Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakelengye, mi az ami must...

Babakelengye, mi az ami must have és hiányzik? Nektek mi volt a legfontosabb az első pár hónapban?

Figyelt kérdés

Majd a Black Friday alatt szeretnék lecsapni 1-1 jobb akcióra, ezért írtam már össze (2020-ban szülök). Köszönöm a segítségeteket!


Alvás, babaszoba:

-kiságy, matrac

-gardróbszekrény, pelenkázó komód

-a pelenkázóra matrac

-baldachin, rácsvédő, körforgó

-szennyestartó

-peluskuka

-3 db lepedő (1 vízlepergetős)

-2 kisebb takaró, 2 nagy

-2 db hálózsák

-babafészek


Séta, utazás

-babakocsi kiegészítőkkel (pl napernyő, pohártartó)

-autóshordozó

-az autóba napellenző, babatükör

-2 db takaró a babakocsihoz

-pelenkázótáska (benne egy váltóruha szett, pelenka, popsikrém, törlőkendő, kézfertőtlenítő, textilpelenka, cumi és cumisüveg)


Evés

-etetőszék (hozzá újszülött betét)

-sterilizáló

-autós cumisüveg melegítő

-cumisüveg melegítő itthonra

-4 db cumisüveg (150 ml-es)

-babavíz, tápszer

-hasfájás elleni szerek


Fürdetés, pelenkázás

-3 csomag pelenka

-3 csomag törlőkendő

-pipere szett (fésű, hajkefe, babaolló, csipesz)

-kiskád, állvány

-vízhőmérő

-2 db kapucnis törölköző, 2 db fürdőlepedő

-babakozmetikumok (Babé)


Egyéb

-orrszívó (Nosiboo, és egy kézi)

-pihenőszék

-Adamo hinta

-2 db cumi (+1 a pelenkázótáskába)

-légzésfigyelő, bébiőr

-25 db textilpelenka

-pár játék, játszószőnyeg


2019. nov. 13. 12:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
56%
Ez teljesen jó lista, annyi észrevételem van, hogy popsitörlőből kevés a 3 csomag, de nem erdemes előre sokat venni, mert lehet nem fogja bírni a baba bőre. 4 db cumisüveg sok, főleg ha szoptatni fogsz, akkor bővel elég 1, lehet azt sem fogod soha használni. Nekünk az autós napellenző folyton leesett, mi lefóliáztattuk a hátsó szélvédőt és hátsó ablakokat. Cumisüveg melegítőt (sem otthoni, sem autós) soha nem használtunk, peluskukánk és külön szennyestartónk sem volt. Tápszert a gyerekorvos fog felírni, azt felesleges előre megvenni. Kiskádba van ilyen szivacs betét, én szerettem, kényelmes azon fürdetni míg nem tud ülni. Mellszívóval egészíteném még ki.
2019. nov. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
84%

Hello,

Mindenre gondoltal

Pelenkázó alátét (nekem hasznos volt) esetleg.

Ha tervezel szoptatni : kézi mellszívó (én odzkottam tőle de aztán nagyon fajtak melleim, és csak arra használtam h az elején ne gyulladjon be)

A tápszert mindenképp javaslom! Abból baj nem lehet ha van otthon! Mi pénteken jöttünk a kórházból haza, ott nem írtak fel pedig nem volt tejem. Ha nem lett volna otthon tápszer és cumisüveg rohangalhattunk volna a kiszáradt gyerekkel hétvégén... (30+ fok volt)

2019. nov. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az elején fölösleges megvenni az etetőszéket. Sokallom a pelenkákat, a takarókat (nagy még sokáig nem kell) és, vagy törölköző vagy fürdőlepedő, a kettő együtt nem kell. Egyébként alapvetően jó a listád.
2019. nov. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
49%

baldachin, rácsvédő, körforgó: veszélyes, veszélyes, veszélyes (mert zavarja a légzésfigyelőt is)

babafészek: veszélyes és felesleges

etetőszék (hozzá újszülött betét): mi a ráknak?

