Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar aludni a 13...

Miért nem akar aludni a 13 napos babám? Nem “rontom” el ha köztünk alszik?

Figyelt kérdés
Eddig szépen aludt de már rengeteget van fent nappal is és a kiságyában nem nagyon akar aludni. Éjjel is leraktam szopi után és 1 óra múlva fent volt majd kapott enni és köztünk aludt 4 órát. Vagy nagyon el volt fáradva vagy köztünk jobban aludt. Két napja pedig észrevettem, hogy kevesebb ideig eszik (kb 15-20 perc) mert hamar bealszik a cicin de utána felkel, ilyenkor le sem tudom tenni a kiságyba és még kér mert persze éhes maradt. Tudom, hogy napról napra változnak de így nem tudok napirendet kialakítani neki. Nem szeretném azt se ha megszokna köztünk mert akkor elfelejthetem, hogy valaha külön alszik.

2019. nov. 6. 07:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Az én fiam 2 hónapos korától aludt velunk,4 éves koráig.Mi megszenvedtünk vele,mire külön szoktattuk.
2019. nov. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

13 napos baba még nagyon pici.


Èn ilyenkor azért nem tanácsolom a közöttetek alvást, mert akár mekkora is az ágy, a kettötök közötti levegö nagyon kevés. Ez ugye elég nagy veszély a babának, eleve kevesebb oxigénhez jut.

DE ugye az anya közelsége kell, pont ezért találták ki ezeket a babab ágyakat amiket direkt a szülöi ágy mellé lehet tenni, és külön, de még is veletek alszik. Ez azért is jó, mert saját helye van, de ha kell ott van telejsen melletted.

2019. nov. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Masodik...inkabb mashol eld ki a perverz vagyaidat.

Tudom en sem szeretem ha velunk alszik. En nem is tudok melyen aludni mert minden kis rezzenesere felkelek. Sajnos az a babaagy nem jo nekunk mert eppen befer az agyunk a fal melle es nem tudnam odatolni a kisagyat :(

2019. nov. 6. 08:03
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Még nagyon pici, szüksége van a közelségedre. Nekünk is a babaöböl vált be, éjjel ott aludt mellettem, nap közben kiságyban, vagy a babakocsiban. Ha kiságyban próbáltam éjjel altatni, sokszor felébredt, nyugtalan volt. Mellettem nyugodott meg, és így beállt az alvása, végre mindenki kialudhatta magát. Fokozatosan szoktattuk vissza a kiságyba mikor kinőtte az öblöt. Nem volt gond, mert rájött, hogy kényelmesebb neki a saját helyén.
2019. nov. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Ne görcsölj a napirenden még, az nagyon ráér. Ne hagyd bealudni a cicin, csipkedd meg picit az arcát picit.


Ha meg leteszed, következetesen a saját ágyába.

2019. nov. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem baj ha veled alszik, igy neked is kenyelmesebb.
2019. nov. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk is az egyik csak köztünk aludt, különben félóránként ébredt. 3 hónapos korában adtam be a derekam, mert nem bírtam tovább. Onnantól csak két óránként kelt, de legalább ő még szopott, én már aludtam, amivel éjszakánként legalább 3 órával több jutott nekem. 2 évesen hiszti nélkül szokott le és került nagy ágyba és külön szobába. De még 3 éves koráig hajnalban átjárt. 4 éves korától kezdte átaludni az éjszakát. Egyszerűen idegrendszerileg éretlenebb volt és van is több területen (pedig ugyanolyan okos és ügyes), mint a tesója, aki már pár hónaposan szépen egyedül és hatalmasakat aludt. ÉS hát eredetileg mindkettőt ugyanúgy állt szándékomban altatni. :)

Ha viszont nálatok csak az éhség gond a szerinted, 13 hónaposan már simán ehetne laktatóbb vacsorát.

2019. nov. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Hova akarsz még egy 13 naposnak napirendet? Az én 2 honaposomnak is csak annyi fix hogy mikor fürdik. Azt pedig tudnod kell, hogy veled mindig jobban fog aludni. Nyugodtabban és többet. Ezt az eszik, alszik dolgot meg kb innentől el is felejtheted. Egyre többet lesz ébren.

"Nem szeretném azt se ha megszokna köztünk mert akkor elfelejthetem, hogy valaha külön alszik"

Ilyen kicsit még nem lehet hozzá szokatni.

2019. nov. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Három gyerekkel aludtunk együtt. Így nem voltam hulla nappal.

Amikor leszoktak a szopiról, elkezdtek beszélni, és megértették, hogy mit akarunk, onnantól mentek saját ágyba. Eleinte addig vele voltam, amíg elaludt. Ha reggel felkeltek, még átjöttek. 3-4 évesen nem is akartak máshol aludni, csak a saját ágyban.

2019. nov. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Dani.Illes válasza:
Szerintem egy 13 hónapos baba még aludhat a szülei között. Én azt gondolom, hogy inkább figyelj arra, hogy Ö mire vágyik. Ha néhány hónapig veletek alszik még nem lesz semmi baja. A mi lányunk 5 éves és így is van, hogy néhány napig éjszakánként átjár. Aztán hónapokig nem jön, pedig Ő is sokáig velünk aludt. :)
2019. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!