Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha a 4 hónapos...

Mit tegyek, ha a 4 hónapos babám folyton hisztizik?

Figyelt kérdés
Egyszerűen semmi nem jó neki. Letesszük egy pár percig el van, utána hisztizik hogy vegyük fel. Nem hiszem el, másnak olyan jó kedélyű babája van, a miénk meg folyton dünnyög mindenért. Nincs olyan dolog amit nem vettünk meg neki, ami leköti a figyelmét, de nem is érdekli semmi. Teljesen kikészít.

2019. nov. 3. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de könnyen lehet, hogy ilyen alkat. Ezzel sokat nem tudsz kezdeni. Az én fiam is ilyen volt babának, most 9 éves, és azóta is folyamatosan elégedetlenkedik. Van ilyen.

Szeretgesd sokat, mást nem tudom, tudsz-e tenni.

2019. nov. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,hogy ettől neked jobb e, de az én 5 hós lányom is ilyen. Elkezdtem elfogadni a helyzetet. :D
2019. nov. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyet kell értenem az előttem szólókkal. Anyukám mesélte, hogy nekem sem volt jó soha semmi, ahogy felkeltem üvöltöttem, hogy foglalkozzanak velem. Mondjuk most is sokat elégedetlenkedek, szóval maradandó tulajdonság volt.🙄 A lányom nálunk is elkezdte a mindenre dünnyögést, csak ő hét hónaposan, anyukám azt mondta mintha engem látna, szóval kezdem elfogadni, hogy egymás kedvére fogunk dünnyögni.😅
2019. nov. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Hm... Ugye tudod, hogy ez még messze van a hisztitől? Az sokkal kesőbb lesz. Pusztán annyi a baja, hogy nem szeret egyedül lenni. Feküdj mellé a földre, játsz vele, ha dolgod van, kösd magadra. Jobbat nem tudsz tenni. Majd ha beindulnak a nagymozgások, akkor kicsit leválik. Türelem!
2019. nov. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen volt, amíg nem kezdett el forogni. Akkor már le tudta magát foglalni.
2019. nov. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tud mar forogni? Tartj magat kb 5 percig hason? Ha nem, akkor szerintem amint ezeket megtanulja kicsot jobb lesz a helyzet, mert lefoglalja magat. Nalunk legalabbis igy volt
2019. nov. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"nincs olyan amit nem vettünk meg neki"

Itt a hiba. A babák idegrendszere éretlen, nem tudnak sok dologra figyelni egyszerre. A túl sok információtól besokall, és sírással igyekszik kizárni a külvilágot. Magyarán minél több játékot teszel elé, minél jobban akarod szórakoztatni, minél több újdonsággal, fejlesztő csillogó-zenélő-beszélő kütyükkel halmozod el, annál rosszabb lesz. Legyen előtte egy-két játék, de ne több. Legyen egy sima takaró leterítve a szőnyegre ahol tud forgolódni, kapcsold ki a tévét ha megy. Tanultam gyerekpszichológiát is egy rövid ideig, de legfőképpen a saját két gyerekemen is egyértelműen észrevehető. Lehet sok játéka, de egyszerre előtte 1-2-nél több felesleges. A másik meg hogy vidd ki a levegőre. Semmi nem jobb fejlesztő, mint figyelni a fák levelét, nap csillogását, madarakat, más embereket. Az enyémek is megőrülnek, ha nem megyünk. Jelenleg a gyerek a legfontosabb dolgod, ne mindenféle játékkal akard lekötni, hanem a TI figyelmetekre van szüksége.

És csak hogy tisztázzuk: egy 4 hónapos baba nem tud hisztizni. Ő a sírást még nem tudja manipulatív céllal "használni", ő csak a diszkomfortérzetét fejezi ki vele, semmi más.

2019. nov. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Nincs olyan amit nem vettél meg neki???- tudod 2 dolog kell a babádnak: a figyelmed és a szereteted. Sajnos egyiket sem árulják a boltban...
2019. nov. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Persze könnyű mondani,de egész nap nem ülhetek mellette! A babakocsit nem szereti, folyton ki akar szállni, a hordozókendőben "lefogva" érzi magát, szintén pár perc után nyafizik benne. Igen nagyon könnyű mondani, én tulajdonképpen boltba nem tudok vele menni, mert sehogy sem jó neki, csak ha arcal kifelé cipelem...

Tud már hátról hasra fordulni, de vissza még nem, átfordul bedühödik és sír. Visszafordítom kezdődik előlről, de akkor már háton is sír.

Egyszerre nem teszünk elé sok játékot de kb úgy néz ki egy nap, hogy ülök mellette és adogatom neki a játékokat. Egy játék kb 1-2 percig érdekli. Nagyon kimerítő folyton a szeszélyeit lesni.

2019. nov. 3. 15:47
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, egyszerre kb 1-2 percet tud odafigyelni összesen. Ilyenkor jöjjön valami más, mondj egy mondókát, énekelj egy dalt, csikizd meg, aztán jöhet újból ugyanaz a játék, hidd el, érdekes lesz. Nem sok rövidtávú memóriája van még, ráadásul a targyállandósága sem alakult még ki (ugyanazt a tárgyat ha egy pár pillanatig nem látja, új tárgynak hiszi).
2019. nov. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!