Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha már hasra tud fordulni,...

Ha már hasra tud fordulni, mennyi időm van, amíg elkezd kúszni is?

Figyelt kérdés

Mindenfelé azt látom ismerősöknél, hogy 8-9 hónapos babák sem kúsznak még. Ott maradnak, ahová leteszik őket. 6-7 hónaposan fordulnak át először.

Azt hittem, lesz még pár nyugis hónapom, de a 3 hónapos babám pár napja át tud fordulni a hátáról a hasára. És rendszeresen csinálja. Ha leteszem a habtapira, pár perc és hason van.

El kéne kezdeni gyerekbiztossá tenni a lakást? Létezik, hogy 1-2 hónap és kúszni fog? Normális ez egyáltalán ilyen korán?


2019. okt. 23. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:
2019. okt. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem volt még 3 hónapos a lányom mikor először hasról hátra fordult, pár nap múlva, kerek 3 hónaposan hátról hasra is ment neki. Most 5,5 hónapos és nem kúszik, viszont négykézláb áll és nem halad semerre, csak hintáztatja magát. Kúszásnak a nyomait sem tudom felfedezni rajta. Nyilván a forgással ide-oda azért elgurul, de azért ez még nem haladás. Úgyhogy egyáltalán nem biztos, hogy el is fog ő indulni, ahhoz még sok izmot fel kell építenie.
2019. okt. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

8-9 hónapos babának azért már "illene" megindulnia, mivel a megkésettség határa a kúszásra vonatkozva 8 hónap.

6-8 hónaposan van ideje a kúszás megindulásának.

Az se jó ha ennél jóval korábban történik, de az se ha jóval később.

2019. okt. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
3-as a lányom nem kúszott, 9 hónapos múlt mikor el kezdett mászni. Semmi baja, 3,5 éves ügyes lány. Fiam 3 hónaposan odavissza forgott, 5,5 hónaposan kezdett kúszni. 6 hónapos már emelgeti a csípőjét, szerintem nem kell sok neki a mászáshoz. Keresztül kúszik rajtunk az ágyon, ha elé fekszünk és útjában vagyunk. Nagyon erős baba, babaháj nem sok van rajta, bezzeg a lányom kis hurkás volt. 🥰
2019. okt. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mind a 4 5 hónaposan kezdett el kúszni. Nem normális, ha egy 8-9 hónapos baba nem mozdul semerre.
2019. okt. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4, ne haragudj, de korai az örömöd. A mozgásfejlődési mérföldkövek átugrása nem ovis korban okozhat gondot, hanem iskoláskorban.
2019. okt. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Baromság, nem kell hülyeségekkel ijesztgetni a népet. Ortopédus(Johnson cég utazó orvosa, országszerte műt) szólt volna, ha gond van. Én se nem kúsztam se nem másztam és a sétával se siettem. Semmi hátrány nem ért.
2019. okt. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fiam 2 hónapos múlt, amikor eloszor hatrol hasra fordult. A család ijesztgetett is, hogy fel évesen mar kb futni fog. Na most 5 hónapos, forog ide-oda, meg el forog, mint az ora mutató, de se maszas, se kuszas nincs meg :))

Viszont a 2 nagyobb gyerekem meg fel évesen mar felálltak, a nagyobbik viszont nagyon későn tanult meg mászni. . 2 gyerek sem egyforma tempóban fejlődik...

2019. okt. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!