Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El lehet kényeztetni egy...

El lehet kényeztetni egy babát? Ha szerinted igen akkor mivel?

Figyelt kérdés
2019. nov. 11. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Elkényeztetni nem, rossz szokásokat kialakítani igen. Én pl. a cicin elalvást rontottam el, amin aztán nehéz volt változtatni később.
2019. nov. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Nem, az még korai ilyenkor. De könnyű velevinni olyan szokásokba, amik később kényelmetlenek lesznek. Pl hánégykilóst ringatva altatni cuki és szuper. De ha megszokja, és 8 kilósan is csak így lehet elaltatni, az elég kényelmetlen lesz.
2019. nov. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mit jelent az elkenyeztetes? Az idosebb generacio altalaban a siro baba felveveset, igeny szerinti eteteset, egyuttalvast, hordozast erti alatta. Ezekrol a tudomany jelenlegi allasa szerint kiderult, hogy a baba idegrendszeri fejlodesere kifejezetten jo hatassal vannak, a testkontaktus peldaul alapszukseglet naluk, az igeny szerinti tapszerezes es szoptatas pedig segit kikuszobolni kesobbi szenvedelybetegsegeket. Az egyuttalvas jo hatassal van a tejtermelesre, az ejszakai szoptatas plusz inger a mellnek, az ejszakat hamar atalvo babak eseten legalabb egyszer erdemes fejni, ha sokat alszik egyben, es az anya ugy erzi, hogy csokken a tej. A ringatassal visszaaltatasi igeny belejuk van kodolva, a pocakbam eleve ezt szoktak meg. Hozzajon meg mindehhez, hogy mibden gyerek es szulo mas, es hogy van tobbfele segitseg, amivel ezt az idoszakot tul lehet elni (pl. Adamo hintaba/babahintaba/babakocsiba tenni ringatas helyett, fejki a tejet, hogy mas is meg tudja etetni, babafeszekbe tenni anya polojat alateve, ilyesmik).


Nekem az elso gyerekem nagy testkozeligenyu, csak ringatassal megnyugvo, csendes refluxos es tejfeherjeerzekeny baba volt, aki gyakran ebredt. Babakocsiban orditott, hordoznom kellett es nagyon gyakran szoptatni rovid ideig, kulonben fajt a hasa. Ha nem igy csinaltam, rengeteget sirt (marpedig nem igy indultam neki...). Most a masodikat siman le lehet tenni, a babakocsiban is elvan, napkozben szinte eszre sem vettuk eddig, igy nem fogom magam a hordozassal, sok ringatassal, allando szopival szivatni, hanem figyelem, hogy mire van szuksege, es persze azt is, hogy nekem mire. Az ejszakaink nehezek, de egyelore tulelhetoek, sajnos o is ugy tunik, refluxos, de nala ez foleg ejjel jon elo.


Ezt az elkenyeztetos szoveget utaltam mibdigis. Most jo hosszan valaszoltam, de roviden: szerintem az elkenyeztetes ott kezdodik, mikir a 2-3 evesnek ugral a szulo, ahelyett, hogy hatarokat szabna ki, a boltban az elso orditasra mindent megkap, otthon a huszadik ennivalot veteti elo, es abbol sem eszik, csak edesseget vacsora hrelyett, megut masokat, es egyaltalan nibcs raszolva, csak max. ontyorom-pontuorom, hat ezt nem szabad, ilyenek. A tulzott szigornak sem vagyok a hive, a szeretetteljes kapcsolatnak igen, ehhez nem art ismerni az eletkori sajatossagokat, hogy minaz igenye egy gyereknek, es mit varhatunk el tole, mire kepes mar, es mire nem. Aki pedig az elkenyeztetos szoveggel jon, az fejtse ki, hogy mire gondolt pontosan, vagy inkabb lepjen tovabb, es foglalkozzon a sajat gyerekevel.

2019. nov. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Kedves 3. Valaszoló mindtha csak én fogalmaztam volna amit leírtál. Nagyon egyetértek veled. Örülök, hogy más is így látja.

2019. nov. 12. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!