Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondolsz arról ha valaki...

Mit gondolsz arról ha valaki elhunyt hozzátartozók/barátok után nevezi el a babáját? Ha érintett lennél beleegyeznél, hogy ilyen nevet kapjon a gyereked?

Figyelt kérdés
A feleségem legjobb barátnője alig egy hónapja halt meg. Középiskolás koruk óta barátnők voltak, én 5 éve ismertem őt és amúgy én is kedveltem. A kislányunkat december vègére várjuk. Már előre választottunk neki nevet, de emiatt a tragédia miatt a feleségem azt szeretné ha nem azt a nevet, hanem inkább a barátnője nevét kapná, egyfajta tisztelgésül,és hogy így jelezzük később is, hogy emlékszünk rá. Kicsit döntésképtelen vagyok a kérdésben. Ti mit gondoltok?

2019. okt. 29. 15:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

A fiam az apósom és a nagyapám nevét kapja, ezzel nekem nincs gondom.


De barátról, meg a tragédiához ennyire közel... Hát nem tudom. Nekem ez nem hangzik olyan jól.

2019. okt. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Biztos nagyon sok embert hívtak így akik meghaltak, nincs gond. Mi lenne, ha két keresztneve lenne?
2019. okt. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az elhunyt hölgynek is 2 keresztneve vokt, mindkettőt tervezi adni a kicsinek.Tehát hogy ugyanúgy hívják.
2019. okt. 29. 15:19
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
Nem lehetne, hogy maradna az előre kiválasztott, második névnek meg választ a barátnő két neve közül?
2019. okt. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is megtartanám az eredetit és egy választottat a barátnő nevei közül (azt amelyiken szólították, gondolom nem használták mindkét nevét)
2019. okt. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"egyfajta tisztelgésül,és hogy így jelezzük később is, hogy emlékszünk rá. "

Nekem ezzel lenne problémám. Egy másik embert nem használhatsz arra, hogy "emlékezz" meg "tisztelegj". Gondolj bele, ő egy másik ember, akinek semmi köze ehhez az egészhez. Még meg sem született, de már ő lenne az élő emlékmű?? Egy gyerek neve, ami az egész identitásának a szerves része lesz, nem erre való. Én tiltakoznék.

Egyébként az egy nagyon jó ötlet, hogy ha már mindenképpen ragaszkodik hozzá, akkor második keresztnévként az elhunyt barát egyik keresztnevét adni.

2019. okt. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
Full beteg ötlet.
2019. okt. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Második keresztnévnek még oké, de ne eköré építse fel a gyereket. Nem a gyereknek kell megemlékezni a barátnőről, hanem neki. Találjon más tisztelgési formát, de a gyereket örökre végig fogja kísérni a neve, ne hamarkodja el. Van annak a gyereknek saját identitása. De ha nagyon nagyon ragaszkodik hozzá, második keresztnévnek belefér.
2019. okt. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Biztos, hogy nem hagynám, ugyanazért, amit a 6os írt. Amúgy sem szeretem, amikor családtagokról/ barátokról neveznek el gyereket. Ő egy külön személyiség, megérdemel egy önálló nevet. Ez meg egyenesen félelmetesnek hangzik, mintha a barátnő újjászületését várná. Nagyon max második névnek, ha amúgy is tetszene a neve, de úgyse azt használnánk.
2019. okt. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem jó ötlet. Mintha a kislányt akarná felhasználni egyfajta eszközként, hogy emlékezzen a barátnőre, nekem ez fura...

Értem én, hogy most nagyon fáj neki, és értem, hogy méltó módon szeretne megemlékezni róla, de ez nem a legjobb módja ennek... és szerintem később, ha enyhül a gyász (még nagyon friss a haláleset), akkor ő is belátná ezt.

Adj neki egy kis időt, szerintem most annyit mondj, hogy később beszéljétek ezt meg, ha már tisztábban képes látni a dolgokat. Talán pár hét múlva máshogy gondolja ő is.

Rengeteg módon emlékezhet a barátnőre, nem kell ebbe bevonni a kislányotokat, akinek semmi köze az elhunyt hölgyhöz.

Esetleg én is azt tudom elképzelni, hogy adjátok neki az előre kiválasztott nevet, és mellé második névként a barátnő egyik nevét (amelyiket használta). De csak ha neked is megfelelne ez a megoldás, közösen döntsetek.

2019. okt. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!