Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnátok, ha 1 hétre...

Mit csinálnátok, ha 1 hétre kellene beosztanotok 15000 ft-ot 1 baba mellett?

Figyelt kérdés
Lehetetlennek látom, a bébiételeket eddig főztem, de 1 ideje csak az üvegeseket eszi meg. Ha csak azt veszem, az is van 1 hétre 8-10e ft. És még kaját nem vettem.
2019. nov. 25. 15:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkepp szokasd vissza a hazi kosztra!

A fiam nalunk is rakapott az uvegesre de minden fele hazit keszitek neki sokkal finomabb es gazdagabb izekkel igy most mar nincs problema. Fizukor bevasarolok neki egy honapra valo tapszert,hust pelenkat,popsitorlot,gyumolcsot zoldseget mindig frissen amibol keszitem neki a kajat.

Sokkal olcsobban kijovok es ritkan kap bolti uveges puret hogy ne kapjon vissza ra.

2019. nov. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig házit evett, akkor vígan megeszi a házit 1 hét kórház után.(tapasztalat)Kezd azzal, hogy a kedvenceit csinálod meg otthon, aztán ha azokat eszi akkor utána lehet random kajákat adni neki ami nem kedvenc de házi koszt.Biztos nem vennék napi 3 10 hó feletti bébikaját, neki már rágcsálnia kell lassan (vagy már) nem bébipürét enni, mert hogy a 10 hó felettibe is minden xarrá főtt és nincs ami az ínyét edze az tuti.
2019. nov. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Szarrá leszek pontozva de azért leírom. Ha 10+ babakaját veszel, akkor a baba legalább 10 hónapos. Az enyémek az üvegesről csak a felnőtt koszt miatt mondtak le. A kicsi raadásul 10-11 hónapos volt ekkor. A mi ételünkből szívesen ettek első perctől. Persze 15 ezer akkor sem sok, de jobban ki lehet jönni, mintha még ebből vennél bébiételt is.
2019. nov. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
91%
Hát én teljes állas mellett sem tudnam finanszírozni hogy a gyerek csak üvegeset egyen. Havi 40-50 csak erre? Luxus. De az info kevés. Mit kéne ebből kihoznod? Pelus van? Törlő kendő nélkül lehet élni ha muszáj. Babakajat csinálj te. Oke nem eszi meg szerinted, de kaja mellett gyerek éhen nem halt meg. Magatoknak is low budget kajában gondolkodj. Szalonnás tészta tejfollel/tejszínnel, krumplifőzelék valami olcsobb virslivel stb. Amúgy ha nagy a gáz én kérnek anyukámtól pár ezer ft-ot. De azért 15 ezerből ki lehet hozni egy hetet simán. Csak írd meg mi az amit ki kell hoznod. Megoldjuk neked 😃
2019. nov. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
A bébiételt keverd hazaival, pl. egy fél üveg barackhoz reszelsz egy almát, így egy üvegnyi két napra is elég. Én csináltam ezt zöldségeknél is, fele bébiétel, fele répa, igaz nem kizárólag spórolásból, hanem csak mert így ette meg az adott ízű kaját.
2019. nov. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nem is csak a babakaja, ami gondot okoz. Vagyis igazából nincs olyan nagy gond, a fagyasztóba vannak húsok,zöldségek, van pelus, popsitörlő, popsikrém. Csak sose volt még ilyen kevés pénzem, ezért aggódom kicsit. De egész finom reggelire a bundáskenyér teával a tk buci meg a sonka helyett pl. És persze, hogy a futár is ilyenkor hozza az utánvétes csomagot.
2019. nov. 26. 10:12
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van 10.000 forintunk családiig. Kicsit megcsúsztunk anyagilag, most két napra csináltam húsos tésztát maradék tesztákból, hagyma volt itthon, a hús 600 forint, tejföl 100 forint, sajt a tetejére 300 forint. Ez két napig elég, baba is ehet belőle. Harmadik nap pörkölt 1 kiló húsból, 1300 forint a sertés comb, tészta 200 forint, negyedik nap gulyásleves a maradék pörköltből, palacsintával. Összesen kB 700 forint a hozzávaló a leves+palacsintához. Ezt is eheti a baba. Ötödik, hatodik nap csirkemellből zöldséges rizses hús, csirkemellből 1300 forint egy kiló, hozzá mirelit zöldség keverék 300 forint, vasárnap pedig a maradék csirkemellből, plusz fel kiló combból rántott husi, sült krumplival, ez kB 900 forint. Hét napi főznivaló 5800 forint, ha okosan csinálod.
2019. nov. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Paprikáskrumplit is javaslom felnőttnek! Rakott cuccok abból ami van. Zöldséges tészta. Palacsinta.

A bundás kenyér nálunk nem "megcsúszós" kaja, tökre szeretjük.

Buci helyett meg van saját kenyér.

2019. nov. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Rántottleves, tökfőzelék még stb.
2019. nov. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!