Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos a kisfiam és még...

5 hónapos a kisfiam és még semmit nem hajlandó csinálni. Hason felhúzza terdeit és tolja magát, ennyi. , de ezt is szerintem kínjában, hogy hason kell lennie. Kezdek, kezdjek kétségbe esni?

Figyelt kérdés
Járunk devenytornara, azt mondta a tornász, majd eljön az ideje. O diktál, nem én. De én már nagyon aggódok, másik babák már forognak, az enyém még az oldalára sem akar fordulni, pedig minden tőlem telhetőt megteszek érte. Igaz 9500 gramm, lehet a nagy súlya is közrejátszik...
2019. nov. 14. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

9500g?? Nem sok az picit? Az én fiam 9,5 hónaposan ennyi, és a védőnő így is leállított a tejpépről hogy túl nagy baba.

Nem bántani akarlak, tudom mennyire idegesitő mikor valaki a baba súlyával jön, de ez a súly most hirtelen nekem is nagynak tűnik. Simán lehet hogy ezért nem bír mozogni. A fejét már bőven kellene emelni. Háton nyúlni tárgyakért, de már lassan fordulni is kellene. Legalább az oldalára. Igaz 6 hónapos korig még nincs elkésve a forgással.

A Dévényes mit mond?

Minden esetre minél többet tedd hasra, és ösztönözd amire csak tudod.

2019. nov. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom erős... Anyatejes ... Devenyes azt mondta mindene megvan a forduláshoz, csak lusta.Nem szeret hason lenni, de erőltetem, targyakert nyul, fog...
2019. nov. 14. 20:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én babám is 9400 gramm volt 5 hónaposan! ( szintén szoptatott baba)

Nemhinném hogy köze van hozzá. Ne izgulj egyik naprol masikra behozza !!!

Nalunk hamar forgott , viszont utana jo sokaig stagnàlt es aztan 1 honap alatt kuszott maszott felallt!

2019. nov. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az iszsz babáknál gyakori ez az "elhízás", majd lemozogja. Nincs elkésve semmivel.
2019. nov. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Enyém is nagy súlyú volt, de 4,5kg-mal született, 6,5 hónaposan duplàzott, azóta meg lassult sokat, most már nem is igazán duci, szóval ez a növekedési ütem egyedi is.

A mozgásfejlődés is. Nem igazán van értelme hasaltatni, hacsak nincs speciális oka. A "szabad mozgás" nevű elvnek nézz utána. Pl a www.hordozo.hu Mozgásfejlődés cikkeiben.

Lényeg: tedd sokat a hátára, kemény felületre, nagy szabad térbe, ne legyenek felette játékok. Ne tartsd éber állapotban otthon pihenőszékben és hasonlókban, inkább hordozd, ha letehetetlenkedik.

A letehetetlenségre nekünk a babajóga és más mondókák váltak be, mert akkor a földön, de együtt voltunk.


Amúgy vsz ilyen alkat, mert még nem akar lent lenni, a mozgások akkor szoktak beindulni, miután lekérezőtnek ölből.

2019. nov. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Olvasom a tanácsokat is. Még egyszer: szerintem a hasaltatás árt, nem szerez jó tapasztalatot a lent levésről és elveszi az időt a szabad mozgástól.
2019. nov. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!