Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A későbbi kelésre hozzá lehet...

A későbbi kelésre hozzá lehet szoktatni a babát?

Figyelt kérdés
3 gyerekünk van, a nagyot és a középsőt (5 és 3 évesek) 8-kor keltem reggel, a kicsi elkezdett fél 7-kor kelni. Ami 2 dolog miatt sem jó. Hulla fáradt délelőtt, de persze aludni már nem lehet letenni plussz felveri a 2 nagyot. Tegnap adtam Neki tápszert és végül 45 perc után visszaaludt (sírni természetesen nem hagytam). Ma ugyanezt teszem, egyelőre még ébren van. “Megtanulhatja-e” ezt a gyerek? Mint vannak, akik az éjjel evésről szoktatják le a gyerekeket. Vagy ez más?

#baba #korán reggel kelés
2019. okt. 17. 07:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább kitolnám az esti altatást. Hátha 🤷‍♀️
2019. okt. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Én is az altatással variálnék


Fél 7 amúgy még későn is van szerintem reggel

De ez magán vélemény...ha addig alszik a lányom, mar nézem mi van..

Hh olyan kesőn kelted a nagyokat?

Ovi?

2019. okt. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
De jó neked, hogy fel 7 kor kel... Nekem 5 kor, ha később teszem le akkor is... Nagyon unom én is. Gondolom már megszokta.
2019. okt. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Irigyellek. 2 éves kora óta 6-f7 között ébresztem a gyereket (a f7 már késő általában).


Lehet, hogy ez neked most kényelmetlen (gondolom neked is jól esne még pihenni kicsit), de én inkább ehhez igazítanám a napirendet és a nagyok ébredését. Nem tudom, mekkora a kicsi, de nagyon hirtelen eljön az az idő, amikor már mindegyik "intézményesítve" lesz, és vissza fogod sírni, hogy magától időben ébredt.


Amúgy ha nagyon muszáj, akkor az esti lefekvést húzd ki fél órával, órával. Tovább fog aludni reggel.

2019. okt. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Járnak a nagyok oviba, de később megyünk. Ha mindegyik fél 7-kor kelne nem lenne baj, de Ők alszanak. Nem akarom felkelteni Őket, mert akkor nagyon fáradtak. Így is 8 óra után alszik el este a kicsi, nem tenném későbbre azt, mert iszonyat nyűgös este. Ezt most 1 hete csinálja a kicsi. Igazából bekakil és arra kel fel. Nem tudtam visszaaltatni ma reggel sajnos és baromi nyűgös már most...
2019. okt. 17. 08:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha csak 1 hete csinálja, lehet simán átmeneti. Ezen még nem paráznék, majd "visszaáll".
2019. okt. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!