!