Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 21hós fiamná kimaradt a...

21hós fiamná kimaradt a kúszás és a mászás. Van olyan anyuka, akinek a gyerekénél szintén kimaradt?

Figyelt kérdés
Lett valami problémája belőle?mi hiába járunk fejlesztésre,nem akarja csinálni pedig képes lenne rá.
2015. jan. 5. 10:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia! Anyukam meselte, hogy en kiskoromban nem masztam, nem kusztam, hanem egy evesen elkezdtem szepen jarni. Most 37 eves vagyok, semmilyen problemam, se tanulas teren, sem mozgasban nem volt, ket nyelven beszelek. csak "okozhat" problemat ... Amugy most gondolom minden renben vele, ugye?
2015. jan. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hogy okoz-e problémát, az legkorábban általános iskolában derül ki.


Elvileg azért fontos a kúszás/mászás, mert a két agyfélteke közötti összeköttetést ezek a mozgásformák erősítik. Az összetett gondolkodáshoz, koncentrációhoz ez előny.


Előre nehéz megjósolni, hogy okoz-e majd gondot.

2015. jan. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt a nagyobik lányoknál már 11 hónaposan el kezdett járni és miután stabilan járt akkor kezdet el kuszi/mászni.Azt tudjátok csinálni,h mikor játszotok akkor mászos játékot csináltok ha ez zavar titeket.De különben semmi hátránya nem lesz.
2015. jan. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Még járni egyedül nem tud mert hypotón,de ha már fogom a kezét,akkor szépen megy.
2015. jan. 5. 10:58
 5/15 anonim ***** válasza:

én nem másztam 10 hónaposan jártam..

diszlexiát állapitottak meg nála alsó 4.ben. mert nem tudtam szépen olvasni. az orvosok arra vezették vissza hogy nem másztam.

nem tudom valóban igazuk van e. most 25 évese is néha gondod okoznak a betűk, de szépen sikerült túllépnem rajta.

2015. jan. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
fiam nem kúszott egyáltalán, 6hónaposan felállt 9 hónaposan elindult egyedül, kb 8 hónaposan mászott pár hétig, most 5éves,most volt felmérés,mindenben átlagos képességű,sőt van amiben kicsit jobb társainál, az hogy a tanulásban lesz-e valami problémája majd később derül ki.
2015. jan. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az én gyermekemnél ez nem maradt ki, de a közeli családban az egyik kisfiúnál igen.


Sajnos ő "SNI-s" kisfiú, komolyabb "viselkedésproblémákkal".

A szülőkkel, családdal valóban közeli, napi kapcsolatban vagyunk, rálátok az életükre.

A kisfiúval foglalkozó fejlesztő szakemberek is egyik lehetséges okként jelölték meg azt, hogy kicsi korában az átlagostól eltérő volt a mozgásfejlődése (más okot nem nagyon tudnak mondani).


A kisfiú 7-8 hónapos korában már állt, kapaszkodva közlekedett, 10 hónapos kora előtt már biztosan járt, de előtte egyáltalán nem mászott, nem kúszott, helyette ült, majd állt. Nála tehát ez teljesen kimaradt. A fekvésből forgás is hamar bekövetkezett, onnan már húzta magát ülésbe, kapaszkodott felfelé, ülve-csúszva a fenekén közlekedett és minden mozgásfejlődése tényleg villámgyorsan zajlott le (főleg az én "lustább" gyerekemhez képest)


Amit én laikusként észreveszek a viselkedéséből, állapotából:

- a figyelme nehezen leköthető, pedig iskolás korú- 5 percnél tovább semmilyen körülmények között nem tud megülni (az étkezés közben is ugál, szaladgál stb., bábszínházba vagy hasonló helyekre egyszerűen nem lehet elvinni, mert nem üli végig, zavarja a társait)

- nagyon impulzív, állandóan mozgásban van, tényleg szinte sosincs olyan, hogy leül pl. legózni, rajzolni- inkább úgy tűnik, mintha az ébrenléte idejét rohangálással, kiabálással töltené

- a finommotorikus mozgása is elmaradt a korának átlagától (pl. utál rajzolni: nagy lendületes firkákat tud, de az kb. 3 éves szint), nem tud gombolni, cipőt kötni, iszonyatosan eszik (kést-villát nem használ vagy ha igen, abban semmi köszönet)


A kisfiú teljesen ép értemű, egyébként nagyon okos, értelmes gyerek, 6 éves, de még nem mehet iskolába- egyszerűen nála a szakemberek nem találnak más magyarázatot az állapotára.


Nem azt mondom, hogy törvényszerűen ez a következménye annak, ha valaki ne kúszik-mászik (mert az esetek DÖNTŐ többségében valószínűleg semmiféle következménye nincs)- de ez is LEHET.

2015. jan. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

milyen gyógytornára jártok? dévény ki tudja váltani a mászást. hogy változtat helyet?

gondolom voltatok neurológusnál, elég speciális a ti helyzetetek, szerintem szakembert kérdezz

2015. jan. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
járunk korafejlesztöbe meg gyógyúszásra.neurológián nem találtak semmit.
2015. jan. 5. 14:01
 10/15 A kérdező kommentje:
feneken csúszkál már több hónapja meg nemrég kezdte el a járást,de még fogom a kezét.
2015. jan. 5. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!