Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyik gyerekem 20 eves es...

Egyik gyerekem 20 eves es autista. Most elutazott par hetre amerikaba valami baratnohoz akit neten ismert meg. Aggodom soha tobbet nem jon haza?

Figyelt kérdés

Az utra segitettem felkeszulni bepakolni de zart a fiam igy keveset beszelt a lanyrol.

Kuldott egy uzenetet 2 napja azota semmi.


2018. ápr. 8. 17:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Az USAban vízum nélkül nem maradhat végtelenségig. Ne izgulj majd csak hazajön.
2018. ápr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
20 éves ASD-s gyerekedet teljesen egyedül elengedted Amerikába, egy teljesen idegen lányhoz? Gratulálok...
2018. ápr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Extrem magas iq rendelkezik iskolait elvegezte ict szakember lett

Azert lakik itthon mert egyedulallo es van hely boven nalunk.

20 eves felnott ember

Torveny szerint szabadon utazhat.

Szerinted be kellett volna zarni ?

Nem idiota csak autizmussal el evekig jartunk vele fejlesztesre es zeneterapiara

2018. ápr. 8. 17:28
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

Tudom, hogy nem idióta, egy szóval sem minősítettem a gyerekedet. Csak fura nekem, mert egy teljesen tipikus fejlődésű 20 évest sem engedne el ennyire nyugodtan az anyja egy több hetes (!) amerikai (!) útra egy olyan lányhoz, akit még soha életében nem látott (!).


Számomra aggasztó, hogy a gyereked két napja egyáltalán nem jelentkezett. Nem beszéltétek meg előre, hogy minden nap adjon valami életjelet?

2018. ápr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Ismerek egy fickót, itt lakik a szomszédunkban. Autista. Extrém magas iq-val. Zárkózott, a lakóközösség szemében ő a “hülye”. Egyszer a felesége áthívott redőnyt szerelni hozzájuk. Régi redőnyt kellett átalakítani, nem a legegyszerűbb feladat. A fickó egy redőny belsejét megnézte velem, aztán mindet ő csinálta meg. Tökéletes munkát végzett, igaz kicsit lassabb volt. Akkor tudtam meg, hogy a világ egyik legnagyobb informatikai cégénél szoftverfejlesztési igazgató. Két évente vesznek mégegy lakást Budapest belvárosában és kiadogatják őket. Mindössze annyiban nyilvánul meg, hogy valami nem oké, hoy nagyon nehezen ismerkesik és az összes ajánlatban, amiben excel van, kijavít mindent. Gondolom itt olyanra, hogy formailag az első általam küldött ajánlathoz igazít minden ajánlatot. Még a szrtrángatott cellákat is átállítja.Ja igen, ő a hülye.... szeretnék olyan hülye lenni, mint ő.
2018. ápr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
58%

#5 Ez most hogy jött ide? Senki sem mondta, hogy az autisták csak ülnek egy helyen és nyáladzanak, mint aki nem is ebben a világban él.


Nem beszéltétek meg, hogy naponta adjon magáról életjelet? Nem kell naponta fél órán át telefonálni, de egy sms, hogy minden rendben van, az azért normális. De nem kell mindjárt pánikolni, lehet lemerült a mobilja, nincs wifi... Hívtad és nem veszi? Írtál neki?

2018. ápr. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%

A probléma nem az, hogy autista, jelen esetben nem is sokat számít. Egy átlagembert is bárhol, bármi baj érhet.

Itt az a gáz, hogy épeszű ember nem ugrik ki csak úgy néhány hétre Amerikába, pláne nem egy teljesen vadidegen, neten megismert emberhez, aki lehet, hogy full kamu.

Nem azért idióta a fiad, mert autista, hanem mert idióta. De te se vagy sokkal okosabb, hogy így elengedted. Nem is tudsz semmit arról, akihez ment... ezt mégis hogy gondoltátok?

Nem a szomszéd városba ruccant ki, hanem a világ másik felére, egy teljesen idegen országba. Ha ott valami történik vele, te azt ki sem fogod tudni deríteni, soha a büdös életben.

Mások is írták már, de én is megkérdezem, mit beszéltetek meg? Az a minimum lenne, hogy minden nap legalább egyszer ad magáról életjelet. Tudod egyáltalán, hogy mi a neve a csajnak, hogy melyik városban él, vagy bármit?

Vagy ennyit árult el összesen a szuperokos kisfiad, hogy kiugrik Amerikába pár hétre, majd jön, puszi?

2018. ápr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%

Mi az hogy elengedte???20 éves ha menni akar megy.

Próbáltad elérni?Esetleg a lány elérhetősége?

2018. ápr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Ma rairtam valaszolt szerencsere

Kuldott kepeket kirandulnak foznek eszmeletlen szerelmes ugy latom.

Kislany ronda kek haju furcsa frizus 19 eves integetett nekem.

Ugy latom jol van es megigerte minden 3 napba uzen.

Tipikus autista mozzanat nem ertette miert uzenjen ha o jol van...

Ez az elso talalkozasuk de ugy latom osszhang van aranyosak.

Fiam megkerdezte nagy baj ha nem tud minden nap friss zold salatat enni masik tipikus szerinte beteg lesz ha nincs zold salata.

Nem kamu tenyleg

O leszervezte repjegyet vett rs osszesporolta a ravalot es elindult

Csak credit kartyaban segitettem ill hatizsak pakolasban meg ugye kis zsebpenzt kapott

Most mar kapott utasitast tolem es nem erti de tudja uzenni kell elvarom tole.

A gyerekek mind onnaloak es felfedezo tipusok

Lanyom is vegigjarta egyedul azsiat hatizsakkal 20 evesen de o nem autista konnyen kommunikal 3 nyelven

Felnott gyerekek oda mennek ahova szeretnenek nem tarthatod vissza oket.

Mind jol beszeli az angolt

2018. ápr. 8. 20:13
 10/22 anonim ***** válasza:
92%
Szociális dolgok terén egy autista, azt mondják, kb. egyharmaddal "fiatalabb" a valós koránál, ami azt jelenti, egy 20 éves kb. mintha 14 lenne (akkor is, ha intelligencia terén 30-nak is elmegy). Nem volt nagy ötlet hagyni, hogy elmenjen, de ha már így alakult, örülök, hogy minden jól alakult a végén.
2018. ápr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!