Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges hogy egy baba...

Lehetséges hogy egy baba magától nem tud megtanulni kúszni és/vagy mászni?

Figyelt kérdés

Masodik kisfiam 7 hónapos elmúlt. Nagyon feszes volt ezért korábban jártunk dévényeshez, aki viszont 4,5 hónapos korában elküldött minket hogy ügyes és nincs további kezelésre szükség. Közben jártunk 2 hetente a Gézengúz alapítványhoz gyógytornára, ahol kaptunk még 1-2 jó tanácsot: hogyan lehet “játszva” ráébreszteni a különböző mozgásformákra. Alapvetően eddig mondjuk nem volt baj mert 4,5 hónaposan már profin fordult hasra és 5,5 hónaposan vissza. Azóta gurulni is tud. Majd 2 hónapja négykézláb van és rugózik. De semmi előrehaladás. Maga kőrül körbe forog (kúszó mozdulattal a kezével húzva) de előre nem kúszik. Ha haladni szeretne négykézlábra áll, de nem képes elindulni🤷🏻‍♀️Csak idegesen és gyorsan rugózik

Visszamentunk a dévényeshez és a gyógytornára is, mert a gyerekorvos szerint nagyon megakadt. Dévénes megkezelte de azt mondta nem kell többször visszamenni. A gyógytornász pedig kúszó mozdulatokat mutatott a lábával. Hiába csinalom viszont vele, csak sír tőle és ideges, türelmetlen lesz. Nem tudom eldönteni hogy én vagyok az aki túl könnyen feladja vagy ennyire rossz ez neki. Néha pedig az jut eszembe hogy egyszerűen ő ezeket nem tudja megcsinálni. Csak azt nem tudom hogy akkor hogyan lehetne megtanítani rá?



2019. szept. 6. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kislányom nem volt feszes,de mindent későn csinált.9 hónaposan kezdett el kuszni 2 napig,majd mászni.Hiába próbáltam motiválni semmit nem cdinált,ő is gurult csak.De ezután nagyon ügyesen mászott,ezután azt hittem sose áll fel és sose indul el,de végül 15 és fél hósan elindult,azóta eltelt egy hónap és nagyon szépen megy.Azt hittem sose fog mászni elindulni,de igen sikerült.

Most már más dolgok miatt idegeskedem,nem beszél stb.De ez már más téma.

2019. szept. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Vidd el fejlodesneurologiara. Ők csak orvosok.

Mi is voltunk, mert nem ult 10 honaposan, es nem maszott, kiderult, hogy egy nyaki csecsemoreflex nem épült le. Tsmt torna volt a javaslat.

2019. szept. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem bantasbol de hova sietteted? Pont annyit tud mint a legtöbb baba ilyenkor! Türelem menni fog az adj neki egy kis időt. Az en lanyom negykezlab se volt ennyi idosen 10 honaposan meg maszik fel a kanapera lepeget bútorok mellett es szelsebesen maszik és ül. Tudom hogy minden tele van az 5 honaposan ülő es 7 hónaposab álló babakkal de nem ez a normális. Azzal teszed a legjobbat ha hagyod hogy ő maga jöjjön rá és érdekes targyakkal motivalod.
2019. szept. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha körbe kúszik az is kúszás, szóval ha nem indul el előre akkor sem történik semmi, mert a kúszást már nem hagyta ki.A lányom mindent korán csinált, de kb 1 hónapig kutyázott(négykézláb ringatta magát).6 hónaposan meg már végigmászott az egész lakáson.Nekünk akkor minden orvos aki látta azt mondta, hogy nagyon gyors a mozgásfejlődése.Ha a dévényis rendben találta akkor nincs más dolgod mint hagyni, hogy megtanulja saját maga.Egy mozgásformát se lehet megtanítani, azok akkor indulnak be amikor agyban már ott a baba, megszületnek azok az idegi kapcsolatok amik ahhoz szükségesek ,hogy képes legyen megcsinálni.A legtöbbet azzal teszed, ha hagyod kibontakozni a maga módján.
2019. szept. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs lekéave semmiröl. 7 hos mult a kisebby 3 hete kuszik rendesen, kutyázik 2 honapja, de nem tud mászni. Ülni se, de próbálkozik. Attól mert Juliska babája ilyenkor már állt, az nem jelenti azt, hogy a tied el van kesve. Lehet, hogy épp Juliska babája siet. És amugy rengeteg baba siet, emik miatt azok frusztráltak lesznek, akiknek normál ütemben fejlödik a babája. 9-10hósan elvarás a mászás, 11 hoig az üles, 12 a felallás. 15 hoig ráér elindulni. Nyugi, ő jol halad.
2019. szept. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!