Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki milyen tortát készített/kés...

Ki milyen tortát készített/készítetett babája 1. szülinapjára? "Bulit" is tartottatok?

Figyelt kérdés

Kisfiam nemsokára 1 éves, így elkezdtem gondolkozni, milyen tortája legyen.

Ti milyen ízűt választottatok? Rendeltétek, vagy otthon ti csináltátok?

Illetve, volt valami buli/összejövetel?


Nálunk elég nehéz megoldani a közös ünneplést, mert a család egyik fele egyik hétvégén ér rá, másik meg másik hétvégén akarja tartani..


Na, szóval nálatok hogy zajlott a szülinap? És mit/miket kapott ajándékba a baba?


2019. nov. 4. 09:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Kisfiam 31-én volt 1 éves.

Koko Bongo tortája volt és egy delfines kép volt rányomtatva. Volt rajta tüzijáték, ami nagyon tetszett neki. A tortából is kapott pár falatot, nagyon ízlett neki.

Feldíszítettük az ebédlőt héliumos szülinapi lufikkal és egyéb szülinapos dekorral és itt tartottuk a "bulit".

A 3 nagyszülő és a nagynénje voltak itt, mert tesómék nem tudtak eljönni.

Nagyszülőktől pénzt kapott és 1-2 játékot.

2019. nov. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szuper torta lehetett!

Köszönöm a választ!

2019. nov. 4. 10:17
 3/11 anonim ***** válasza:

Túrós, barackos piskóta tortát készítettem neki. Minden alapanyagát kapta már.

Kapott formabedobót, babazongorát, plüsst, építőkockát, retro játékbabát, szirénázó autót, képeskönyvet...

2019. nov. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk két buli volt, de őszintén, szerintem minket jobban érdekelt, mint a gyereket:D Ő is jól érezte magát nagyon, de az elején ezek inkább a szülőknek, családnak vannak (amivel amúgy semmi gond nincsen).


Az első volt a családos, az maga a szülinapján volt. Így is többen, mint 25-en voltunk. Így amellett döntöttem, hogy inkább tartsuk máshol, mert ennyi ember kényelmesen el sem férne itt, meg akkor konkrétan arról szólt volna az egész, hogy egyik vendégtől rohangálok a másikig, valaki mindig éhes/szomjas, stb. Így végül egy szálloda éttermében/különtermében lett megtartva. Ennek külön örülök, mert volt játszószoba is a gyerekeknek, és billiárd, darts a felnőtteknek, szóval mindenki jól tudta magát érezni. A díszítést pedig vállalta a hotel, így azzal sem kellett vesződnöm, és gyönyörű volt minden. Tortából kettő volt, volt egy "mindenmentes", és egy banános-csokis-karamellás, mindkettőt csináltattam. Amúgy az egész menüt a szálloda biztosította, mi egyedül a tortát és a sós süteményeket vittük. 12.30-ra mentünk, és este 8-kor jöttünk el, szóval elég jól éreztük magunkat, a lányunk is nagyon élvezte.


A másik buli már barátnőknek, barátoknak volt (több kisgyerekes, kisbabás). Azt itthon tartottuk, külön ebéddel, vacsorával nem terveztünk. De voltak sütik, cake pop-ok, vattacukor, nasik és hidegtálak, saláták, gyümölcstál. A tortát az egyik barátnőmmel közösen csináltuk (cukrász). Szerettem volna én is csinálni egy tortát, de magamat bénának éreztem, hogy egyedül nekimenjek egy ilyennek, így mondta, hogy segít, "megtanítja". Végül két napig készült, hát ha tudom, hogy ekkora meló, lehet inkább simán rábízom:D De a végeredmény gyönyörű lett, és megért minden káromkodást. Emeletes torta volt, az egyik része gesztenyés-tejszínes, a másik epres-joghurtos volt.


