Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » NAGYON sírós újszülöttek...

NAGYON sírós újszülöttek anyukái, ez normális? Vajon könyebb lesz 3-4 hónapos korban? Kinövi? SOS, kezdek kétségbe esni!

Figyelt kérdés

9 hetes a lányom. Eleinte, mikor hazahoztuk a kórházból, még egész tűrhető volt a dolog, de azóta csak egyre rosszabb. Kizárólag kézben van el, akkor is csak ha járkálunk vele. Ha épp kedve van, nézelődik, de hamar megunja és csak sír. Sír ha leteszem, ha felveszem, sír ha így fogom, ha úgy fogom....mostmár rendesen kis “cica” nyafogó hangokat is ad. Nincs el a hintában, a pihenő székben sem. A babakocsit egyenesen utálja. Cumit nem fogadja el. Autós hordozóban próbáltam kivinni de abban is sírt.

A másik, hogy nagyon NAGYON nehezen megnyugtatható. Alig alszik napközben. Van, hogy csak cicin nyugszik le (de el nem alszik rajta), pluszban még el kell ringatni. Ezt van, hogy több körben. Aludni kizárólag rajtunk alszik, ölben vagy ha magunkra kötjük kendőben vagy hordozóban. Letenni nem lehet, mert azonnal felébred.

Nagyon ritkán, fogalmam sincs mitől elalszik és olyankor meg énreszthetetlenül alszik (szerintem ez front miatt volt nála párszor). Amúgy este felé általában nyugodtabb, egész nap vibrál és estére lenyugszik (az esti fürdés előtt), de ezt sem mindig. Az egész baba olyan, mintha állandóan dolga lenne, nem ér rá sosem, de közben üvölt a fáradtságtól, tehát az alvás igénye megvan. Hordozóban 2-2,5 órát is alszik, ha nagyon ritkán sikerül esetleg letenni és úgy marad akkor max 20 percet. De ez ritka.

Félek, hogy valami baja van! Vagy ez normális?

Ja és ami külön fura, h éjszaka elalszik a saját helyén, szépen és mélyen. Igaz 2-3 óránként kel enni.

Kinövi ezt a vibrálást? Fog tudni nappal aludni később? Le lehet majd vajon tenni? (Nyilván nem arra gondolok, hogy játszani, hanem aludni)?


2019. ápr. 7. 21:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Normális, csak szívás. Könnyebb lesz majd 12-14 hetes kora után, de a leírtak alapján nem sokkal. Az ilyen babák két évesen is képesek folyton felkelni és bőgni, nehezen aludni. De azért lesznek majd változások persze, mozgásfejlődés, fogzás, hozzátáplálás mind befolyásolni fogja az alvását, viselkedését.
2019. ápr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban :) Bár nekem már 3 éves elmúlt, emlékszem az első időkre. Tényleg sok szeretet, türelem és elképesztő mennyiségű energia kell hozzá, de idővel jobb lesz. Kb 3 hónapos korától....fogzásig. Az még lehet, hogy hasonlóan kemény időszak lesz (persze az is lehet, hogy nálatok az nem) és ha az vígasztal, 1 éves kora után bár sokáig tart az altatás havsak nem bezeg, végigalussza az éjszakákat.
2019. ápr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
* hacsak nem beteg...
2019. ápr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri túl sok inger nap közben?

Lehet, ha előbb elkezdenéd altatni, elaludna, túl fáradt amikor elkezded?

Első lánykámat mindig ringattam, szerencsére viszonylag hamar elaludt. Második rengeteget ordított, mire rájöttem, hogy ha fáradt beteszem hason a kiságyba és elalszik sírás nélkül egyedül.


Most jut eszembe, a nagyobbik a babakocsiban mózeskosárban ilyen kicsiként csak hason volt el. Egy próbát megér talán.

2019. ápr. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Még csak 9 hetes. Testkontaktusra azaz rád van szüksége hogy megnyugodjon.

Hasfájásra adsz neki valamit? Colief,espumisan,biogaia?

2019. ápr. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen átérzem a helyzeted! Épp a napokban írtam ki hasonló kérdést, csak nekem már 4 hónapos a lányom.

Nálunk eddig nem sokat javult a helyzet. :( Én már nagyon nehezen viselem.

Amit előttem is írtak: próbáld meg kevesebb ingernek kitenni, napi rutint felállítani más egyebet nem tudsz. Max mond el a gyerekorvosnak, hogy nehezen lehet felébreszteni a babát, de nem hiszem hogy bármit is javasolna erre.

Kitartást!!!

2019. ápr. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszokat! Nem hagyom túl fáradni, vagyis megpróbáltam azt is, hogy az első asításra leteszem. De nem használt. Egyedül sehogyan se alszik, még rajtam is sokszor ficankol.

Nem kimondottan hasfajos, zavarja az emésztése, de nem amiatt sír. Egyébként kap infacolt meg laktaz cseppet.

2019. ápr. 8. 08:34
 8/23 A kérdező kommentje:
Ja, és nem teszem ki túl sok ingernek.
2019. ápr. 8. 08:35
 9/23 anonim ***** válasza:
Az èn legkisebb lànyom màr kèt èves, de picikènt pont ilyen volt. Olyan 1 èves koràig azt hittem, nem èlem túl. Ő hasfàjòs volt sajnos 4 ès fèl hònapig, aztàn ezalatt az idő alatt jòl kèzbe szokott. 5 ès fèl hònaposan màszott, 9 hònaposan egyedült jàrt, de ezek sem segìtettek a helyzeten, pedig azt hittem, könnyebb lesz, ha màr megy, de addigra meg beköszöntött a szeparàciòs szorongàs. Ìgy 2 èvesen sem könnyű vele, most rettenet akaratos ès hisztis, nèha màr nagyon elkeseredek. Pedig harmadik gyerek, de a màsik kettő teljesen màs volt kicsinek is. Szòval sajnos segìteni nem tudok, csak gondoltam, megìrom, hogy nem vagy egyedül. Kitartàst! Idővel jobb lesz! Remèlem! 😊
2019. ápr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Hat ezek nem túl jó hírek. Remelem azért nálunk nem lesz ennyire rossz a helyzet. :(
2019. ápr. 8. 12:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!