Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is érzett úgy, hogy...

Más is érzett úgy, hogy rájött, nem való neki az Anya szerep?

Figyelt kérdés
Mérhetetlenül szomorú és egyben dühös is vagyok magamra, amiért ezt érzem most. Egy éves múlt 3 hete a gyermekem, és sokszor az jár a fejemben bárcsak már 3 lenne és dolgozhatnék. Utálom a bezártságot vele, hogy egész nap jön utánam, hogy nyügös, hogy fogzik, hogy cicin van folyton. Úgy az egészből elegem van. Sajnos sokszor rá is szólok dolgok miatt, mert olyan szinten hisztis már most, hogy földhöz vág dolgokat, illetve üt/harap engem ha nem tetszik neki valami. Volt, hogy csúnyát is mondtam neki. Megfogadtam, hogy jobb szülő leszek, mint amilyen szülőket én kaptam, erre semmivel sem vagok különb eddig. Alig kaptam szeretetet gyerekként, és így nemtudom én se hogy milyen adni. Persze puszilgatom ölelgetem mikor elvagyunk és jókedve van, de többször érzem azt mégis, hogy nem nekem való ez az "Anyaszerep". Sokat sírok ezmiatt, vagy mikor nemtudok mit kezdeni vele és nincs semmi segítségem. Akartam testvért is neki, de már félek tőle. Nem való ez az egész nekem, úgy érzem. Hogy lehetnék mégis jobb ember/anya?? Más is érzett így?
2019. nov. 5. 21:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Esetleg bölcsi?

Az én lányom is hasonló korú. Nálunk is voltak nagyon nehéz időszakok, úgyhogy tudom min mész keresztül.

Nekem az segített, hogy elengedtem magam. Elengedtem a megfelelési kényszert, már nem görcsölök azon, ha épp nekünk felnőtteknek nincs ebéd vagy szalad a ház. Ha a gyerekemnek rossz kedve van, vagy bújós, figyelemre vágyik, akkor vele foglalkozom és kész.

Apuka nem tud egy kicsit besegíteni, amíg te elmész a barátnőiddel kávézni vagy csak simán egyedül sétálni?

2019. nov. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Ezt a "bezártságot" annyi szülőtől hallom, de sose értettem. Miért kéne bezárva lenni? Engem a gyerekem soha nem akadályozott meg abban, hogy kimozduljak otthonról. Vittem magammal szépen mindenhová kiskora óta. Vittem baráti találkozókra, boltba, sétálni, múzeumba, étterembe, ide-oda. Mivel egész kicsi kora óta ezt csináljuk, megszokta és mindenhol tud rendesen viselkedni.
2019. nov. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szinte egész nap dolgozik sajnos.

A gyerek szinte mindig velem van.

Bölcsi nincs itt nálunk a faluba, és új munkahely is kelleni fog mert ide nemtudok visszamenni gyerek mellett a beosztas miatt :(

2019. nov. 5. 21:59
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
Ezt a kérdést máskor is feltetted. Masképp. De a történet ugyanaz.
2019. nov. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%

Fel a fejjel, ez csak átmeneti! Vannak amikor rosszabb passzban vannak és vannak amikor jobban ez sajnos ilyen! De túl lesztek ezen is!


Buta kérdés, de nem lehet, hogy várandós vagy?

Vagy nem lehet, hogy valami hormonális változásod van?

Sajnos a hormonok szemét dolgok... Vagy esetleg a szoptatás okozhat kicsit depresszív tüneteket az arra érzékenyeknek, ugyanis az emelkedett progeszteron tud ilyet!:(


Lehet meg leszek kopkodve, de lassan lehet elkezdhetned leszoktatni a cicirol, én 13hos korában kezdtem egyegy szopit elcsalni...Kistesot szerettünk volna, de szoptatás alatt semmi ciklusom nem volt! Úgy voltam, ha szorong és potcselekvesei lesznek, akkor nem erőltetem a leszokast, de hál istennek jól vette, és 2het után már megelégedett a reggeli tejitallal!


Magán véleményem, hogy amikor már tudatos a szopi, nagyon nehéz leszoktatni, mint amikor még csak osztonos! Persze igaz, előbb utóbb leszoknak...

2019. nov. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

2-es válaszoló, én is vittem magammal mindenhova kis korától de úgy 11 hónapos kora óta folyton csak hisztizik mindenhol. Ha csak sétálunk pl a boltba az 1 órát is elhúzódik mert útközben dacolni ketd ha nem engedem hogy tócsába üljön. Ha elmegyünk egy kávézóba ahol játékok is vannak akkor sem ül le játszani még 5 percre sem, folyton szaladni kell utána. Nagyon aktív folyton menne és én meg is értem de nehéz. Ha éppen szégyenlős lesz valakitől utána végig cipelhetem. De bárhol képes hisztibe kezdeni. Így már én is meguntam hogy akár a boltba is elmenjünk.


Kérdező, én is sokszor érzem így tehát teljesen megértelek. Próbálj meg néha egyedül kimozdulni. Nekem nagyon nagy feltöltődés hogy 3 havonta egy estét összeülök kicsit iszogatni (néhány pohár bor, nem iszom egyébként) és beszélgetni a barátnőmmel. Az is sokat segít hogy találtam egy barátnőt a közelben akinek szintén van gyereke és heti 1-2 alkalommal elmegyünk egymáshoz vagy együtt a játszótérre ha az idő engedi.

2019. nov. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

2. De nem tud az ember kimozdulni, mert minden perc kell a házimunkára. Nem lehet, hogy pl máshol vagy útközben elaludjon, mert akkor aznap semmk nem lesz meg.

Plusz nàlunk teljesen megborul a napirend csúszástól, és innen a legközelebbi bevásárlóközpont és a kisváros központja is 30 perc. A belváros 45 perc, a Margit-sziget már másfél óra út és 3 átszállás.

Baráraim Dàniában, Svàjcban, Nèmetországban vannak vagy itthon dolgoznak látástól vakulásig.


Mi is járunk napi 2x sétálni, mondókás foglalkozásra, parkerdőben, de ezeken vagy egyedül vagyok vagy ugyanúgy kisgyerekes anyàk vannak. Attól nem leszem nem bezárt, hogy egy másik anya ugyanolyan problémáit kell hallgatni. A saját hozzátàplálásunkat, szúléstörtènetemet, betegsègeinket, nevelési elveimet, cssládi konfliktusaimat is unom, nemhogy egy idegen gyerekét és szüleiét.

2019. nov. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
De amúgy ez a csecsemős időszak sokaknak nehéz. Ez csak az anyaszerep kb 1/25-e.
2019. nov. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

#2.

Én is vittem magammal mindenhova a lányom, (pl 4 hónaposan végigaludt egy 1,5 órád templomi orgona koncertet) de 10 hónapos korától nem marad meg a babakocsiban. Sétálni még nem bír túl sokat. Pár száz méter is órákba telik, mert mindent meg kell nézni/fogni. Beülni egy kávézóba vagy étteremben lehetetlenség, mert nem marad meg 3 percet sem a fenekén. Nagyon rosszul eszik, ha nincs körülötte nyugalom nem is hajlandó enni így az egész vagy fél napos programok megint csak kilőve.

2019. nov. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%
Igen az enyém is 10 hónapos, és pont ez van. Nagyon jól elvan pl vendégségben, kiránduláson, de ilyen szöszmörgős programokra nem lehet vinni, mindent meg akar fogni, ölben akar lenni vagy még inkább kimenni a földre (de még nyilván nem jár). Sztem ha járnak könnyebb lesz majd
2019. nov. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!