4 db cumisüveg (150 ml-es): kb. 2 hónapig jó, az 5 kanalas tápszer már bele se fér, mert az elkészítve 167 ml

babakozmetikumok (Babé): van jobb is a babénál. Abból csak a koszmósampon oké.

2019. nov. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Észrevétel, hogy ne ruházz be nagy mennyiséget sem popsikremből, se törlőből, se pelusból. Inkább vegyél többféléből kisebb kiszerelést, mert úgyis lesz egy kedvenced mindegyikből, és akkor nem kell megvárni amíg elfogy amit nem szeretsz. Például pelusból nekem minden életkorban másik márka vált be, ahogy nőtt, nem mindig volt jó a Libero vagy a Pampers. Úgyhogy abból sem érdemes egyfélét venni sokat elsőre.

Etetőszék teljesen felesleges az első hónapokban, hacsak nem pihenőszékként szeretnéd használni, úgy valóban van létjogosultsága - viszont írtad külön is a pihenőszéket, ami szerintem együtt felesleges. Cumisüvegből 1 kezdetnek bőven elég, ha szoptatni fogsz, azt se fogod sosem használni.

Autós cumisüveg melegítőt mi soha nem használtunk, pedig a lányom 3 hetes kora óta tápszeres, de még csak az igény sem merült fel rá pedig sokat utazunk. És szerintem az otthoni cumisüveg melegítőt is felesleges bevásárolni, mert ismétlem, ha szoptatni fogsz, soha nem lesz rá szükséged és csak felesleges pénzkidobás.

2019. nov. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
78%

Must have az pelenka és ruha.


Szerintem jópár felesleges cucc van a listán

2019. nov. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem sok felesleges, én is rengeteg hülyeséget vettem. Írom, ami nem kellett:

Pelenkázó, külön szekrény: nem kellett egyik sem, nekem jobb a kanapén ülve pelenkázni

Peluskuka: végül nem használtuk, macerás, külön zacskó kell bele, inkább levittem a kukába a kakás pelust.

Baldachin: felesleges

Etetöszék: csakis az ikeás jó, mi vettünk egy drágát, öcsémék is, végül mindketten lecseréltük az antilopra.

Sterilizáló: nem használtam, egyszerűbb kifőzni egy fazék vízben.

Autós cumisüveg melegítő: minek? Ha mész valahova, úgysem a kocsiban melegíted, hanem kávézóban.

2 db törülköző bőven elég.

Orrszivobol csak a porszívós jó, igaz vettem még vagy hármat, ebből kettő semmit se szív ki.

Pihenöszék: nem szerette

Cumi: utálta.

2019. nov. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Kézi mellszivo. Tényleg sosem tudni kellhet e.

Inkább legyen és ne kelljen, mint fordítva! :)

2019. nov. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%

Tultoltad :) nagyon arányosan probalsz mundenre gibdolni.

En egy eves gyerek melletti tapasztaltbol irom ami egyaltalan nem kell

Baladhin racsvedo pelenkakuka tapszer (veszel ha esetleg megis kell) hasfajas ellebi cuccok (lehet nem lesz az amugy se ernek sz@rt se) vizhonero arra ott a kezed, halozsak nert a pokroc eleg meg ugyse forog nem rugja le magat és aranyaron vannak, etetoszek nagyon raer

2019. nov. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem tökéletes a lista, az enyém is kb. ez volt.

Aminek a legnagyobb hasznát vettem, az a babafészek. Imádta a kisfiam. Egyébként először én nem vettem - mert írták, hogy veszélyes -, de egyik rokontól kapott babacsomagban volt és kipróbáltuk. Sokkal nyugodtabban aludt. 1 hónap és már több is volt neki, minden helyiségben kb. :D Adamot is imádta.

Amiből sosem volt elég még, az a textilpelus. Nagyon-nagyon sok mindenre használtam.

Amit nem használtam, csak egyszer, az a vízhőmérő. Tápszert én is vettem előre, de sosem fogyasztott végül tápszert.

2019. nov. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!