Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit foglalkoztatok az...

Mennyit foglalkoztatok az ujszulott babatokkal?

Figyelt kérdés

Egy hetes a lanyom. Eszik-alszik baba, bar van, hogy 10-20 perceket nezelodik, majd bealszik.

Nem igazan erzem jol magam a lelkiismeretem miatt, hogy mindig csak megetetem es lerakom a kisagyaba aludni.

Anyukam szerint nem kell altatni, ringatni, kezden tartani. Ugyanis hozzaszokik es a kesobbiekben ez nem lesz jo. Azt mondta, hogy tegyem le az agyaba es majd elalszik.

Sosem sir, hogy egyedul van. Valoban par perc nezelodes utan alszik.

Viszont ugy erzem, hogy azert kellene neki nemi torodes. Olyan sz.rul erzem magam, amiert igy "elhanyagolom" es "nem foglalkozom" vele.


Hogyan babazzak, hogy ne szokjon hozza az allando kezben levesnek?

Esetleg fekudjek az agyunkon melle es simogassam, beszeljek ott is hozza?


Adjatok otleteket, mert tenyleg szeretnek vele foglalkozni.


Koszonom!


2014. febr. 11. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak/vannak hasonló érzéseim, most 3 hetes a kislányom, az elején ő is ilyen volt, aztán jött a hasfájás és muszáj volt vele foglalkozni, akkor jött a ringatás-sétálás-éneklés, mikor mi segített. Viszont most már látni, hogy mikor kell neki a törődés, éjszakán kívül már beszélek hozzá mikor nem alszik, olvasok neki mesét, hallgatunk zenét, ilyesmi. 1 hetesen én is a kiságyba tettem mindig, és ott olvastam neki, simogattam és a zenélő körforgót is nézegette már ilyenkor.
2014. febr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Picike még, sok alvásra van szüksége. Mivel nem sír, ez azt jelenti, hogy minden rendben van nála, nem fáj semmije, nem éhes. Az enyém is nyugis baba volt, mukkja sem volt. NEm kell sokat babusgatni most még. Mikor ébren van beszélj hozzá, vagy dúdolj, simogasd, az bőven jó neki. Ha látod hogy álmos, akkor tedd a kiságyba, és had pihenjen, anyudnak ebben igaza van. Attól még nincs elhanyagolva. Most az neki a jó, ha eszik és alszik. 2-3 hét múlva már elkezd kinyílni számára a világ, elkezd nézelődni, ekkor majd lesz időd foglalkozni többet vele. Az enyém már 6 hónapos, de nagyon jó baba még mindig, elvan egyedül is ha kell, nem nyafog csak úgy a semmiért, kiegyensúlyozott, mosolygós baba. Ügyesen elalszik egyedül ha álmos, és ez igen jó dolog. Ezeket te is most alakítod ki a babádban, úgyhogy ne aggódj, jó anya vagy, és jól csinálod. Egyelőre nem kell a babáddal játszani, mert nem igényli. Elég ha érezteted a szeretetedet vele.
2014. febr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha alszik, akkor hagyd aludni. A baba jelzi ha valami neki nem jó és másra van igénye. Örülj ennek az időszaknak és pihenj, csináld a dolgod addig a háztartásban, foglalkozz magaddal. Eljön még az az idő, amikor ezt vissza fogod sírni...
2014. febr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy hetes, még nemrég született, fáradt. Pár hét, és úgyis kiköveteli magának a törődést, ne aggódj! :)

Én azt javaslom, hogy ha nem hív, akkor hagyd békén, de ha láthatólag rosszul érzi magát egyedül, akkor legyél ott vele. Ha elalszik magától, örülj, ha nem, akkor ne hagyd sírni, hanem segíts neki. Az ekkora babák szerencsés esetben csak esznek és alszanak (kevésbé szerencsés esetben pedig órákat sírnak a két tevékenység között), de hamarosan ki fog nyílni neki a világ, egyre többet lesz fent, és egyre jobba fogja igényelni a társaságodat. Addig meg pihenj.

Jó babázást!

2014. febr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor még ez a "dolga":-) neked meg pihenni!;)

Ha majd "igényli" a játékot, akkor adj neki játékot, mozgasd előtte/beszélgess vele. Kapcsold be Neki a kiságyban a forgót:-)

2014. febr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 1 hetesen 24 órából kb 14-et végigordított, tök mindegy volt hogy fogtam vagy simogattam, a maradék 10 órában aludt kb 10 részletben de a felét a kezemben ringatva. Cserélnél velem?
2014. febr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nézd, ha szépen elalszik a kiságyban egyedül, annak csak örülj. Most még szinte súlytalan, de 10 kilósan ringatni, nem lesz egyszerű. A lányom nagyon igényelte, a fiam ágyban elalvós az első perctől. Szerintem a kislányod is ilyen típus, éber állapotban nyugodtan beszélgess hozzá, vedd ölbe, de amikor ideje aludni, tedd az ágyba, ha ilyen jól elvan. Az ágy tényleg a pihenés helye legye, hosszú távon jó döntés.
2014. febr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az eleje nálunk is ilyen volt. Evett meg aludt. Mindenre volt időm :-). Rengeteget nézegettem alvás közben. És persze cipeltem is amikor csak alkalom adódott rá, pl ha valahova mentünk, mondjuk vásárolni, kivettem a hordozobol és ölben cipeltem. Szerettem így. De tök felesleges volt amúgy. Szerencsére nem szokott hozzá, de anyukádnak ebben igaza van. Örülj hogy most ilyen, mert lehet, hogy lesz ez még így se.
2014. febr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!