Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak szerintem bizarr babáknak...

Csak szerintem bizarr babáknak a fülbevaló?

Figyelt kérdés
Esetleg egy kicsi kő elmegy, de bármi nagyobb röhejes egy majdnem kopasz újszülöttnek, akin még nem is látszik, hogy lány. Néhány évesen, mikor már van valami lányos haja, lányruhákban jár, akkor esetleg, de fogalmam sincs, miért kell újszülötteknek kilövetni a fülét. A szemöldök piercing miért nem ilyen elfogadott?

2019. okt. 20. 11:34
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
4-es a kis rózsaszín, masnis fejpántokra gondolsz? Az is béna. Igazából nem értem, hogy miért fontos valakinek, hogy egy kisbaba lányos legyen, vagy hogy lányos dolgai legyenek. Azt is szoktam hallani, hogy jó előre tudni a gyerek nemét, mert akkor annak megfelelően tudnak dolgokat venni, szobát festeni. És akkor a következő gyereknél mindent lecserélnek?
2019. okt. 20. 12:52
 12/24 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk sem tetszik, így nincs is a kisbabánknak.
2019. okt. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
36%

Nálunk elképzelhetetlen, hogy ne legyen fülbevaló egy kislány kisbaba fülében. 3.5 éves a kislányom, talán 3 hónaposan lövettük ki a fülét.

Nem nagyon értem, milyen baleset történhetne vele....

1.5 évesen kapott lánykafülbevalót a gépi helyett. Semmi probléma nem volt vele.

2019. okt. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
49%
11. Nem értem, mi ezekkel a baj? A lánynak inkább lányos holmikat ad az ember. Én se kedvelem, ha minden rózsaszín és bolyhos, de azért a traktoros vagy a virágos nadrág közül az utóbbit szoktam választani.
2019. okt. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
A virágos ruhát értem, de az erőlködést, meg a kopasz fejen hatalmas csillogó ékszert nem.
2019. okt. 20. 13:50
 16/24 anonim ***** válasza:
44%
Ez a sok csilli-villi cukormázas rózsaszín kiegészítő csak az anyuci kedvét szolgálja, mást nem. Anyuka eltervezte hogy neki egy cuki muki hejcegnője lesz, ehhez kellenek ezek a kiegészítők.
2019. okt. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
64%

Én örülök, hogy nekem anno újszülöttként ki lett szúratva (még a kórházban felajánlották anno anyámnak). Egyrészt átaludtam, nem fájt, másrészt sokkal könnyebb rá odafigyelni, egy nagyobb gyereknél problémás lehet. Pl én felnőttként szúrattam második lyukat az első mellé; és akármennyire vigyáztam rá, kezeltem, mozgattam, minden, ami kell, begennyesedett. Akármilyen cuccal kezeltem, nem múlt el, nem tudtam a piercer által adott orvosi fémet lecserélni, végül hagynom kellett benőni a lyukat, mert nem segített semmi.

És én nagyon odafigyeltem rá; egy kisgyereknél, aki játszik, koszos kézzel nyúl az arcához stb, erre még nagyobb a kockázat. Egy babánál nincs ilyen.

Ja igen, ez meg a másik: ha épp nem hordok fülest se nő be és a bizsura egyébre sem érzékeny. Szerintem nem mindegy.

2019. okt. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
58%

"Ja igen, ez meg a másik: ha épp nem hordok fülest se nő be és a bizsura egyébre sem érzékeny. Szerintem nem mindegy."


??? :D nekem sem forr be, és semmire nem érzékeny. Sőt, be sem gennyesedett, abszolút nem volt vele semmi baj.

Ez egyáltalán nem attól függ hány évesen teszik bele...

2019. okt. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
80%

"Kopasz fejen csillogó hatalmas ékszer" - ez mi?

Szerintem túltoljátok ezt a dolgot. Fentebb írtam, én se vagyok fülbevaló párti, de mit zavar, hogy más mit csinál?

Nem az a kérdés, mért lányosan öltöztetik a lányt, alapból nagyon kevés nemsemleges ruha kapható, hanem mért undorító giccsesen, de ebben a silány giccs a baj, nem a lányosság szerintem.

2019. okt. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
54%

Engem nem zavar a fejpánt a gyereken, viszont fülbevalót nem lövetnék egy babának.

Egyik, hogy ugyanúgy fáj. most azért mert nem tudja elmondani, attól még minek tegyem ki ilyen felszínes hülyeség miatt fájdalomnak?

A másik meg, láttam én már újszülöttkorban kilyukasztott fület, hát nem egy félelmetesen el van csúszva! Bőven elég emiatt is nagyobb korában kilövetni.

Én emlékszem, amikor óvodás koromban kilyukasztották. Nem volt egy olyan mérhetetlen fájdalom, hogy azt ne lehessen elviselni, csak csecsemő korban. Csak megijedtem, mert ilyen csattanós lyukasztó volt, jó hangos.

2019. okt. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!