Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes baba még nem emeli...

7 hetes baba még nem emeli rendesen a fejét, ha fekvésből felhúzzák, illetve hason fekvésnél nem emeli magasra a fejét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kislányom most 7 hetes 2 napos és még nem emeli rendesen a fejét, ha ülésbe felhúzzák. Próbálja emelni, látszik rajta, hogy igyekszik, egy bizonyos szintig emeli is, de lassan és nem teljesen emeli fel.

Hason nagyon nem szeret lenni, rögtön sírni kezd. A fejét átfordítja, de nem emeli meg nagyon, csak annyira, hogy a fejét át tudja fordítani.

A csípő vizsgálaton azt mondta a doktornő, hogy nincs ezzel gond, majd megtanulja (a vizsgálaton 6 hetes 4 napos volt), a védônő szerint viszont azért ez nem teljesen így van.

Naponta szoktam hasra tenni pár percet, de végig sírja, így nem bírom sokáig így hagyni. Szoktam kezénél fogva óvatosan emelni is, hogy azt is gyakoroljuk. December elején kell mennünk a két hónapos státuszra, és aggódom, hogy mi lesz akkor, ha addigra még nem tudja rendesen emelni és tartani a fejét :(...

Mik a tapasztalataitok? Ilyen korban ez probléma? Aggódnom kell, hogy baj van? :(

Köszönöm, ha válaszoltok!


2019. nov. 19. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne húzd ülésbe!!

Azt csak terápiás jelleggel szabad gyógytornász útmutatása alapján. Ha rosszul csinálod, kárt okozol!

Nem kell még magasra emelnie a fejét.

2019. nov. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel.

Nekünk úgy emlékszem 3 hónaposan húzta a doki ülésbe, hogy lássa tartja-e a fejét. Akkor már tartotta, de ismerősöm kisfia csak egy picit később (legalább is teljesen).

Ezzel még nincs elkésve, sőt szerintem hason is elég amit tud. Teljesen rendben van, nincs miért aggódni😊

2019. nov. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :). Azért aggódom picit, mert a gyerekorvos szerint nem elég jó a fej emelése. Bár a másik orvos szerint meg még ráér...mivel első baba, lehet túlaggódom kicsit :/...
2019. nov. 19. 16:47
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ülésbe ne húzd. Nem tesz jót neki míg ilyen kis gyenge. Nálunk a doktor is csak akkor emelte amikor már erősebb volt, szépen tartotta a fejét. És ő is csak annyira hogy gyors megnézte hogy tartja magát.

A védőnőd meg hülye. Ajánlom inkább olvass utána a mozgásfejlődésnek. DE még azt se vedd készpénznek ugyanis a gyerekek nem olvassák ezeket. Van aki lassabban fejlődik van aki gyorsabban.

2019. nov. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A mi gyerekorvosunk 3 hetesen emelte meg a gyereket ülésbe (a hasfájása miatt voltame lent vele, és akkor meg is vizsgálta), akkor mondta, hogy kicsit gyenge a nyaka és az egy hónapos státuszon is kevesellte azt, ahogy emelte a fejét...ezért kezdtem el aggódni....ülésbe nem emeltem azért gyakran, eddig két alkalom volt, mert szerettem volna látni, hogy változott-e valamit a helyzet, de nem fogom többet.

A mozgásfejlődés kapcsán olvastam eltérő információkat is, ezért hittem azt, hogy le van maradva, és esetleg baj van vele.

Tudom, minden baba más, nyilván nem napra pontosan kell azt csinálnia, ami le van írva, csak az orvos és védőnő által mondottak miatt kezdtem el aggódni....

2019. nov. 19. 19:01
 6/10 anonim ***** válasza:

7 hetesen mit vársz tőle? Cigánykerekezést? Ráér még vele. És ne ültesd kérlekszépen. Még kárt okozol neki, azt meg nem szeretnéd.

A védőnőre ne hallgass, caak hulyeséget beszél. Ne stresszeld magad, mert csak rosszabb lesz, pl ha meglátod, hogy a 9 hós statuszlapon pl elvárják az ülést, holott 11 hónapos kor a határ, mig csinálnia kell.

Inkább plvass utána, mit mikor kell csinálni a babának. Es akkor sincs baj, ha késik vele, nem verseny ez.

2019. nov. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem várok tőle cigánykerekezést, köszönöm a tanácsot.... Igazából semmit nem várok el tőle, mert nem vizsgára készítem fel, de mivel az orvos és védőnő csesztet, elkezdtem aggódni, hogy mégsincs teljesen rendben valami....azt is elárulom, hogy vannak olyan oldalak, amik a hat hetes baba fejlődéséhez azt írják, hogy "fejét és szemét a fény felé fordítja, ingadozás nélkül tartja a kobakját.

Fejét 1-2 másodpercig vonalban tudja tartani törzsével, amikor háton fekvésből karjánál fogva ülő helyzetbe húzzuk." (Ez nekünk nincs meg). Ja és azt is írják, hogy hason 45 fokban emeli a fejét...

Ezek alapján is elgondolkodtam, hogy lehet, nem ott tart, ahol kellene és igen tudom, hogy minden baba más, így a "mérföldkövek" is bekövetkezhetnek máskor, de továbbra is fenntartom, hogy azért kezdtem el ezen kattogni, mert főleg a gyerekorvos ezzel izélgetett, hogy nem jó a fejtartás....(nyilván azért is foglalkoztat ez, mert még időben szeretném felismerni, ha esetleg tényleg baj lenne)

Nem fogom ülésbe felhúzni többet.

Mást sem csinálok egyébként, mint olvasok, de biztos nem jó oldalakat találtam (valóban nem vettem egy könyvtárnyi könyvet ebben a témában, azt hittem vannak megbízható szakmai oldalak az interneten).


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2019. nov. 19. 19:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Na ezért nem szabad az internetről tájékozódni. Keress inkább 1 megbízható könyvet. Igen egy hósan elméletileg pár másodpercig tartania kéne pár másodpercig a fejét. De ha nem akkor sincs elkésve. Nem heteket csúszhat akár 1-2 hónapot is. Mindenre van egy legkésőbbi időpont
2019. nov. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
55%
Semmi gond! Ne izgulj! Nagyon pici még! Nyilván, ha nem szeret hason, akkor nehezebben is erősödik a nyaka. Légy türelmes, hallgasd Dr Vekerdy Tamàst és egyből megnyugszol 😉 Próbàld meg a hasadra tenni, úgy hàtha izgalmasabb neki is a hason fekvés, és szépen lassan megerősödik a kis izma. 🙂
2019. nov. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem siettető táblázat


[link]

Megbízható oldalak

[link]

2019. nov. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!