Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik oldalon legyen a baba...

Melyik oldalon legyen a baba feje a kiságyban?

Figyelt kérdés

Bocsi, tudom elég buta kérdés... De mégis dilemmát okoz.

A kiságy a pelenkázóval egybe van építve. A pelenkázó felől vagy a másik felől jobb ilyenkor?

Köszi! :)


2019. okt. 26. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a másik oldalon :)
2019. okt. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a másik felől tettem. Szemben állva jobbról volt a pelenkázó, balról a feje.

Jobbkezes vagyok, szerintem úgy esett kézre letenni.

Meg az is az eszembe jutott, hogy ráeshet valami nagyobb kenőcsös doboz a kis fejére.

Persze mitől esne rá? De én aggódós vagyok, megnyugtatóbb volt így.

És később úgyis elforog, elmászik, keresztbe fekszik.

2019. okt. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Nekünk is ilyen van :)

Én úgy tettem, hogy ahogy az ablakból besüt a nap, a feje árnyékban maradjon és ne süssön a szemébe, ez nekünk úgy jött ki, hogy a pelenkazónál volt a kobakja.

2019. okt. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3. Nálunk is ugyanez a helyzet...
2019. okt. 26. 17:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy.
2019. okt. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Ahonnan jobban belátja a szobát szerintem.
2019. okt. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A másik oldalon legyen a feje. Lényeg, hogy jól rálásson a szobára, az ajtóra.Semmi féle tevékenységet ne csináljatok a baba mögött vagy a feje felett. Ne kelljen neki hátra vagy felfelé nézegetnie.
2019. okt. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%

Nekem jobbos a kiságy, és balra néz a feje, vagyis lábbal a pelenkázónak. Picinek volt baldachinja is, a tartót nem is lehetett a pelenkázós oldalra felrakni.

Van egy ilyen babona is, hogy nem fekszünk lábbal az ajtónak, mert a halottat is úgy viszik ki, lábbal előre. Mondjuk, ez függ a szoba elrendezésétől, mi nem tudtuk az ajtónak merőlegesen rakni az ágyat, mert keskeny a szoba, két végén nyílászáró.

2019. okt. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem védőnő, gyógytornász és neurológus is azt mondta, hogy váltogassam a fektetést, hol erre, hol arra legyen a feje/lába, hogy mindkét irányból érje inger.
2019. okt. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!