Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitseg! Nagyon le van...

Segitseg! Nagyon le van maradva a babam, ki volt meg igy?

Figyelt kérdés
Egy kis tamogatasert jottem :( 5 honapos a kisfiam es sajnos nagyon le van maradva. Tudjuk h a nyaka, hata hipoton, a karja kicsit feszes, van egy kis asszimetria is a kezek mozgasa kozott... sok mindenben le van maradva, le se irom, termeszetesen jarunk tornara(konduktor es deveny is, tobb neurologus is latta, igy allitottak ossze a programjat). Annyira jo lenne olbasni, h masoknal is volt ilyen es behozta es mar minden oke. Nagyon el vagyok most keseredve. 28.hetre szuletett. korrigalt 5 honapos, amugy 8... de ugye a fejlodesben a korrigalt korat kell nezni. Azert irtam h 5 hos. Annyira szeretnem, h jo legyen neki es minden rendben menjen. Nem baj ha kesobb csinal mindent csak sikeruljon neki. Akinek van hasonlo tapasztalata leirna?? Koszonom

2019. nov. 5. 20:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, ez egyáltalán nem hangzik szörnyen.
2019. nov. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
5.vagyok.Az én babám 5 hónapos elmúlt,amikor mindkét oldalára tudott fordulni,hátról hasra több,mint 6 hónaposan,majd 8 hónaposan csak körbe-körbe kúszott,előre 9 hósan.Négykézlábra 14.5 hós koráig nem állt,majd ekkor elkezdett mászni,ezzel egyidőben felült.A konduktor azt mondta,mindennel meg fog késni,a neurológus úgy gondolta,hogy talán járni sem fog,pedig mindig volt apró fejlődés.Ő már izomsorvadásra gyanakodott.Hála Istennek,nem lett igazuk.22 hónaposan indult el önállóan,24 hónaposan 4-5 szavas mondatokban beszél,mozgásán kívűl semmiben nincs elmaradása,nagyon értelmes kisgyerek.Nem szabad a szakambereknek sem mindent elhinni.Te vagy vele,te látod,hogy mennyit fejlődik.5 hósan még kicsi ahhoz,hogy bármilyen következtetést levonj a megkésett mozgásfejlődésből.Ha a vizsgálatokon mindent rendben találtak,akkor idővel beindul a mozgás nála.Egyébként a lábát a teljesen egészséges másik gyerekem sem fogta soha.A nevére pedig ilyen pici korban szerintem még nem kell hallgatnia!A fogás elsajátításában,tárgyakért nyúlásban nekünk nagyon jó segítség volt egy zenélő,világító,csörgő játékív.
2019. nov. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!