Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A testvérem gyermeket vár...

A testvérem gyermeket vár februárra. Azt szeretném, hogy kedveljen engem a baba. Tapasztalatok, tanácsok, hogy hogyan/mivel segítsek, mit csináljak a babával? Elég tapasztalatlan vagyok ilyen téren, a közelemben nem született kisbaba.17/F

Figyelt kérdés
2016. júl. 20. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszületik, a testvéredet kérdezd meg, hogy miben tudnál segíteni. Tarthatod a karodban, ringathatod, esetleg megkérheted tesódat, hogy mutassa meg, hogyan kell tisztába tenni. Ha nagyobb lesz és nem szopizik, akkor etetheted cumisüvegből. Már ha érdekelnek ilyenek és szeretnéd. Ha nagyobb lesz, akkor majd játszhatsz vele. Ha rendszeresen találkoztok, akkor biztosan jól kijöttök majd, mert nem leszel számára idegen és jól ellesztek.
2016. júl. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Olvashatsz majd neki meséket (nézhettek is együtt), elviheted sétálni a babakocsiban, elaltathatod, és minden egyéb amit az első válaszoló írt. A babákkal nagyon könnyű jóban lenni, mosolyogj majd rá sokat, tölts vele sok időt, játssz és foglalkozz vele. Ha hosszú ideig nem találkoztok, elfelejthet téged még kis korában, szóval erre majd figyelj oda.
2016. júl. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon ne görcsölj rá, azzal kezdd. Az első hónapokban nem sok mindent tudsz majd kezdeni vele, megpróbálod simogatni a hátát, pociját, és nagyon fontosak a hangok. Ez néha még egy felnőtt nőnek is nehéz. A barátnőm nemrég szült, ráadásul apuka nélkül maradt, és nagyon megsajnáltam, hogy még enni sem tud leülni. Összeszedtem minden fantáziámat, és odamentem a síró bébihez azzal az eltökélt szándékkal, hogy legalább addig lenyugtatom, míg anyuka bemeri a húslevest. Valahogy ösztönből jött, de úgy sikerült elaltatni, hogy hangosan és egyenletesen kezdtem lélegezni mellette. Igaz a végére kicsit elszédültem. :-) Majd a 4-5 hónapos szakasz, amikor már kicsit könnyebben el lehet szórakoztatni, meg kell próbálnod a karodba venni, és pl. elringatni. Nem nagy mutatvány, lépkedsz jobbra-balra, kicsit lejtesz a térdeddel. De hogy kedvelni fog-e, az akkor dől el, amikor már focizol vagy társasozol vele. Nem kell aggódnod, ha van benned egy kis igyekezet, kedvelni fog, a gyerekek általában szeretik a családtagokat, ha az normálisan viselkedik.
2016. júl. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, nagyon aranyos és hasznos válaszokat kaptam! :)
2016. júl. 20. 14:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Két pici gyermekem van. Mindketten imádják a nagybácsijaikat /tehát az én tesómat és a férjem tesóját/. Annyi a titok, hogy részt kell venned az életükben. Természetesen nem szabad tolakodnod, de ha rendszeresen meglátogatod őket, jelen vagy a családi összejöveteleken, és szeretettel fordulsz a kisgyermek felé, akkor magától kialakul majd egy szeretetteljes kapcsolat. Ja, és még egy lényeges dolog: légy természetes, add önmagad! A kisgyermekek nagyon hamar ráéreznek egy-egy közeli ember/rokon személyiségére. Nálunk a nagybácsik mindketten szuper fazonok. Harmincas éveik végén járó örök agglegények, igazi életművészek. Imádom nézni Őket, ahogy a gyerkőceinkkel /3 éves kisfiú és másfél éves kislány/ marháskodnak. Nagyon jófejek, a gyerekek odavannak Értük. Ezzel szemben a kislányom keresztanyukája egy eléggé görcsölős típus, mindenen lelkizik, érződik Rajta a bizonytalanság, amikor a gyerekekhez ér /annyira szereti Őket, nagyon meg akar felelni a szerepének, nincs és nem is lesz saját gyermeke/. Tőle szabályosan menekülnek a gyerekek az első fél óràban, pedig egyébként szeretik, csak nem a legpozitívabb a kisugárzása.

Szval természetesen, és légy jelen az életükben! Ha így teszel, meg sem tudod akadályozni, hogy imádjon az unokaöcséd/unokahúgod.☺

2016. júl. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem sikerülni fog :)
2016. júl. 20. 22:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyobb lesz,mindig vigyél neki csokit.
2016. aug. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De cuki vahy
2021. febr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!