Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mi a véleménye a bárányh...

Kinek mi a véleménye a bárányhimlő elleni oltásról?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy oltáspárti igy nem szívesen adatok be semmilyen oltást a kötelezőkön kívül pluszba.Most gondolkodóba estem mert azt hallottam sok a szövődménye a mostani bárányhimlőnek.

Ki miért adatta be ha beadatta és mennyi idősen és ki miért nem ?Érdekelnének a vélemények.


2010. júl. 17. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Én nem fogom beadatni neki. Szerintem ez csak a tipikus lobbiszöveg, hogy sok szövődmény stb. Én is átesetem rajta gy.koromban, ahogy majdnem mindenki, egy hétig kellemetlen, aztán ennyi. Szerintem nem jó, ha teletömjük mindenféle oltóanyaggal a gyereket!
2010. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én sem tudom eldönteni.A drnő oltás párti,de én is átestem rajta és semmi bajom.Ráadásul a felnőtt korban elkapott himlőnek sokkal nagyobb a veszélye.Szóval jót teszek-e én azzal, hogyha csak gyerekkorára lesz védett?Nem lenne jobb, ha most átesne rajta és kész?nem tudom...
2010. júl. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges, és lehet hogy oltás mellett is elkapja!

Barátnőm beadatta, de csak azért mert ő gyerekkorában nem esett át rajta, és nem akarta elkapni a gyerekről mert felnőtt korban veszélyes!

2010. júl. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Miért gondoljátok, hogy egy betegségen jobb átesni, mint megelőzni? Én nem értem. Nem kívánom, hogy a gyermekem napokig 38-39fokos lázzal küzdjön, utána meg két hétig vakarózik úgy, hogy felnőtt korára is maradandó hegei lesznek. Nem állítom, hogy az oltás nem veszélytelen, de nem adnák, ha mindenkire rossz hatással lenne. Kétségtelen, hogy vannak adalékanyagai, ami nem feltétlen hasznos a szervezetnek. De a szokásos szöveg: máshonnan is számtalan káros, és haszontalan anyagot viszünk a szervezetünkbe, ami nem mellékhatása egy betegség megelőzésére kifejlesztett oltásnak.

Én is voltam bárányhimlős, nincs rajtam heg, igen túléltem, de örök rossz emlék marad, hogy anyukám kénytelen volt lefogni, hogy kezelhesse a kiütéseket. Csak neki köszönhetem, hogy nem lettek maradandó hegeim, hogy állandóan figyelt és szólt, hogy ne vakarózzam. Nem a legszebb emlékem a gyerekkoromból.

2010. júl. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerencsére én nem emlékszem rá.Ha emlékeznék,lehet hogy rohannék az oltásért:-)
2010. júl. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én be fogom adatni a kislányomnak. Lehet, hogy elkapja így is, de kevésbé viseli meg. Szomszédom beadatta a legkisebbnak (a nagynak nem) a nagy hazavitte láz, tele kiütéssel, a kicsinek, aki megkapta az oltást nem volt láza, pötty is csak egy-kettő. A nagyfiamnak nem adattam be, 3 éve, mikor bárányhimlős volt tele volt pöttyökkel és lázas is volt. A testén a pöttyök helye még mindig ott van, pedig nem vakarta ki.
2010. júl. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Beadattam a 20 hónapos kisfiamnak. Két oltást kell adni és akkor nem kapja el a betegséget, egy oltás "csak" mérsékli a tüneteket. Egyébként nem maga a bárányhimlő a veszélyes, hanem a szövődményei. Én a gyerekorvosunk és a védőnőnk tanácsát is mindig kikérem, mindketten ajánlották.

Kicsi koromban hasonló jellegű, vakarózós betegségen én is átestem, nem kívánom senkinek az élményt, és ha egy ilyentől megkímélhetem a fiamat az oltással, akkor megteszem.

2010. júl. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen úgy ahogyan az utolsó is irta a szövödmégy a probléma igazából,ami régen a mi időnkben nem volt jellemző.A mi dok.nőnk javasolta is a beadást jövő honapban kapja az első szurit a kisfiam.
2010. júl. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
Én azért nem adatom be,mert lányom van,és nem szeretném ha a védettsége elhuzodna felnött koráig,ne adj Isten a terhességéig ami akkor tényleg sulyos lenne.
2010. júl. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem adatom be, nem vagyok oltáspárti, és ehhez tartom is magam. Ha elkapja, túl fogja élni.
2010. júl. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!