Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orrszívásra van valakinek...

Orrszívásra van valakinek bevált módszere? A lényeg, hogy ne egy disznóvágásra hasonlítson. Valami kíméletes megoldásra lenne szükség.

Figyelt kérdés

A következő lenne a művelet(2 hónapos a baba): Pelenkázón oldal fekvés, mindkét orrlyukba sterimar befújás (itt már nagyon visít), majd 1 percig várni, hogy hasson, és utána orrszi-porszi a porszívó csőre csatlakoztat, bekapcsol, majd szívás mindkét orrlyukból nem befogva a másikat.

Szegénykét teljesen felzaklatja. Más hogyan csinálja?



2019. nov. 24. 23:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Így. Akár hogy nézzük ez nem egy fájdalmas művelet maximum a hang ami zavarhatja esetleg, hogy lefogod. Vehetsz 50 000ért halkabb orrszívót ami vagy beválik vagy nem.
2019. nov. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Hát én próbáltam, és igencsak kellemetlen volt, szinte fájt. Nyilván egy csepp baba ezt másképp éli meg. Szerintem csináld nagyon gyorsan, minél előbb túllegyetek rajta.
2019. nov. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Háát...amikor pici volt azt hittem hogy nehéz, mert szegénykém nagyon sírt.

Mostmar 15 hónapos és egyedül nem vagyok elég hozzá. Rúg, kapálózik, üt, fejét elfordítja. 2 emberes lett. Meglátja hogy hozom a porszívót már ordít. Vörös a feje és vegig ordít. Nagyon sajnálom amúgy. De védőnő szerint ez a leghatásosabb.

2019. nov. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Én is próbáltam de ez egyáltalán nem fáj. Még csak nem is kellemetlen, van olyan orrműtét amihez ezt kell használni utána és semmilyen kellemetlenséget nem okoz nem tudom, hogy te, hogy csináltad. Amikor már nagyobb nekem bevált h elhülyéskedtük. Szivtuk apa orrát, anya orrát a kis plüss orrát hapciztunk stb nevetett utána lazán tűrte. Persze nekem eszembe se jutott csak az a verzió, hogy fogjuk le gyorsan legyünk túl rajta, a férjemnek jutott eszébe, hogy ezt talán lehet másképp is. Bejött. Igaz, hogy mindig el kell játszani, de megéri. Ilyen kicsinél e, nem válik be az tény, azért írtam le, hogy esetleg a későbbiekben hátha.
2019. nov. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Jól csinálod! Így csináltuk, csináljuk mi is. A nagy már 7 éves, ő is visított sokáig baba korában, aztán amikor nagyobbacska lett magának szívta. A kicsi most 2 éves, most náthás másodszor életében, hát elég nyűgös, amikor kiszívom neki mindig folyik az orra utána a sok sírástól. Ez van, inkább mint valami szövődmény legyen. Jobbulást!
2019. nov. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%
Nasivin-t is használjatok. Először Sterimar, orrszívás, utána Nasivin, vársz pár percet, és újra orrszívás.
2019. nov. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek. Próbáltunk korábban szájjal szívhatós megoldást, de az szinte semmit sem ért. Bízok benne, hogy később megérti, hogy ezzel jót teszünk neki. A mókázós megoldás is tetszik, ha nagyobb lesz kipróbáljuk :)
2019. nov. 25. 00:05
 8/13 anonim ***** válasza:
4-es nagyon jól csináljátok! 3-as vagyok, Nálunk még az sem vált be. Persze próbálkozunk és várunk. Az orrsprayt engedi mert elhülyéskedjük. Viszont amit hozom a porszívót ordít. De remélem idővel jobb lesz.
2019. nov. 25. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem a lanyom kimondottan szerette

2 evesen mar maganak csinalta es nagyokat nevetett kozben 😀 lilm nincs mitol o azt mondta h csikis

A fiam utalta kesz remalom volt, nekem a temgervizes cucc segitett kicsit. Olyan 2 eves koratol nem volt gond akkor mar birta

Oke o a porszivotol is uvoltott szuletese ota

2019. nov. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Persze nekem eszembe se jutott csak az a verzió, hogy fogjuk le gyorsan legyünk túl rajta,"

Pedig nagyon hasznos egy verzió egy akkora babánál, aki még nem érthei meg, hogy ez az ő érdeke. Ha már akkora hogy hülyéskedni is lehet vele, már megérti azt is, hogy kell.

1,5 évesen már maga kérte, hogy szívjuk.

2019. nov. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!