Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart ez a korszak,...

Meddig tart ez a korszak, hogy mindent el akar érni, meg akar fogni? (6hónapos)

Figyelt kérdés

6 hónapos fiammal eddig sem volt könnyű, de az utóbbi napjaink abból állnak, hogy ő kiszúr magának valamit, amit nem adnék a kezébe, el akarja kapni, és ha nem engedem torka szakadtából ordít, de fuldoklásig.

Most kezdtük a hozzátáplálást is, de ma kénytelen voltam pár kanál után abbahagyni, mert folyamatosan a tányér után nyúlkál, emiatt görnyedve sorban félrementek a falatok, aztán mikor már rászóltam és még messzebb tettem a tányért, hogy nem kaphatja meg, akkor jött az fuldokolva sírva ordítás.

Próbálom elterelni a figyelmét mással de sz*rik bele a játékaiba őszintén szólva. Vettem neki pár újat, az egy ideig oké volt, de már azok sem érdeklik. Nem tudok minden nap új játékot venni neki. Eddig is minden napunk az üvöltésről szólt, de mostmár kezdek kikészülni.


2019. nov. 18. 12:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
63%
Hiperaktívitás gyanúval pszichológus? Már megbocsáss, de neked lenne rá szükséged!
2019. nov. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszi. Neurológus javaslata.

Igen, nem mondható ki ekkora babára, ő is ezt mondta, de azt is, hogy látja, hogy valóban problémás. Valamint én is hiperaktív gyerek voltam, látom a jeleket rajta, ezért vittem el szakemberhez.

Ő meg gyerekpszichológushoz irányított, amit én is baromságnak érzek, de már inkább megpróbáljuk, mert lesz*rom, rosszabb úgysem lesz.

De köszönöm tényleg, hogy te jobban tudod a történetet :) De igen, nekem is lehetne mivel pszichológushoz járnom, ahogy kb. az emberek 90%-ra ráférne.

2019. nov. 18. 14:11
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon meg tudlak érteni! Nàlunk ugyanez volt kb 5 hós korától..már teljesen kezdtem néha kikészülni😅 Főleg mert mindig valami olyasmi kellett neki ami nem “gyerek” kezébe való. Nalunk a maszast is konkretan a taviranyitó inditotta be. Én is azt csinaltam hogy kivettem az elemet és odaadtam🤷🏻‍♀️ A telefonom a masik kincs. Igaz manapsag mar (9,5 hónapos lassan) nem annyira (!) mint korábban. De hogy megnyugodj! Az en gyerekem kb kopp ugyanilyen, annyi különbseggel hogy ő tanyer ide vagy oda de a kaja volt olyan fontos hogy mindig megette😄

7 honaposan kezdett maszni, azota se all meg, egesz nap megy. 6 hónaposan ő is nagyon kiabalni, sirni kezdett ha valamit nem kaphatott meg. Ma mar szimplan feladja es megy a következő “áldozata” felé. Mondanim sem kell, hogy mig mas gyerek mar 8 hónaposan ‘érti’ a tiltást, ő a mai napig sem.😏 illetve érti ő, csak magasrol tojik ra. De hidd el jobb lesz ha maszni kezd, en se hittem de igy lesz!

En is sokszor hiszem azt a babámrol hogy hiperaktiv, de erre mindenki azt szokta mondani hogy ez a normalis. Remelem..mert ő is egy bazi nehéz természet. Akaratos, erőszakos, csakazértis, ezek mar most megvannak. Ha gondolod hogy tudnek barmiben segiteni, irj privatot, mert mi mar egy picit előrebb vagyunk de szerintem hasonló cipőben járunk :) kitartas!!!

2019. nov. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!