Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétségbe vagyok esve! Az...

Kétségbe vagyok esve! Az idáig jól szopizó 2 hónapos babám elutasítja a cicit! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elkezd enni és 5 perc utàn üvölt! Elképzelésem sincs, hogy mi baja lehet mert semmin nem változtattam!:(

Párszor kapott üvegből lefejt tejet, de nem rendszeresen!

Este semennyire nem szopott így kapott lefejt tejet szintén üvegből mert ha kanálból adtam kiköpte!:(

Éjszaka félkómásan szopizott rendesen meg reggel is de azóta...

Már én is bőgök:'(

Hasfájós az elejétől de ettől még evett idáig.

Tápszerhez nem akarok nyúlni!

Esetleg fogzás kezdése okozhatja? Mert elkezdett picit nyálzani meg rágja a kis kezét.


2015. nov. 21. 13:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Menstruálsz? Nincs nehéz légzése?
2015. nov. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Fogadok, hogy első gyerek...

Hogy érted, hogy este nem evett?

Ha párszor kap üvegből az már össuezavarhatja és követelheti az üveget, miután rájön, hogy nem jön úgy a ciciből...

Én cumizavarra tippelek. Persze sok más oka is lehet.

Nem tudom mit értesz az alatt, hogy este nem evett... azt gyanítom, hogy indokolatlan volt üvegből etetni...

2015. nov. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A fogzás még szerintem korai.


LLL.hu-n vannak szoptatási tanácsadó-elérhetőségek. A legjobb, amit tehetsz, hogy felhívsz egyet.

2015. nov. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
hasonló az eset nálunk is. 2 hónapos, hasfájós, cicin bőgős... kb. 1 hete csinálja. Arra jöttem rá, hogy sokszor a pocija miatt kezd el üvölteni vagy mert nem jön elég gyorsan a tej és lusta szívni. Szóval mikor ezt elkezdi, vállamra teszem és büfiztetem, ha kell járkálok vele egy kicsit, mert az megnyugtatja. Büfi után megkínálom ugyan azzal a cicivel, ha újra üvölt,átrakom a másikra és eszik tovább.
2015. nov. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha nem akar szopizni, inkább kanállal etesd és ne üvegből ;)! Nyugi vissza fog szokni a cicire, csak ügye azért a tejárt meg kell dolgoznia.
2015. nov. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nincs nehez legzese, nincs megfazva.

Nem is menstrualok, es beteg sem vagyok.

Szerdan kapta a vedooltasokat, azota meg full nyűgös!

Este ugy nem evett, hogy akar hogy es ahanyszor probaltam csak uvoltott a cicivel a szajaban, sehogy se tudtam megnyugtatni! Tobbszor is probaltam mire feladtam es kapott uvegbol amit persze jo izuen megevett! Ergo biztos nem a hasa fajt...

Persze, hogy elso gyerek! Raadasul mindenen aggodok, alapbol is ilyen vagyok! :)

Most delutan is 5 perc utan sir, felvettem, bufizett majd gagyaraszott. Visszatettem arra a cicire megint sirt! Felvettem, majomkodtam neki egy kicsit es at tettem a masikra es abbol is evett kicsit tobbet mint a masikbol.

Es azt honnan tudom meg ha pl tenyleg keves es azert uvolt nem pedig azert mert lusta!

KiprobaltAm miutan abbahagyta 5 perc utan max 10 ml jon le fejessel!:(

2015. nov. 21. 16:10
 7/14 anonim ***** válasza:

Figyelj! Próbálj megnyugodni! Ez a legfontosabb!

Van olyan, hogy a baba üvölt és nem fogadja el a cicit. Szopisztrájk is lehet. Három gyerekem van és a harmadikat szoptatom most. Van némi tapasztalatom. Fiam nem csinált ilyet. Második lány lett, Ő már volt, hogy üvöltött a cicitől és akkor lefejve adtam üvegből, de nem csináltam belőle rendszert. Most a harmadik a legtömörebb és legéhesebb babám. 26-án lesz három hónapos és 6200 gramm. Rengeteg eszik. Na, Ő kapott egyszer-kétszer üvegből, tápit is, mert úgy hozta a sors, hogy nem volt idő maratoni másfél-két órás szoptatásra. Na, vele kínlódtam az üveg után, hogy szopjon. És nem feltétlen az első etetésnél jött ki üveg után, hogy nem kéri, hanem mondjuk két-három etetéssel később. Volt olyan, hogy egy órát üvöltött, mert nem akart szopni és nem viccelek! Na, akkor nyugtatgattam, ringattam, cicire raktam, üvöltés tovább és addig játszottuk ezt, amíg el nem fogadta. Nála tudom, hogy az a baj, hogy az üveget várja, mert abból jól jön. Nagyon kell vigyázni ezzel. Este is lehet simán az a baja, hogy üvegből várja, mert este eleve keveseb a tej, mint reggel, sokkal jobban meg kell dolgozni érte, hogy kiszívja és jól lakjon. Szerintem ez lehet a baj. Azzal ne törődj, hogy mennyit tudsz fejni evés után, mert nincs jelentősége, akár evés előtt is..., mindegy...

A kósza gondolat se fészkelje be az agyadba magát, hogy kevés lenne a tejed, mert akkor elkezded pótolgatni és vége, jöhet a tápszer, holott csak türelem kell és sok sok mellre tétel, mert akkor képződik a tej, mikor szívja a baba. Szerintem sok baba azért lesz tápszeres, mert anyuka pánikol és megijed, hogy kevés a teje, pedig nem arról van szó.

Remélem te elkerülöd ezt és az üveges etetéssel is fel tudsz hagyni és csak akkor adni úgy, ha nincs más megoldás.

Remélem sikkerl átlendültök a kezdeti nehézségeken és elhiszed magad is, hogy megfelelően tudod táplálni a babádat!

2015. nov. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ja, mg egy kérdés. Mennyivel született a babád? Hogy gyarapszik? Mennyi pisis pelusa van? Háát nem tudom.. Szerintem 5 perc szopi után egy két hónapos baba nem lakik jól...Az enyém legalábbis ébrenléti időben szinte folyton szopizik. Ahogy felébred egyben egy olyan fél óra. Aztán büfiztetem, peluscsere, kicsit játszunk, majd újra szopik.

Onnan tudod, hogy a tejed elég, ha alszik rendesen a baba, elégedett, jól fejlődik, szépen gyarapszik és van megfelelő mennyiségű pisis, kakis pelusa. Utolsó voltam!

2015. nov. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod! 3200-vel es 50 centivel szuletett kislany. Most a 2 honapos statuszon 57 centi es 5200 gramm.

Pisis pelus van sok viszont kaki gondok vannak. 6 hetes kora ota csak szelcsovel tud kakilni...:( dokival beszeltem errol, megnyugtatott, hogy majd a hozzataplalassal megoldodik!

Idaig 3 orankent evett, neha mertem, akkor 100-akat tuti evett, itt az idot nem figyeltem! De mindig jokedvu es mosolygos. Mivel sokat setaltunk, napi tobb orat mindig akkor aludt! Idebent 20-30 percnel tobbet nappal nem alszik! Es miota ez a sztrajk van elegge nyugos sajnos! Tobbszor is mellre teszem, hatha az a baja.

Mindennel jobban szeretnem ha csak maradna az anyatej!!!!

2015. nov. 21. 18:32
 10/14 A kérdező kommentje:
Szinte orankent cicire teszem de csak sir, kozben volt lefejve, poharbol adtam ne fintorogva folyik ki a szajabol!:(
2015. nov. 21. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!