Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyorsan javult a...

Milyen gyorsan javult a kisbabátok, gyereketek szeme miután le lett takarva, esetleges enyhe kancsalság miatt?

Figyelt kérdés

Kislányom 1éves és enyhén az bal szeme néha behúz. Szemésznél is voltunk de azt mondta hogy pupillatágító szemcsepp adagolás után is megvizsgálja a kislányomat és többet tud mondani. De majdcsak ősszel mert akkor nincs olyan nagy fény. És kérdeztem hogy hogy lehet orvosolni a problémát.... azt mondta hogy lehet hogy le kell takarni majd a kicsi szemeit felváltva. (de ez csak feltételezés, hisz mondom ez nagyon enyhén látható a szemein)

És arra lennék kíváncsi hogy más is járt már-e így, és hogy milyen gyorsan jött helyre a kicsi szemei. Én már most sajnálom a kicsi szívem ha belegondolok hogy egy szemmel kell ellennie amikor majd esetlegesen le lesz takarva...


2010. júl. 17. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egész konkrétan nem tudok a kérdésedre válaszolni, de mivel eddig nem kaptál választ mástól így elmondom velem hogy volt. Két éves korom körül kaptam szemüveget, azt nem tudom mikortól és meddig volt letakarva, de óvodás képeken még volt ilyen letakarós verzió. Nekem öröklött kancsalságom van/volt. a szemem folyamatosan javult, de gimnázium harmadik osztályában tudtam csak elhagyni a szemüveget, addig folyamatosan csökkent a dioptria. Szóval egész gyerekkoromat végigkísérte. Ennek ellenére a letakarásra egyáltalán nem emlékszek, pedig már vannak abból az időből emlékeim (rosszak is), és soha senki nem csúfolt a szemüveg miatt, pedig akkor még ezek a ronda vastag keretes vacakok voltak csak.

Egyébként egy szemmel is nagyon jól elvan az ember, pláne ha hozzászokik. Kicsit szűkebb lesz a látótere de ennyi az egész.

2010. júl. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 11 hónapos kora óta szemüveges, öröklött kancsalság miatt.

A szeme máris javult 0,5 dioptriát 5 hónap alatt!


Letakarás nálunk csak két éves kora körül lesz, ha addig nem javul a kancsalság sem, de már most is látványosan "kihúzta" a szemét középre a szemüveg.


Szeptemberben megyünk vissza, kíváncsi leszek, hogy mit mondanak.

2010. júl. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!!

El se tudom képzelni hogy ilyen kicsin szemüveges legyen...hisz egész nap esik kel, megy jön... szóval azóta gyomor idegem van hogy felmerült a kérdés hogy ez a helyzet.

Titokban félek attól is hogy ha tényleg szükséges a letakarás esetleg a szemüveg, hogy csúfoln fogják.

hhatalmas n

2010. júl. 19. 21:26
 4/12 A kérdező kommentje:
ami hatalmas nagy lelkisérülést okozhat.
2010. júl. 19. 21:29
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló vagyok.

Mi hetekig kerestük a megfelelő szemüveget, és végül megtaláltuk, ha szükségetek lesz rá majd, priviben megírom, hogy hol vettük.


A kislányomnak semmi baja vele, az első perctől elvan, nem zavarja, nem akadályozza semmiben, és megértelek, mert én egy hétig bőgtem, hogy elcsúfítják a gyerekemet, meg mi lesz vele, lehet, hogy megsérül a kis lelke, mert ő "más", mint a többi gyerek.

Hát más, ez tény!

Mindenhonnan kitűnik az édes kis rózsaszín szemüvegével, ami annyira jól áll neki, hogy az emberek megállnak az utcán, és megcsodálják, hogy rá tényleg igaz a mondás "a szemüveg öltöztet".


Ne aggódj, a gyerekek sem nyúltak még soha hozzá a játszótéren a szemüvegéhez, a nagyobbak megkérdezték, miért kell neki, én elmondom, aztán játszanak tovább.

Semmi hátrányunk nem volt még ebből, mert mi is lenne?

Javul a szeme, és csak ez a lényeg.

2010. júl. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Első vagyok megint..a csúfolástól ne félj, ma már nagyon szép keretek vannak és tényleg igaz, hogy egy jó keret öltöztet!

