Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha két testvérem is autista,...

Ha két testvérem is autista, mekkora esélyem van arra, hogy az én gyerekem is ilyen lesz?

Figyelt kérdés
Az egyik Aspergeres, a másik autista, enyhén debil.. mindkettő fiú, én lány

2015. jún. 5. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Nehéz megmondani, de a családban előfordulás, ráadásul halmozottan, nyilván nagyobb az esélye. A fiúknál egyébként jóval nagyobb százalékban fordul elő, mint lányoknál.

Talán genetikai tanácsadáson pontosabb infót tudnak adni, lehet gyermekvállalás előtt érdemes felkeresni.

Egy %-ban meghatározott szám ellenére születhet teljesen egészséges gyermeked is, ám arra jó, hogy fel lehet készülni az esetleges problémákra.

2015. jún. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szakembertől, genetikustól lehetne megkérdezni. Vállalnék gyereket, hiszen nem úgy élni, hogy emiatt az ember ne válllaljon, viszont sok gyereket nem mernék vállalni, nehogy mégis. Tehát egyet, nagyon max 2-őt.
2015. jún. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
mi is egyet tervezünk, szerencsére nem többet. de nem akarom ,hogy az a szerencsétlen is így éljen...
2015. jún. 5. 14:18
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha neked nincsenek autisztikus vonásaid, tehát nem tartozol a "szélesebb fenotípusba", akkor azért nem olyan nagy az öröklődés veszélye. A párod családját is érdemes "átnézni" ilyen szempontból.
2015. jún. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
rajtam semmi ilyesmi vonás nincs hála istennek... pároméknál sem jellemző az ilyesfajta, szellemi probléma
2015. jún. 6. 10:52
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

1. Az egy tévhit, hogy fiúknál "jóval nagyobb százalékban" fordul elő az autizmus, mint lányoknál. Lányok esetében nehezebb diagnosztizálni, pláne enyhe esetben, mert ők jobban megtanulnak kompenzálni.

2. Az autizmus nem szellemi fogyatékosság.

3. Aspergerrel és magasan funkcionáló autizmussal teljes életet lehet élni, persze ehhez az kell, hogy a környezet, elsősorban a család elfogadó és támogató legyen. Nem irigylem a testvéreidet, süt a kérdésedből és a kommentjeidből a felsőbbrendűség-tudat, a lenézés, a korlátoltság.

Rád férne, hogy olvass rendes szakirodalmat az autizmusról, az a kérdésedre is választ adna.

2015. jún. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"kedves" utolsó!

javasolnám, hogy élj le egy életet egy ilyen közösségben, ha szerinted lehet "normálisan". próbáld ki, milyen együtt élni velük, nem csak szakirodalmat olvasgatni. kímélj meg a haszontalan dolgaidtól, nem érdekel.

2015. jún. 8. 17:12
 8/12 A kérdező kommentje:

btw, ha nem szellemi, akkor milyen fogyatékosság? testi? ja, hogy az sem? akkor?


örülök, hogy tisztában vagy azzal, hogy milyen szintű autisták és, hogy szerinted teljes életet élhetnek így. érdekesnek tartom, hogy az X évben, amit e világon töltöttek, nem fogadta el őket a társadalom és alkalmazni sem alkalmazzák őket, mivel érdekes módon, nem is tudnak beilleszkedni a társadalomban. a szakirodalmad meg nem fog nekik fizetést és megélhetést biztosítani.

nem kell őket irigyelni, mert egy ilyen "megmondó, majd én jól megalázlak" típusú ember, mint Te kedves, sosem fogja tudni, hogy valójában mi a helyzet. és tudod mit? igen, veled szemben felsőbbrendűségű-tudatom van, mert nem vagyok annyira korlátolt szellemileg, mint te, mivel hajlandó vagyok utánanézni a dolgoknak és felelősségteljesen gyermeket vállalni, mind a gyermek, mind a család, mind a társadalom érdekeit figyelembe véve.

2015. jún. 8. 17:19
 9/12 anonim ***** válasza:

Olvasd el megint az utolsó mondatot a fenti kommentemben. Ha megfogadod a tanácsot, talán nem leszel ennyire előítéletes, korlátolt, lenéző és gyűlölködő.


Üdv: egy dolgozó, adófizető, kapcsolatokkal rendelkező, a társadalomba beilleszkedett és sok hasonló autistát ismerő aspergeres.

2015. jún. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz elhinni, hogy ez egy spektrum, amiben van sajnos nagyon súlyos autista ember és enyhén érintett, magasan funkcionáló, jó értelmi képességű ember, aki teljes életet élhet.


Kérdező, tele vagy indulattal, ami részben jogos, ha súlyosan érintett testvéreid vannak. Abban viszont igaza van az előző hozzászólónak, hogy nem ismered ennek ellenére szakmai részét ennek. Bizonyára ezért nem tudsz arról, hogy nem mindenki érintett ilyen fokban és bizony vannak olyan autisták is, akik nélkül nagyon nagyon lemaradt volna a világ a fejlődésben... !


Jósolni senki sem tud, természetesen nagyobb az esély az autizmusra, ha gyermeked lesz. DE ezért írtam, ha nálad nincsenek vonások, akkor ez az esély lényegesen csökken.

Ha az ember gyermeket vállal, ahhoz elég mély alázat kell. Benne van sajnos, hogy az a gyermek nem egészséges, testileg, lelkileg sérült, vagy eltérő fejlődésű. Ez a lehetőség családi hajlam nélkül is előfordulhat. (pl down kór, kromoszóma rendellenességek, koraszülés)

Annak szabad szülni szerintem, aki vállalni tudja ezeket a lehetőségeket is...

2015. jún. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!