Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakelengye, mi az ami must...

Babakelengye, mi az ami must have és hiányzik? Nektek mi volt a legfontosabb az első pár hónapban?

Figyelt kérdés

Majd a Black Friday alatt szeretnék lecsapni 1-1 jobb akcióra, ezért írtam már össze (2020-ban szülök). Köszönöm a segítségeteket!


Alvás, babaszoba:

-kiságy, matrac

-gardróbszekrény, pelenkázó komód

-a pelenkázóra matrac

-baldachin, rácsvédő, körforgó

-szennyestartó

-peluskuka

-3 db lepedő (1 vízlepergetős)

-2 kisebb takaró, 2 nagy

-2 db hálózsák

-babafészek


Séta, utazás

-babakocsi kiegészítőkkel (pl napernyő, pohártartó)

-autóshordozó

-az autóba napellenző, babatükör

-2 db takaró a babakocsihoz

-pelenkázótáska (benne egy váltóruha szett, pelenka, popsikrém, törlőkendő, kézfertőtlenítő, textilpelenka, cumi és cumisüveg)


Evés

-etetőszék (hozzá újszülött betét)

-sterilizáló

-autós cumisüveg melegítő

-cumisüveg melegítő itthonra

-4 db cumisüveg (150 ml-es)

-babavíz, tápszer

-hasfájás elleni szerek


Fürdetés, pelenkázás

-3 csomag pelenka

-3 csomag törlőkendő

-pipere szett (fésű, hajkefe, babaolló, csipesz)

-kiskád, állvány

-vízhőmérő

-2 db kapucnis törölköző, 2 db fürdőlepedő

-babakozmetikumok (Babé)


Egyéb

-orrszívó (Nosiboo, és egy kézi)

-pihenőszék

-Adamo hinta

-2 db cumi (+1 a pelenkázótáskába)

-légzésfigyelő, bébiőr

-25 db textilpelenka

-pár játék, játszószőnyeg


2019. nov. 13. 12:27
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!!:)


Pár gondolat:

-tápszeres lesz, azért írtam fel előre a cumisüvegeket, tápszert

-etetőszékből olyat néztem ki, ami már újszülött babánál is használható. Nem feltétlen etetéshez, hanem ha eszünk az étkezőben, ő is ott lehet, vagy ha főzök a konyhában. Teljesen dönthető, biztonságos.

2019. nov. 13. 13:50
 12/28 anonim ***** válasza:
72%

Amit nem kapsz meg a boltban, de must have: TÜRELEM, LAZASÁG, KREATIVITÁS.

Nagyon hiányolom a rugalmas hordozókendőt a listádról. A hordozókendő szuper már a terhesség alatt is. A végefelé nagyon nehéz lesz a pocakod. A kendőt meg tudod kötni úgy, hogy alátámassza a hasadat. A rugalmas hordozókendőt már újszülött kortól használhatod, akár pár órásan is magadra kötheted vele a kicsit. Az újszülöttek az első pár napban nagyon sokat alszanak, ők is kipihenik a születést. Aztán indul a koncert. Az első pár hónapban, amíg el nem kezd kúszni-mászni nagyjából állandóan rajtad akar majd lenni a baba. Ez teljesen természetes és normális, és hogy ne szakadjon le a kezed, meg haladni is tudjál a dolgoddal, praktikus magadra kötni a babát. A kendő akkor is nagyon jól jön, ha épp nyilvános helyen kell szoptatnod. Szépen el tudod magatokat takarni, avatatlan szemnek fel se tűnik, mi történik.

, A babavizet feleslegesnek tartom. Vízforralóban felforralsz vizet, hagyod kihűlni és kész a babavíz. Persze ha olyan helyen laksz, ahol ihatatlan a csapvíz, akkor nem szóltam.

Pelenka: biztos vagy benne, hogy eldobhatót akarsz használni? Ma már annyiféle csinos, könnyedén tisztítható mosipelust lehet kapni. A baba bőrének mindenképp egészségesebb, ha nem vegyszeres műanyagban aszalod. Pláne, ha esetleg kisfiú lesz, a heréinek egyáltalán nem tesz jót a műanyag pelus melege.

Ne feledkezz meg saját magadról sem. Szülés után pár hétig nagyon erősen fogsz vérezni. Szükséged lesz nagy méretű, nagy nedvszívású betétekre. Ebből is eldöntheted, hogy eldobhatót vagy moshatót szeretnél használni.

(és persze a hipermarket kávékészlete. Az a legeslegeslegfontosabb. Minden más opcionális. ;) )

2019. nov. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
63%

Jó lista 1-2 kivétellel. Felesleges az első pár honapban az etetőszék. Az bőven ráér 6 hos kor után, mikor már stabilan ül.