Egyébként a gyerekek mindenért csúfolják egymás, a neve miatt, a szemüvege,a füle a mit tudom én milye miatt...ennek ellenére ahogy mondtam egyáltalán nem emlékszek semmilyen rosszra emiatt gyerekkoromból! Sokkal csúnyább egy kancsal kisgyerek mint egy szemüveges! Ráadásul az egészsége a legfontosabb!

2010. júl. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom merre laktok, de Debrecenben tudok egy nagyon jó gyermekszemészt. Ha érdekel megtudom adni a nevét, elérhetőségét. Ne idegeskedj a babád ugyan olyan gyönyörű lesz szemüvegben is, ha egyáltalán szükség lesz rá. Amúgy is annál könnyebben orvosolható egy probléma, minél hamarabb észreveszik és kezelik.
2010. júl. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy nem a kérdésre válaszolok, az én esetemet azért leírom:)Öröklött kancsalságom volt, gyermekkorban letakart szem, de nem javult, illetve kancsal maradtam.Így 14 évesen megműttettem(kisebb korban is megműtik, de engem akkor még nem zavart).Rutinműtét, hamar gyógyul.Engem nagyon sokan csúfoltak, az önbizalmam miatt volt szükség rá.Az én babám is valószínűleg kancsal lesz, nem növi el, ugyhogy ha a szemüveg nem segít, megműttetem neki.Én sérültem lelkileg, kamasz koromban sokat szenvedtem, ezt szeretném elkerülni a gyermekemnél.
2010. júl. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is egy éves, és én először 6 hónapos korában vittem szemészhez, majd 9 hónapos korában, akkor még nem csinált vele semmit. Június közepén voltunk, azóta hetente egyszer cseppentek a bal szemébe, majd szeptemberben kell visszamennünk. Az én kisfiamnak is elég enyhén, de azért behúz főleg az egyik szeme, de a dokinéni néha úgy látta a másik is. Szeptembertől lehet hogy felváltva cseppentünk.


Én sem tudom elképzelni mi lesz ha szemüvege lesz. Nem is tudom egy 11 hónapos kisbaba hogy tudja elviselni magán, az én kisfiam sokszor a sapkát is lekapja a fejéről. Én is kicsit el vagyok keseredve ha a szemüvegre gondolok, de ha megjavul tőle, akkor nem bánom.

2010. júl. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én vagyok az, akinek szemüveges a kislánya.


Ne aggódjatok!

Mivel a szemüveg segít, jobban látnak vele, megszűnik a kettős látás is akár, ezért elviselik.


Én frászt kaptam az optikusnál, mert a gyerek visítva tiltakozott a keret-próba ellen.

Aztán megtaláltuk az "igazit", elkészült bele a lencse (+2,5 mindkét fele), rátettem a kis fejére, és nem nyúlt hozzá.


Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy azóta nekem is viselnem KELL a szemüveget, mert mutatja, hogy ha rajtam nincs, rajta meg ott van.

(én távolra nem látok jól)

Még jót is tett nekem, mert egyébként nagyon slendrián módon hordtam a szemüvegemet (inkább nem hordtam).


Ma már másfél éves, és kizárólag akkor "tépi" le a fejéről a szemüvegét, ha bosszantani akar, vagy ha irgalmatlanul összetapogatta a lencsét, és már alig lát ki rajta.


Alapból nem nyúl hozzá, és higgyétek el, hogy egyáltalán nem zavarja, nincs semmi hátránya belőle!


Ja, és még egy mai szösszenet:

Dokinéninél voltunk, mert beteg, helyettes dokinéni volt, helyettes asszisztenssel. Mikor meglátták a kis rózsaszín szemüveges kislányomat, visítva ujjongtak, és agyon dicsérgették, hogy milyen nagyon szép, pedig most látták életükbe először, és semmi érdekük nem fűződött hozzá, hogy dicsérgessék a gyerekemet.

Egyszerűen ezt váltja ki az emberekből, mert annyira tündéri egy ilyen pici gyereken egy jól eltalált szemüveg!


Egyébként mi itt vettük, be is linkelem, hátha szüksége lesz valamelyikőtöknek rá:


[link]

2010. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!