Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is vannak olyan napjain...

Nektek is vannak olyan napjaintok mikor úgy érzitek nem foglalkoztatok eleget a babátokkal?

Figyelt kérdés
Mikor több házimunka jön össze és úgy érzem nem foglalkoztam vele, vagy mikor elvagyok v.mi miatt a saját gondolataimmal és aztán eszembe jut h már milyen rég hozzá se szóltam a kislányomhoz. Vagy csak egyszerűen mikor leülök vele játszani nem tudok átszellemülni,minden máson gondolkodok. Ilye kor ő is többet hisztizik,biztos érzihogy nem vagyok vele fejben.

2019. okt. 16. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Van de ez van, nem lehetek mindig 3 helyen sajnos, emiatt nem érezd rosszul magad, majd bepótoljátok másnap.
2019. okt. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
A házmunkát soha nem tenném annyira a gyerek elé,hogy ne is szóljak hozzá ...
2019. okt. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Vannak ilyen napok, ez van. Én alapból nem vagyok egy beszédes típus és néha nagyon erőltettetnek érzem, hogy beszéljek. De megpróbálom bepótolni, énekelek neki, mesét olvasok fel, mondom mikor mit csinálok... De szerencsére a lányom is elvan csakúgy hébe-hóba, a lényeg hogy lásson engem.
2019. okt. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Szia, bármit csinálsz, mond el neki: "anya most elmegy a seprűért a tárolóhoz és előveszem a seprűt. Látod, így kell söpörni, minden morzsát, hupsz ott is van morzsa, azt is idesöpörjük. Na, hol van még morzsa, gyere babám keressünk (leguggolunk keresünk.. Találunk, örülünk neeezd itt egy morzsa) söpörjük fel. Végtelenségig lehet beszélni, a babák szeretik a beszédet, ebből tanulnak, és neki ez olyan, hogy "anya foglalkozik velem"

Mennyi idős a kislányod?

2019. okt. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen,persze ,ez így is van,hogy mondom mindig mit csinálok épp,ott is van velem mindenhol.Éneklés,mondókázás megy ezerrel már születésétől,de van hogy egyszerűen elfogy.Mesét is olvasok de mivel most lesz 1 éves,nem hallgatja végig,csak tépné ki a lapokat. Sokat játszunk együtt, nem az "általában"ról van szó hanem egy egy napról vagy csak napszakról. Házimunkázni meg muszáj,mert az ő érdeke is,hogy tisztaság,rendezett környezet vegye körül,plusz az ő ruháit mosom,az ő kajáját is megcsinálom stb. Meg van egy kutyánk. De pl a felsöpréses-morzsázs példa,az ami nem megy így nekem,elmondom h most elővesszük,megcsináljuk ezért és ézért, aztán eltesszük,milyen jo h kész,és h most mi következik,de nem ilyen elnyújtott hangon és ezerszer elismételve és részletekbe menve. Szóval úgy beszélek vele,ahogy amúgy is. Én sem vagyok egy beszédes típus. Anyosom ilyen amúgy,hogy ami a csövön kifér de olyan ordenáré hangon és olyan sefüle sefarka dolgokat mondd hogy kész vagyok tőle. Pl: éppen v.mi van kislányomnál ami kutyás, oké,arról elkezd ilyen elnagyoltan beszélni, és beakad neki valami ilyem,hogy " a kiskutya sétál,füle farka szét áll" és ezt elmondja 2000szer egyre hülyébb hangon,kislanyom már rég mással foglalkozik. Na ez pl nekem sok. Én erre nem vagyok képes.
2019. okt. 16. 14:25
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Van, sokszor.. bár nálunk ez most főleg abból fakad hogy a kisfiam turbó tempoban maszik és mindenhol feláll. (8,5

Hónapos)

Tehát vagy a járókában van (amit maxmimum 10-15 percig visel el) vagy kiveszem és csinálhatja amit akar, de akkor nincs időm mondókázni, énekelni- vagy egyebet aranyoskodni, foglalkoztatni őt, na nem mintha bármelyik is lekötné. A házimunka nálunk úgy oldódik meg, hogy reggel amikor felkel, általában picit elvan. Olyankor valamit összeütök magunknak és neki is megcsinálom a tizorait+az ebédet. Takaritani meg akkor szoktam mikro anyukám 2 hetente felutazik hozzánk vidékről. Úgyhogy emiatt szerintem ne legyen lelkifurdalásod, mert én foglalkozni se tudok vele különösebben de nagy házimunkákat se végzek naponta, csak amit minimálisan szükséges.

Emellett én inkább a gyerek után “szaladgálok” (legalább is teljesen így érzem) egész nap, és amit szólok hozzá, hogy:

“Dani, Dani..nem szabad, gyere ide, nem menj oda, hova mész már megint, nem-nem-nem, és társai” :D

Néha oda is figyel rá.. XD

Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy anyáink, sőt nagyanyáink soha nem beszélgettek velünk vagy a szüleinkkel különösebben. Magam sem tudom hogy csinálták, de az biztos hogy ennyit nem foglalkoztak a gyerekeikkel aztán mégis felnőttek, felnőttünk :)

2019. okt. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
😀 igen ezen én ia gondolkodtam már. Enyém is még csakászik,feláll mindenhol,de már megtanulta naggyából mit szabad és hova fogja odacsukni a kezét és h az nem jó🤣 Én is délelőtt csinálom amit tudok mert szintén akkor van el jobban egyedül. De a járókát én már el is tettem,1percet se volt el benne mióta mászott csak ha én is bementem vele. De akkor megnyugtató,hogy mással is van ilyen.
2019. okt. 16. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!