Én úgy gondolom, hogy adamo hinta es pihenőszék sem kell egyszerre, vagy egyik, vagy masik. Praktikussag szempontjából pihenőszéket vettem, abban kesőbb tudott enni a ht kezdetén. Moat 9 hos, etetőszeket caak most vettünk.

2019. nov. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
40%
Hordozó kendő
2019. nov. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
67%

Adamo hinta-pihenőszék-etetőszék


Mind a három felesleges. Ha kinn a konyhában az etetőszékbe lesz, bennt pedig az Adamo hintában, akkor mikor lesz a sima pihenőszékben? Vagy annyira jól megy, hogy minden szobába vesztek külön valamit amibe bele tudod rakni a gyereket?


Pipere szettből kB csak az ollót fogod használni. Abből is jobb, ha egy normál ollót veszel, mert a babáknak gyártott olló semmit nem vág.


4 db 150 ml-s cumisüveg felesleges. Minden méretéből vegyél egyet. A 200 ml-s üvegből meg tudja inni a 150 ml tápszert, de fordítva már nem nagyon fog működni.


Van még benne jó pár szerintem felesleges dolog (pelenkakuka, külön szennyestartó, körforgó, autós melegítő, kapucnis törülköző, ez azért, mert 0 a nedszívóképessége, a tetra a legjobb, hasfájás elleni szerek, megveszel 5öt és az első válik be, mit csinálsz a másik 4el?, a rengeteg takaró, otthon nem lesz szükséged egyre se ugyanis balesetveszélyes, és még az én 2 éves gyerekem is hálózsákban alszik, mert lerúgja magáról a takarót), de csak a legnagyobb hülyeségeket emeltem ki. Illetve a hordozókendőt énis hiányolom. Ha szülsz egy olyan babát, mint az enyém, aki nonstop testközelségre vágyik, és üvölt amint meglátja a hintát, pihenőszékben, babakocsit, autóshordozót stb. - t akkor dobhatod is a kukába azt a sok szart amit még ettél, és rohanhatsz beszerezni egy hordozókendőt.

2019. nov. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék hordozni, kicsit idegenkeden tőle, nem szimpatikus. Nem vitatom, biztosan nagyon jól jön sok esetben, de nekem amúgy is könnyen fájdul meg a hátam. Ráadásul autóval közlekedünk mindenhova, úgy meg macera lenne folyton kivenni belőle, átrakni az autóshordozóba, onnan aztán megint a kendőbe, stb.


A pihenőszéket a babaszobába néztük ki, a hinta a nappaliban lesz. :)

2019. nov. 13. 14:22
 17/28 anonim ***** válasza:
Akkor is felesleges mind a három. A baba szobában kB csak akkor lesz mikor alszik, aludni meg az ágyában fog gondolom. Azt te verd is ki a fejéből, hogy ő a saját szobájában el lesz a pihenőszékben míg te a nappaliban takarítassz. A baba szobába kB csak egy kiságy kell még pelenkázó és ennyi. Mindig ott lesz a baba, ahol te leszel, szóval tök felesleges még a baba szobába egy pihenőszék.
2019. nov. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
69%
Kérdezô, Neked must have egy jó pszichológus. Nagyon sokat fogsz sírni, hogy Te nem így képzelted a babázást.
2019. nov. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Van egy 4 és egy 2 éves féltestvérem, szóval tudom nagyjából, mire kell számítanom. Tudom, hogy nem lesz egyszerű, de nem is a legrosszabbra készülünk.
2019. nov. 13. 14:30
 20/28 anonim ***** válasza:
26%

Egyébként akkor is szerezz be egy hordozókendőt, mert ha fájni fog a hasa, márpedig a tápszeres babák nagy részének fájni fog, és egész nap nem tudod letenni, mert csak vízszintesbe jó neki, de neked közbe mosni, főzni, takarítani kéne, akkor tök jó lesz, hogy fel tudod kötni arra a fél órára míg összedobod a lakást, vagy egy ebédet, mert szabad mindkét kezed.


Én se hordoztam nonstop 0-24, de bizony baromi jó volt mikor a 40 fokos lázát nem vitte le se a hűtőfürdő, se a gyógyszer, de mikor csupaszon magamra kötöttem a babát, egyből elkezdett lefelé menni a láza.


Vagy mikor refluxos volt, és sehogy se volt neki jó, mert csak függőleges pozícióban tudott aludni. Igen, inkább magamra kötöttem és leszakadt a hátam, minthogy a karom szakadjon le, és ugyanúgy ne tudjak semmitse csinálni.


Vagy mikor gyötörte a fogzás, és egész éjjel nem tudott aludni, és járkálni kellett vele, baromi jó volt a hordozókendő, mert a hordozókendő nem csak a hátra terhel, hanem derékra, vállra, csípőre, és hátra egyenesen arányosan. Míg ha csak a kezemben cipeltem volna, biztos, hogy leszakadt volna a kezem meg a hátam egyaránt.


De a te dolgod.

2019. nov. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!