Nagyon sokmindent kapott, így félév távlatából nem is emlékszem mindenre, de kb ezeket: babakonyha (sima ikeás, de át lett festve, alakítva picit), "matatófalat", ABC-könyvet a mi képeinkkel, azokkal, amik ránk jellemzőek/ismer, elektromos autót (amit ő vezethet), babakocsit és az első babáját, fa játszóteret a kertbe, talán az első duploját is akkor kapta, de ebben nem vagyok biztos. Meg volt "1 szülinap táblája", kollázs róla a 12 hónap alatt (mindig lefotóztam ugyanazon a napon a hónapban, sima fehér bodyban, mellette hogy éppen hány hónapos). És persze apróságok, volt aki "élménykártyákat" csináltatott, amiket én válthatok be (szóval ez lehet inkább nekem ajándék:D). Pl hogy állatkertezés, játszóházazás, ilyesmik.

2019. nov. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A gyereknek készítettem kicsi kuglófformába egy vanília pudingos "tortát". Igazából megszilárdult, kiborítottam, bele egy gyertya, kis díszítés, lehetett belenyúlni, széttúrni.

A torta normál tejszínes csoki volt. Lévén, hogy nem ő ette, hanem a család többi része, nekik kellett, hogy megfeleljen.


Mivel még fogalma sincs egy ekkora gyereknek, mi az a szülinap, tök mindegy, hogyan és hányan ünneplitek.

Amikor a többség ráér. A "kisebbség" meg majd torta nélkül sütizik, pogácsázik egy másik napon.

2019. nov. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi a négy nagyszülőt, nővéremet és férjét, valamint gyerekeiket, valamint férjem legjobb barátját és annak feleségét, gyereküket hívtuk meg. A cimbora ráadásul férjem munkatársa és a mi egyik szomszédunk is. Úgy gondoltuk illik őket is meghívni. A baba joghurtos mini tortát kapott, a többieknek sütöttem csokitortát, süteményt és ünnepi ebéd is volt. Ajándékot nem kapott sokat a gyerek, nem vagyunk az ilyesminek híve. Karácsonyra is mindig kérem a rokonokat, hogy ne sokat és főleg ne valami műanyag vackot. Inkább valami hasznosat pl. könyv, takaró. Egyik nagymamától gépkocsi nyeremény könyvet kapott. Ez sem hülyeség. Ha véletlen nyer autót, kérhetjük az árát és megkapja 18 éves korában.
2019. nov. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én sütöttem piskóta alappal, sárgabélű őszibarackkal, és tejszínhabbal neki "tortát". Buli nem volt, külön-külön jöttek a rokonok, ki mikor ért rá.
2019. nov. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Barackos túrótorta volt mindkét gyermekemnek 1 évesen. A nagynak én csináltam, a kicsinek cukrászdából vettem. Buli nem volt, csak a család. Ajándékba gyürüpiramis, formabedobó, plüss, jásássegítő, baba, nyuszimotor, ilyenek voltak. A kicsinek nehezebb, mert sok játékot örökölt a tesójától.
2019. nov. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Barackos túrótortát sütöttem.direkt bevezettem kicsit előbb a tojásfehérjét,így minden alapanyaggal találkozott már.Nem ízlett neki.Papája hozott neki cukrászdából csokitortát,az jobban bejött neki.buli nem volt,jöttek családtagok,rokonok felköszönteni.
2019. nov. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Első szülinapra én sütöttem, epres mascarpone tortát. Akkor még nem sokat evett belőle. Volt buli is. A napján tartottuk, du 4 órától így munkanapon is mindenki odaért és a délutáni alvás is zavartalan maradt. Csináltam szendvicseket is meg voltak lufik. Idén is pont így zajlott, annyi különbséggel, hogy rendeltem a tortát. Ez most épp csokis mascarponés volt. Már elfújta a gyertyát és nagyon élvezte az éneklést, ajándékosztást, az egésznek az izgalmát is.

Én a családi hagyományok híve vagyok így szeretek évről évre mindent ugyanúgy csinálni, nálam keretet ad a dolgoknak.

2019. nov. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!