Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babám nem figyel a...

9 hónapos babám nem figyel a nevére és a szemkontaktust is csak ritkán, pillanatokra veszi fel. Ez gondot jelezhet, esetleg normális is lehet még vagy idegrendszeri eltérésre, éretlenségre utal?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónap 2 napos gyerekem.

Már 5-5,5 hónaposan is megfigyeltem hogy keveset néz a szemünkbe. De azóta volt időszak (pl 6-7 hónaposan) amikor ezt egyáltalán nem vettem észre. Mióta viszont úgy 1 hónapja mászni és állni kezdett, ez szinte a 0-ra csökkent. Ölben nem néz rám magától, ha szólunk neki is kb 50-50%. Odanéz és már abban a pillanatban elnéz. Nem tartja a szemkontaktust, mintha nem is nagyon érdekelné. Nevére meg hol figyel, hol nem. Inkább nem mint igen, pedig van sokszor hogy egyértelműen odafigyel rá. Amúgy sokat mosolyog, idegenekre és családtagokra is szivesen. Szeparációs szorongása nagyon enyhe, akkor jelenik meg inkább ha idegen van nálunk. Amúgy nem zavarja ha kimegyek és nem lát.

Gagyog, mondta már hogy bababa, apapap, aztán egy időben hogy dedede, tetete. Most ezeket elhagyta, de megtanult felülni és stabilan ülni. Úgyhogy szerintem csak emiatt.

Amugy gyorsan mászik, bárhol feláll, jatekokat fogja, nezi, ütögeti, csapkodja. Ugyanez igaz a hetköznapi tárgyakra is, most neki minden érdekes.

Úgy vettem észre hogy megtanult tapsolni (illetve tudja hogy a ket kezét össze kellene ütni) de miközben próbálja a mozdulatot, az egyik keze zárva marad, és összeütni nem is tudja. Minden esetre az irány megvan. Viszont ha kérem 20-ból 1-szer ha megcsinálja. Persze annak is örülök. Az alvási nagyrészt rendben van. Enni jól eszik, darabosat is, kekszet rág.

Viszont tenyleg nagyon keveset néz ránk és a szemünkbe. Kinőheti még? Fejlődhet etéren?



2019. okt. 27. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem csak most minden érdekesebb mint ti. Annyi felfedezni való van egy lakásban.
2019. okt. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen picinél nem lehet tudni, hogy baj-e ez, ne idegeskedj rajta, majd ha másfél, 2 évesen is fura lesz, akkor nézesd meg szakemberrel, 9 honaposnál normális, amit leírtál.
2019. okt. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Enyém se szemez hosszan, bár a nevére figyel, de ha vmi nagyon érdekes, akkor nem.
2019. okt. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Mintha hajszal pontosan az en babamat irtad volna le...! Ugyanugy 5 honapos koratol latom ezt. Es ugyanugy hullamzo, vagyis pl 7 honaposan feszt mindenkire ranezett, vigyorgott. Aztan 8 honaposan megint nem vette fel a szemkontaktust. Nalunk mondjuk szeparacios szorongas megvan, jon utanam folyton, maszik ram. De ha felveszem, akkor meg egybol maszna le. "Jo hir", hogy masnal is van ilyen, ebbol arra gondolnek, h majd kinovik. Masok szerint nem feltuno, szerintem nagyon. "Rossz hir", hogy a neurologus azt mondta, hogy majd masfel-2 evesen derul ki, baj van e... En emiatt egyebkent total para vagyok, borzasztoan aggaszt, de semmit nem tudok csinalni meg sok ideig.
2019. okt. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha van lehetőséged, akkor érdemes lenne elvinni konduktorhoz, hogy megnyugodj, vagy ha gond van, akkor minél előbb el lehessen kezdeni a fejlesztést. A leírtak alapján maximum enyhe idegrendszeri sérülés következtethető ki (hemiparesis, diparesis). Figyeld a jeleket, a szemkontaktus hiánya elsődleges jelek között van az idegrendszeri sérülés következtében. Ami tünet lehet még ekkora korban: korai kézdominancia, ha egyik testfelét “negligálja”, kevésbé használja. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan.

Üdv, egy konduktor.

2019. nov. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek!

Kedves Utolsó, küldök privat üzenetet! Köszönöm!

2019. nov. 17. 09:45
 7/8 anonim válasza:
Szia! Megkérdezhetem, hogy mi lett a babáddal? Nálunk ugyanez a helyzet.
2023. márc. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia! Persze! Semmi gond nem volt. Nagyon túlparáztam mindent :)

Az említett baba, mára 4 éves ovis nagyfiú. Ügyes, okos, szép! :)

2023. márc. 22. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!