Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Növekedés ugrás, csak szomjas,...

Növekedés ugrás, csak szomjas, vagy fogy a tejem?

Figyelt kérdés

6 és fél hetes a fiam,és 1-2napja észrevettem,hogy főleg déli és az esti szopizásnál kiszívja teljesen az egyik mellet,és kb bő fél óra után nyűgös,és kéri(ha adom,elfogadja) a másik cicit és kiszívja azt is,szinte teljesen.A többi szopinál,ami általában 2,5-3-4óránként(igény szerint) van,simán elég neki az egyik.

Mostanában kevesebbet eszem,és iszom,egyszerűen nem kívánom az ennivalót,lehet emiatt csökken a tej?Viszont szinte minden etetésnél egyiket szívja a másikból meg csöpög a tej.

Ilyenkor mi van?


2010. júl. 17. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól látod, hogy akár több minden is közre játszhat. 6 hetesen tuti van növekedési ugrás is - én is azóta szoptatok 2 mellből, előtte elég volt 1 is. A meleg miatt is lehet jobban szomjas, de ha nem eszel-iszol eleget, akkor az is befolyásolhatja a mennyiséget. Szerintem kínáld meg egyből a másik cicivel is, hadd igyon annyit, amennyi jól esik neki (ha jóllakott úgysem fogadja el), így legalább a másik melled is ki lesz egy picit ürítve és nem fogsz úgy csöpögni. Én azóta merek melltartóbetét nélkül is járni... Kevesen vannak olyan szerencsések, akiknek tartósan sok a teje, ha csak egy mellből szoptat és így akár 7-8 óra is eltelik míg sorra kerül az egyik cici. Így azt az infót kapja a melled, hogy nem kell ennyit termelnie... Ha nem fogadja el, az attól is lehet, hogy még pici a gyomra, de ettől fél-1 óra múlva még lehet szomjas. 3 hónapos kor előtt felesleges vizet adni, hadd oltsa a szomját inkább előtejjel... Ha félsz attól, hogy cicifüggő lesz, akkor arra ráérsz majd 3 hónap után ősszel figyelni. Ő még nagyon pici, hadd szopizzon, ez a legjobb dolog, amit adhatsz neki ebben a hőségben meg egyébként is... :)))

(6 hónapos, kizárólag anyatejes babám van, 2 hónapig igény szerint szoptattam, 3 hónaposan magától beállt már a 4 órás napirenünk, de ebben a melegben én is megkínálom, ha úgy látom szomjas - ha elmegyünk otthonról, akkor már vizet iszik két szopi között. Ha valami felkelti a figyelmét, akkor már ki is köpi a cicimet és inkább menne játszani - szóval olyan jó az az időszak, amikor még a szopi a legerősebb kapocs köztetek, mert ez már csak lazulni fog... :)))

2010. júl. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenben egyetértek az előttem szólóval. :)
2010. júl. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért próbálj meg többet enni-inni.Tudom nehéz ebbe a hőségbe!!!5 és fél hós a kisfiam,csak cicizik,tejtesó is van és elég nehezen gyűröm le a kaját ebbe a hőségbe,de muszály!Próbálj joghurtot,shake-t,gyümölcsöt ilyeneket enni,ezek jól esnek a melegbe.Az pedig nem gond,ha egy szopinál kiszívja mindkét cicit!
2010. júl. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát én ma pl egy fél sárgadinnyét ettem,de a lányom ivásra is engem használ és 7,5 hós!

inkább az lehet az ok hogy a nagy melegben hiába viszel be rentgeteg folyadékot ,nagyon sokat vesztessz az izzadással!Meg a kicsid is szomjasabb,meg növekedésugrása is van szerintem is!Próbálj lédús gyümiket enni,abban szénhidrát is van,meg folyadék is!És igyál amennyi csak belédfér!

Nekem eddig 5* cicizett a lányom de most a meleg miatt kb 12-15* cicizik!2 nap alatt

2010. júl. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocsi vége lett!

szóval 2 nap a alatt mindig alkalmazkodik a cicim hozzá!

A lényeg bízz abban hogy elég a tejed és továbbra is etesd igény szerint és nem lesz semmi baj!

2010. júl. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.igen,azóta eltelt 2nap és úgy néz ki rendeződik a kereslet kínálat.próbálok többet inni,enni,pl tegnap is leves,ásványvíz görögdinnye :-)

tegnap már csak délben kellett neki a 2cici.

2010. júl. 19. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!