Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondolsz arról ha valaki...

Mit gondolsz arról ha valaki elhunyt hozzátartozók/barátok után nevezi el a babáját? Ha érintett lennél beleegyeznél, hogy ilyen nevet kapjon a gyereked?

Figyelt kérdés
A feleségem legjobb barátnője alig egy hónapja halt meg. Középiskolás koruk óta barátnők voltak, én 5 éve ismertem őt és amúgy én is kedveltem. A kislányunkat december vègére várjuk. Már előre választottunk neki nevet, de emiatt a tragédia miatt a feleségem azt szeretné ha nem azt a nevet, hanem inkább a barátnője nevét kapná, egyfajta tisztelgésül,és hogy így jelezzük később is, hogy emlékszünk rá. Kicsit döntésképtelen vagyok a kérdésben. Ti mit gondoltok?

2019. okt. 29. 15:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
58%
Kvázi megtiltanám. Az első neve mehetne 2.nevnek..de meg mondanám h nem kapja ezzel vissza a baratnojet.
2019. okt. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
97%
Én is második névnek tudnám elképzelni.
2019. okt. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha már választottatok nevet, legyen az, és a barátnő valamelyik neve esetleg másodiknak, de igazából nekem az is necces. Ahogy mások is írják, ez a gyerek neve lesz, nem pedig egy “emlékmű”. Ha fiatok lenne, akkor ugye ez fel sem merülne.
2019. okt. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem legritkább esetben kérik ki az anyós/após véleményét arról a párok, hogy lehet-e Gizi/Ödön a lányuk/fiuk neve.
2021. dec. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!