Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem jártam rendszeresen...

Nem jártam rendszeresen terhesgondozásra. Mit fognak szólni a szülésnel hogy hiányos a kiskonyv?

Figyelt kérdés
22 hetesen állapították meg a terhességem, utána nem jártam terhesgondozásra sokáig. 33 héten mentem el, ctg vizsgálatokon voltam, vérvételre elmentem 2-re. Nagyon csúnyán fognak rám nézni?

2019. nov. 30. 11:24
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
92%

Most már mindegy

A lényeg hogy most már rendesen tedd amit kell.

2019. nov. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nem kell ennyire védeni, meg nyugtatgatni a kérdezőt! Igenis egy sz.r anya már most, nem arról van szó, hogy 14 hetesen ment a 12 hetes uh-ra. Konkrétan a terhessége több, mint fele alatt cseszett elmenni orvoshoz! És aki már ennyire sem veszi a fáradtságot, szerintetek majd egy csapásra mintaanyuka lesz, és szeretettel, törődéssel neveli majd a gyerekét? Elárulom, nem. Ő lesz a következő Pistika anyja, akivel az óvónők, tanítónők nem bírnak, mert otthon nem nevelik, nem foglalkoznak vele, és majd fizethetjük mi a gyerek osztálykirándulásait és egyebeit, mert anyuka az osztálypénzt sem fogja odaadni, és még sorolhatnám. De persze, dicsérjük meg és nyugtassuk, hogy semmi baj nem lesz.
2019. nov. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
70%

A terhesgondozás nem kötelező!! Ezt felejtsük már el.


Eleve ha 22 hetesen szerzett róla tudomást akkor 2 genetikai UHról lemaradt, ami kiderítette volna az élettel összeegyeztethetetlen betegségeket.


És igen, valóban sokan azért nem járnak el, mert nekik mindegy mi lesz.


Volt olyan a családomban, akinek minden nap mást mondtak az orvosok a kórházban, egyik nap mindenki meghal, másik nap minden ok. Teljesen kikészült. Megértem, ha ezek után inkább nem jár csak genetikaira. Viszont volt akinek 8 hónaposan tudták meg, hogy down szindrómás. A következő terhességnél nem volt hajlandó elmenni.


Durva dolgok ezek, de sokszor meg tudom érteni. Én mániákus orvoshoz járó vagyok, de nekem is betelt a pohár már párszor a sok felesleges szarral, mert elkavarodott a papír, a kolléga elrontotta, és ezért újra egy fájdalmas és kockázatos vizsgálat.. Nem lett baj, de engem is hajszál választott el az asztalborítástól.


Sem a kisbaba, sem én nem vagyok tárgy vagy kísérleti patkány.

2019. nov. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
62%

Kerdezo ne foglalkozz itt a sok rosszindulatu emberrel. Nem vagyunk egyformak, nem egyforman dolgozzuk fel az ilyesmit.

Angliaban pl konkretan vagy vagy 2 uh osszesen. Mo-n rengeteg a vizsgalat, ami jo es megnyugtato de a fejlett nnyugaton ennel joval kevesebb vizsgalat utan is egeszseges gyerekek szuletnek. Engedd el ezt a kerdest hogy ki mit szol hozza. Lazits es orulj a babadnak most mar. Amugy semmit se fognak szolni hozza. Azt fogjak mondani anyuka gratulalok fiu/lany. Azt jonapot. Szerinted te vagy az egyetlen ilyen no az orszagban? Dehogy. Egeszseges kisbabat es tovabbi boldog babavarast kivanok.

2019. nov. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
71%
Na ki ne találjuk, hogy a kérdező pusztán tudatosan döntött így, óvva magát a sok idegességtől és aggódástól...
2019. nov. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
35%

Na ez meg a másik, hogy itt külföldön nem vizsgálnak ennyit, érdekes.


Első gyerekem Magyarországon született, a többi nem fog. Elmentem a kötelező Hepatitis szűrésre, ami negatív lett, utána elköltöztünk. Nem találták sehol az eredményt és engem szidtak, hogy majd oltani fogják a gyereket védőoltással, ha nem szerzem be.


Nekem elég volt.

2019. nov. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
50%
Semmit se fognak szólni. Majd öttel több szurit kaptok, többször vesznek vért. A nővérek nem szeretik a plusz munkát, szóval majd húzzák a szájukat. De ezt akkor is csinálják, ha rendesen jár az ember terhesgobdozásra. Csak akkor a terhesgobdozáson is húzzák a szájukat, meg pampognak.
2019. nov. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
57%

Én sem jártam, egyszer voltam csak.


Problémamentesen, 2 óra alatt szültem(fel se tűnt, hogy szülök, annyira gyengék voltak a fájások, azt hittem jóslók). Senkit nem érdekelt, megnézték a kórházban gyors uhval mekkora a baba, azt mondták minden normális, vettek vért és már meg is volt a kicsi, be sem sárgult.


Utólag teljesen elítélem magam, változtatni nem tudok, piszok nagy mázlim volt. Egyik oldalról. Másik oldalról elmondhatom, hogy semmi sem bolygatta a terhességem, rendesen ettem, nem stresszeltem, valahogy természetesnek éreztem, hogy minden rendben lesz, halál nyugodt voltam. (utólag nem tudom miért)


Semmi gondod nem lesz, csak nem kapsz anyasági támogatást és a terhességed adatait nem tudják később statisztikákhoz felhasználni.


Barátnőm szintén 5 hónapos terhesen jött rá, hogy terhes, neki nem volt mázlija, 29. hétre koraszült toxoömm nem jut eszembe de a teste idegennek tekintette a magzatot, egészséges kislánya van, csak kicsit laposabb az orrnyerge, mint másoknak.


Meg fogom mondani, hogy meglepetés baba volt, el fogom mondani, hogy beszéltem hozzá, simogattam, rajta nyugtattam a kezem és úgy éreztem, ketten vagyunk a testemben és milyen jó volt. Uh képet nem fog látni magáról, de nem hiszem hogy hatalmas veszteséget fog átélni. Abban az egyben biztos vagyok, hogy tudja, hogy szeretem. És abban is biztos vagyok a csoporttársait elnézve, hogy sok (szerintem)várt gyereket nem szeret az anyja, vagy nem tudja kimutatni.

2019. nov. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Ahol élek volt egy eset, 4.baba eltitkolt volt úgymond, szülés után bevonták a védőnőt is mert nem járt gondozásra az anya. Nyilatkoznia kellett a védőnőnek hogy gondos anya aki szült és úgy adták haza a kicsit.
2019. nov. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
69%

"Nyilatkoznia kellett a védőnőnek hogy gondos anya aki szült és úgy adták haza a kicsit"


Leírta egy papírra, hogy jah, gondos anya vagyok, csak szrtam a 4.terhességre,vagy hogy kell ezt elképzelni?

Attól, hogy leírja, még nem lesz gondos anya.

2019. nov. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!