Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dac korszak? Tudnátok tanácsot...

Dac korszak? Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Már teljesen el vagyok keseredve és nem tudom, hogyan kezelem a helyzetet. A kislányom 1 éves és pár napja nem tudom miért de semmi nem jó neki. Ha játszom vele az a baj, ha nem akkor az a baj. Ha ott vagyok az a baj, ha véletlen eltűnök 1 percre az a baj. A ruhákat ki szedi a szekrényből, lepakolja a pelenkát, a szárítóról le pakolja a ruhákat, mindennel játszana ami nem neki való. Egész nap hisztizik, vergődik. Ha mosogatók szaggatja le rólam a ruhát, hogy vegyem már fel. Ha alvás idő van az ágyat rángatja és sikítva ordít. Hiába mondom neki, hogy nem szabad, nem. Eddig értette azt hogy nem mert ha mondtam neki rázta a fejét, mondta, hogy nem és abba hagyta. Nem tudom mi történt. Eddig egy kis angyal volt. Most meg mint ha kicserélték volna. Egyik napról a másikra. Tapasztalt anyukák véleményére lennék kíváncsi. Ha valaki volt ilyen helyzetben, ki hogy kezelte? Nem szeretném ha minden úgy lenne ahogy ő akarja mert ha már most ezt csinálja mi lesz később.. Az alvással annyit tudtam tenni, hogy hagyom és majd elalszik úgy is. De egész nap nem tudom fogni. Az is elismerem ha szerintetek én reagáló túl. Csak hiába kérdezek bárkit senki nem tud semmit mert állítják, hogy az ő gyerekük soha nem volt ilyen. Szóval valakinek valami hasznos tanács? :)
2019. nov. 8. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Nem is kell, hogy egész nap rajtad lógjon, főleg így. Hagyd, egy kicsit hagy hisztizzen, majd abbahagyja. Ha foglalkozol vele és mindig figyelsz rá amikor hisztizik,hozzá fog szokni, ha ezt csinálja foglalkozol vele.
2019. nov. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Egy éves lányom dettó ezt csinálja. Nevesd ki. Majd elmúlik 😂😂
2019. nov. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most azért megnyugodtam. Azt hittem velem van baj :D
2019. nov. 8. 13:58
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Rájött, hogy van saját akarata, és próbálja használni. Nagyon nehéz lehet... de ezen mindenki átesik!!
2019. nov. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
En engedem neki h nehany felnőtt dologgal is jatszon. Van egy ket szekreny amit nyugodtan pakolhat nem allok le vitatkozni vele mindenen csak ami tenyleg fontos (konektor alvas meleg ruha kintre stb.) a mosogatos mutatvany nalunk is megy olyankor elmondom h most egy kicsit varnia kell es kesz. Dunnyog kb 2 percet latja h nem hat meg es abbahagyja. Torolgeteshez mar fel tudom emelni. Szerintem erdemes nekik nemi teret engedni h probalkozhassanak pl egyedul iszik poharbol hagyom h probalkozzon a kanallal oltozesnel is kerem h segitsen. Engem is frusztralna h mindenhol csak azt kapom h nem szabad :) annyira kivancsiak mindenre szinten ennyi idos gyerek anyukaja
2019. nov. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Kirpóbálom :)
2019. nov. 8. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!