Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha leteszem 10 hetes babam...

Ha leteszem 10 hetes babam azonnal sir, le lehet valahogyan szoktatni az egesz napos olben letrol?

Figyelt kérdés
Se ejjelem, se nappalom... A babamnak nem jo semmi, csak olben de azt is csak ugy ha jarkalok, tancolok vele. Ha veletlen leülök akkor is sir. Ha megprobalom letenni azonnal ordit... Semmit sem tudok tole csinalni, konkretan wc-re sem tudok menni mert hiaba van az olemben, ha leultem vele megy az uvoltes. A derekam mar leszakad. Van hordozokendom de ha beleteszem alszik es akkor egesz ejjel megy a visitas. 17kg-t fogytam, mert szinte enni sem tudok tole. Az ejszakak turhetoek... Egesz hajnali 3-5ig megy a siras, utana elalszik es 10-11kor kel. Valahogy nem birom ezt az egesz napos bombolest mar... Fozni mar abszolut nem tudok tole, a lakas szalad. Babaval a kezemben igyekszem valamit csinalni de ugy nehezebben megy. Ha sirni hagyom 5 perc utan ugy uvolt, hogy mar atjottek a szomszedok, hogy mit csinalok a babaval, 7 perc siras utan meg mar fulladozik, ennel tovabb sosem hagytam sirni, nincs lelkem... De valamikor muszaj egyek par falatot. Valami tipp? Kezdek belebolondulni.
2017. ápr. 3. 02:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Uh. Nem irigyellek. Szulok vlmi okosat nem mondanak? Elejetol igy viselkedik? Ez baromi nehez lehet. Nekem is kezen van sokat hasi fajos. Es derekam meg hatam szinten oda van. Ha beteszed kisagyba agy felett porgot felhuzod nem erdeklodik utanna? Kegalabb addig ellene picit. Hason sem szeret lenni?

Kitartas. Lehet "kinovi".

2017. ápr. 3. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%

Nekem ilyen volt a fiam. Sajnos azt kell mondjam, őt én kapattam el. Ilyenkor már nincs mit tenni, csak a sírni hagyós módszer jönne be, azt én sem akartam, nem bírtam megcsinálni.

Kinőtte aztán, egyre jobban érdekelte más a világból rajtam kívül. Akkor lett sokkal jobb, amikor már ült, mászott. De az még sok hónap...

2017. ápr. 3. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Először is ülj le vele. Nálunk hasonló volt, de szerencsére csak altatásnál, 10 hónapos koráig csak úgy tudtuk altatni, hogy sétálva, táncolva, mert ha leültünk, üvöltött. Amikro 10 hónaos volt, megműtötték a lábamat (semmi extra, benőtt köröm, de azért kb. két hétig nem tudtam hosszabb időt álldogálni, sétálni, mert ha függőlegesen volt, nagyon fájt), úgyhogy itt azt mondtam, hogy elég a mászkálásból, nem tudok vele járkálni.

Úgyhogy én leültem vele. Ordított egy darabig, de pár hét után megszokta és elfogadta. És azért ez nem ugyanolyan sírni hagyás, mintha egyedül sírna egy ágyban. A kezedben van, ringathatod is, beszélsz hozzá, egy idő után pedig rá fog jönni, hogy nem hagytad magára.


Ha ezt megszokta, utána lehet le is tenni pl. játszószőnyegre. Melléfekszel, simogatod, duruzsolsz neki ugyanúgy, ha esetleg sír, aztán ezt is meg fogja szokni.

Mondjuk amíg az enyém ilyen pici volt, én vittem babahordozóban magammal mindenhová, ő szeretett benne lenni.

2017. ápr. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Elkapattad sajnos. Én nem értem, sokszor üvöltenem kellene mikor látom hogy mindig , mindenért felveszik, rángatják, rázzák a gyereket. Közbe meg utyulu putyuli, gügyögnek hozzá. Mintha az a gyerek tiszta hülye lenne. PEDIG NEM AZ!

Én azt mondom tedd le és kész. Meg kell tanulni hogy máshogy is van .

2017. ápr. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%

A 4-esnek van igaza. Tedd az ágyába és hagyd sírni! Pár nap, egy hét után megszokja, hogy egyedül is ellegyen.

Nem rég olvastam egy gyermekpszichológusnő tanácsát a frissen szólt anyukáknak: Minden kisbaba úgy viselkedik, ahogyan szoktatják. Csak azt tedd, engedd meg a babádnak, amit később is megakarsz engedni/tenni.

Te hozzászoktattad az állandó kézben levéshez, természetes, hogy sír, ha nincs kézben.

Vagy leszoktatod róla, vagy még egyévesen is hordozgathatod.

2017. ápr. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Birom hogy itt mindenkit lepontoz valaki.

Enis igy voltam hogy nem akarom dajkalni. Hat mi hasfajosak lettunk. Keservesen tud sirni :( akkor muszaj ot dudlival dajkalva nyugtatnom. Mikor "csak" unalmaban sir fole allok simogatom kezet vagy hasat es beszelek hozza. Nem kapkodom fel.

A szomszedok meg gondoljanak amit akarnak. Te gyereked es jol neveled meg szereted attol fuggwtlenul hogy nincs kezen allandoan. Probald leszoktatni eloszor par perc aztan mindig tobbre hagyni es nem felvenni. Tudom konnyu mondani de magadnak konnyited meg. En par ora hasfajos siras utan azt erzem h leszakad a hatam.. ha nehezebb lesz ezt nem csinalhatod.

2017. ápr. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Szerintem nem en kapattam el, miota megszuletett ilyen, mar a korhazban is allandoan kellett jarkalnom vele, csaszsaros sebbel. Az elejen meg tobbet aludt. De mintha lenne benne egy szenzor... akarmilyen finom teszem le, felebred es sir. 3 agy folotti forgonk van, de egyik sem erdekli, kis szines zorgok sem. Ha leteszem es beszelek neki (nem gugyogok!) az sem izgatja. Csak a pelenkazaskor van el, akkor nem sir ha le van teve.
2017. ápr. 3. 10:23
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Normálisak vagytok?! 10 hetes babát, hogyan lehetne elkapatni? 9 hónapig anya hasában volt, nyilván nem pár hét alatt fogja megszokni, hogy ez megváltozott... Drága Anyuka! Ölelgesd, szerethesd, pusztulhasd sokat a babádat. Ahogy nő, nyílik majd nekia a világ, egyre kevésbé lesz erre igénye. Ha szalad a lakás, hát szalad. Ha nincs idős főzni, rendelj. Élvezd, hogy ennyire szükisége van rád, mert hamar elmúlik ez az időszak, még akkor is, ha most nem úgy tűnik.
2017. ápr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
*szeretgesd *puszilgasd
2017. ápr. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

8-as válaszolónak igaza van, hogy mondhattok olyat, hogy egy 10 hetes baba el van kapatva és igenis hagyni kell sírni?! Sajnálom a gyerekeiteket...

Kedves válaszoló, tudom nehéz, de RÁD van szüksége, ezen a világon csak te vagy neki, ki másra számíthatna? Gondolj erre, mielőtt hagynád üvölteni szerencsétlent, vagy olvass utána, mit ír Ranschburg Jenő arról, hogy mit tanul abból a baba, ha megszólítja a világot, de nem kap rá választ...azt is tudom, hogy ez nem vigasztal, de nagyon hamar el fog jönni az az idő, mikor önállósodik a gyerek és egyre kevésbé lesz rád szüksége.

2017. ápr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!